10 nejlepších míst, která byste měli v listopadu navštívit

10 nejlepších míst, která byste měli v listopadu navštívit

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Našli jsme pro vás deset nejoblíbenějších destinací v Evropě, Severní Americe a na dalších kontinentech, kde si můžete užít víkend nebo klidně pořádnou podzimní dovolenou

Kiwi.com má po celý rok ty nejlepší nabídky levných letenek. Díky našim zákazníkům tak víme, které trasy jsou v listopadu nejoblíbenější. Mrkněte na ně!

Evropa

Trochu jiný pohled na Londýn. Na fotce vidíte londýnský přístav na řece Temži a za ním budovy centraTrochu jiný pohled na Londýn. Na fotce vidíte londýnský přístav na řece Temži a za ním budovy centra — Shutterstock

Máme tu sezónu výletů do zahraničních evropských měst, kdy si lidé chtějí užít poslední prodloužený víkend, než začne opravdová zima.

Naší nejoblíbenější evropskou destinací je právě teď Londýn. Spojené Království neztratilo nic ze svého lesku a obzvlášť před Vánocemi sem spousta lidí míří za nákupy, přáteli a rodinou nebo prostě jen na návštěvu města s úžasnou atmosférou.

Pokud do Londýna neletíte jen nakupovat, určitě se tu v listopadu nebudete nudit. Můžete se pokochat pohledem na ohňostroj při Noci Guye Fawkese, naladit se do pohody na Londýnském jazzovém festivalu nebo se nechat okouzlit vánočním světem Harryho Pottera.

Za nákupy můžete vyrazit také do Milána. Italské hlavní město módy je naší druhou nejoblíbenější destinací. Projděte si centrum a najděte svůj vysněný zimní kabát nebo se usaďte v kavárně, vychutnejte si kávu a  než vám číšník přinese něco lahodného z věhlasné italské kuchyně, pozorujte, jak se za okny míhají šik lidé. V Milánu prostě umí žít, a to i na italské poměry.

Jedním z méně