10 destinací pro výlet s nejlepšími přáteli

10 destinací pro výlet s nejlepšími přáteli

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Co může být lepší než výlet s nejlepšími přáteli? Tady jsou naše tipy pro vás a vaše nejlepší přátele: bláznivé výlety, levné dovolené, dobrodružství plná zábavy a nejlepší místa na světě

Cestování může být zkouškou vašeho přátelství, ale také tím nejlepším, co pro něj kdy uděláte. Vybrali jsme deset výletů, abychom vás a vaše nejlepší přátele inspirovali k dokonalé letní dovolené. Některé vás zavedou do jedné destinace, některé do více, některé napříč jednou zemí a některé nejsou ničím jiným než pouhým nápadem.

Za mořem na řecký Mykonos

Little Venice on Mykonos Island at sunset — ShutterstockMalé Benátky – Shutterstock

Řecko je ideální destinací, alespoň pokud jde o nezapomenutelnou kombinaci pláží, večírků a zábavy na slunci, a Mykonos je jedním z nejlepších míst, kde si tohle všechno můžete užít.

Je to také místo, kde můžete utratit tolik, kolik chcete. Hned vedle nízkonákladových hotelů a hostelů tu najdete luxusní vily, jejichž cena přesahuje 1 200 eur za noc. To ale nejspíš není nic pro vás, a tak své peníze radši utraťte za malé luxusní radosti jako třeba brunch na pobřeží v Malých Benátkách, krátkou jízdu autobusem na krásnou pláž Elia, tančení až do rána v největším nočním klubu na ostrově na pláži Paradise Beach nebo suvenýr, který můžete koupit v ulici Matogianni v centru města Mykonos.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, bude to výlet, na který budete s přáteli vzpomínat do konce života.

Mimo civilizaci do Švédska

View of solitary summer cabin in the forest by a lake in Sweden — ShutterstockOdpočiňte si od nástrah moderního života – Shutterstock

Teď nás čeká výlet z opačné strany spektra a na opačnou stranu Evropy. Švédsko se rychle stává místem, které lidé navštěvují, aby na chvíli zmizeli (samozřejmě ne ve stylu skandinávských detektivek), takže pokud spolu chcete trávit čas v přírodě, tohle bude dovolená pro vás.

Ekokabinky v lesích, na svazích hor nebo na břehu některého z mnoha jezer jsou novějším typem dovolené. Žádný internet, žádná televize a někdy ani žádná elektřina. Tyto krásné chatičky z přírodních materiálů splývají s krajinou a nabízejí neuvěřitelný výhled a klidné životní tempo, které se v dnešní době hledá už těžko.

Celé dny můžete strávit koupáním, chozením v přírodě nebo jízdou na kánoi či na kole. Večer si můžete rozdělat oheň v kamnech a uvařit něco dobrého nebo posedět venku pod hvězdami. V některých chatkách si můžete dopřát i pravý švédský zážitek: saunu a následné zchlazení se v jezeře. Je to skvělý způsob, jak dobít baterie a zároveň dát odpočinout těm elektronickým.

S batůžkem podél řeky Mekong

Tourist on a small boat on Mekong river — ShutterstockPlavba po Mekongu, na kterou budete vzpomínat celý život, není tak drahá, jak byste si mysleli – Shutterstock

Asii je spousta krásných míst, které se hodí pro batůžkářské přátele. Ale plavba po řece Mekong bude pravděpodobně tím nejúžasnějším zážitkem.

Fascinující řeka Mekong je dlouhá 2 700 kilometrů a po celé její délce plují výletní lodě, které vozí lidi na plavby trvající až dva týdny. Luxusní plavby stojí i neuvěřitelných 12 220 dolarů, ale stačí se podívat na internet a zjistíte, že jsou k dispozici kajuty na středně velkých tradičních lodích (asi osm cestujících) za pouhých 155 dolarů na osobu za třídenní plavbu se stravou nebo 115 dolarů za dvoudenní plavbu na malé soukromé lodi s místním kapitánem.

Plavba začíná a končí na různých místech ve Vietnamu, Kambodži, Laosu a Myanmaru. Záleží jen na tom, co a kde chcete vidět. Máte chuť začít v chaotickém Ho Či Minově městě a prozkoumat deltu Mekongu a její okolí? A co architektonická nádhera Phnompenhu? Zajímá vás Siem Reap a slavné věže a chrámy Angkor Watu? Nebo se jen chcete nechat několik dní unášet, pozorovat divokou faunu a každý večer se zastavit na výborné jídlo připravené na břehu řeky? Záleží jen a jen na vás.

Vlakem napříč Itálií

Sunny secluded back street in Bari — ShutterstockZačněte svou cestu po Itálii v Bari, klidném a nedoceňovaném městě – Shutterstock

Tvar Itálie svádí k tomu, abyste ji projeli napříč. Ze severu na jih nebo opačně vedou jasné trasy. Stačí si vybrat začátek, konec a některá místa mezi nimi.

Uvedeme si tu jeden příklad. Začneme na jihovýchodě ve městě Bari. V této krásné, neprobádané a klidné části Itálie vede k pobřeží labyrint ulic z 11. století, starobylých kostelů a úzkých dlážděných uliček. Než se vydáte podél pobřeží do Říma, nasedněte na noční vlak, který vás přes celou zemi vezme do Neapole, kde na vás čeká hlučná, chaotická a zábavná atmosféra. Řekněme, že jsme v polovině vaší cesty.

Teď se vydejte na pár dní načerpat síly do jednoho z nejproslulejších evropských měst a pak navštivte Sienu a Florencii. Florencie je sice v létě plná turistů, ale najdete zde úžasná muzea a překrásnou katedrálu. Siena je menší, klidnější, ale se stejným architektonickým stylem a střídmou velkolepostí. Teď si můžete vybrat, jestli se chcete vydat na severovýchod, nebo severozápad. Severovýchodní trasa vede přes Boloňu do Benátek, zatímco severozápadní trasa směřuje do hlavních měst módy a průmyslu Milána a Turína. A to jsme vynechali nádherná pobřežní letoviska a ostrovní život na Sicílii. Ale je to vaše dovolená. Tak se vydejte tam, kam uznáte za vhodné!

Procestujte Kanadu

Canadian mountain scenery with car on road in the foreground — ShutterstockCesta napříč Kanadou je úžasným zážitkem – Shutterstock

Jede se na výlet! Jupí! Amerikou? To už tady bylo. Teď vás volá Kanada.

Ano, je to obrovská země. Existuje však řada tras, které mohou trvat od pouhých čtyř hodin až po 7 475 kilometrů dlouhou Trans-kanadskou magistrálu, která vede z jednoho koutu Kanady na druhý. Tato země je tak obdařena nádhernými scenériemi, že jedna trasa – Alberta’s Icefields Parkway – existuje zdánlivě jen proto, aby vám nabídla úžasné výhledy a příhodné zastávky pro krátké treky v horách.

Vyzkoušejte část trasy Trans-kanadské magistrály, která začíná v Calgary, měří 900 kilometrů a vede přes čtyři národní parky. Nakonec vás zavede do Vancouveru a na pobřeží Tichého oceánu. Na opačné straně země se z Toronta vydejte na 1350km pobřežní trasu Georgian Bay, která vede kolem zálivu a nejkrásnějšími scenériemi Ontaria. Čekají vás dva týdny poznávání a dobrodružství.

Pokud vás láká adrenalinovější výlet (a pokud to vaše vozidlo zvládne), zkuste Dempster Highway, 700 kilometrů dlouhou cestu přes Yukon až k polárnímu kruhu, kde je mezi začátkem a Tuktoyaktukem, malou osadou s méně než 1 000 obyvateli u Severního ledového oceánu, pouze jedna čerpací stanice. Tady vás čeká opravdová zkouška přátelství!

Navštivte dánskou Kodaň

Chcete-li si užít přátelskou dovolenou ve městě, které tuto myšlenku posouvá na kulturní úroveň, vydejte se do Kodaně. Koneckonců dánský koncept hygge, tedy jakási pospolitost a spokojenost, je ve světě již několik let poměrně rozšířený.

Velmi záhy pochopíte, proč je většina obyvatel Kodaně spokojená. Centrum města je kompaktní, klidné a přívětivé a jeho velká část je vyhrazena chodcům a cyklistům. Je čisté, ekologicky uvědomělé, s prosperující kavárenskou kulturou a se spoustou vynikajících muzeí a památek. Po západu slunce vyrazte do čtvrti Nørrebro, která je plná hospod, barů a nočních bister. Nebo zavítejte do Kødbyenu na jihovýchodě s uměleckými bary a kluby, které se přestěhovaly do skladišť a továren ve čtvrti, kde se zpracovává maso.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Jídlo a pití vás tu může vyjít pěkně draho, ale pokud víte, kam zajít, budete v pohodě. Dobrou volbou jsou stánky s párky v rohlíku a pekárny. Nebo si kupte pečivo, maso, sýry a ovoce a vyrazte třeba na piknik. A pokud chcete zažít něco skutečně místního, ve městě už dlouho funguje program Meet the Danes, v rámci kterého místní obyvatelé zvou návštěvníky k sobě domů, aby si s nimi několik hodin povídali nad talířem domácího jídla. Večer s dánskou rodinou nebo párem zahrnuje jídlo o třech chodech s vínem nebo pivem a přátelský rozhovor. To vše za přibližně 85 dolarů na osobu. Takhle se dělá hygge!

Dovolená na pláži v marocké As-Sawíře

Silhouette of kitesurfer over the waves at sunset — ShutterstockKitesurfování vypadá jako super zábava, nemyslíte? – Shutterstock

Vyrazte na plážovou dovolenou se severoafrickou atmosférou na pobřeží Maroka.

Co vás čeká? As-Sawíra je sice menší než mnohá jiná marocká města, ale i tak nabízí dostatek aktivit, které můžete dělat, když zrovna nejste na pláži. Její impozantní portugalský hrad a hradby z 18. století se tyčí nad oceánem a chrání medínu, staré město. Samotná medína je přesně tak živá, jak byste od marockého města očekávali, ale bez drobné kriminality a turistických pastí, které se někdy vyskytují v těch větších.

Taky počasí je tu příjemné. Mírnější než ve vnitrozemí, se svěžím mořským vánkem, takže vám nebude takové vedro. A díky rozmanité nabídce mořských plodů a tradiční marocké kuchyně budete mít vždy co ochutnat.

Na pláži se kromě obvyklého opalování a koupání můžete věnovat kitesurfingu, projížďkám v terénních vozidlech po dunách nebo jízdě na koních podél pobřeží. Pokud se chcete ponořit do historie tohoto místa, v muzeu Sidi Mohammed ben Abdallah si můžete prohlédnout archeologické nálezy z doby římské, kartaginské a středověké. Čeká vás tu zkrátka úžasná kombinace kultury, aktivit a odpočinku. To zní skvěle. Nemyslíte?

Objevujte krásy irského Dublinu

Two friends clinking beers — ShutterstockV Dublinu je spousta fantastických hospod – Shutterstock

Chcete-li se vydat na výlet, který je synonymem skvělé zábavy, vydejte se do Dublinu. Skvělé hospody, přátelští místní obyvatelé, živá hudba a tajemná irská energie známá jako „the craic“.

Udělejte si čas na seznámení se s historií a kulturou Irska v Národním muzeu, prohlédněte si hrad ze 13. století, dopřejte si trochu nákupní terapie na Grafton Street, navštivte světoznámý pivovar Guinness nebo se opalujte v jednom z krásných městských parků.

Na Smaragdovém ostrově se samozřejmě nikdy nemůžete spolehnout na ideální počasí, ale i když to vypadá na déšť, vždycky se najde nějaká příjemná hospůdka, kam můžete zajít na jedno nebo dvě piva. Temple Bar je slavná městská čtvrť na břehu řeky, kde najdete hospody, bary, restaurace, butiky a řemeslné obchody a kde se vždy budete cítit vítáni. V nabídce je asijská, americká i jihoevropská kuchyně, takže i když už nemáte chuť na další pivo, určitě si něco vyberete. Sláinte!

Za zábavou do kolumbijské Cartageny

Two tourists walking with bikes in Cartagena — iStockCartagena je skutečným klenotem na severním pobřeží Kolumbie – iStock

Nízké ceny, karibské pobřeží, krásná architektura a rušný noční život dělají z Cartageny de Indias oblíbenou destinaci pro cestovatele, kteří si chtějí užít trochu zábavy.

Jedno z nejzachovalejších historických měst Jižní Ameriky je místem, kde se můžete nepřetržitě kochat památkami. Stačí se jen procházet starým centrem města a podél jeho kilometrů opevněných hradeb a občas se zastavit a osvěžit se před horkem. Všechno je barevné a plné života. Nezůstávejte však jen v rozpálených ulicích a vydejte se na pláž.

Místní pláže ve čtvrti Bocagrande, kam se dá snadno dojít pěšky, jsou krásné, ale nebojte se navštívit i okolní ostrovy. Pláž Playa Blanca s dokonalým bílým pískem se nachází na ostrově Barú, asi 40 minut plavby lodí od Cartageny. Ostrovy Rosario, které jsou i národním parkem, jsou zase rájem obklopeným útesy. Z jižních států USA a celého východního pobřeží létají přímé lety do Cartageny, tak na nic nečekejte a vyrazte.

Za přírodou na Nový Zéland

Jestli je nějaká země, kde můžete s přáteli dělat úplně cokoli, je to Nový Zéland. Preferujete vyžití ve městě? Tady si ho užijete dosyta. Auckland je pulzující multikulturní město, které je hlavním městem umění a kultury v zemi. Christchurch je příjemné město plné zeleně, které bylo obnoveno po zemětřesení v roce 2011. Wellington je pohodové hlavní město, které se pyšní místními podniky vyrábějícími vynikající zmrzlinu, pivo a kávu.

Pokud chcete něco divočejšího, projeďte zemi vlakem nebo v obytném autě a zastavte se, abyste se vykoupali v jezerech nebo přespali na pláži. Vyhraďte si několik dní na jednu z mnoha túr, které Novozélanďané rádi podnikají, nebo si dopřejte lahev či dvě místního vína při prohlídce vzkvétajících vinic. Zní to zajímavě? Přečtěte si o Novém Zélandu v našem průvodci.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články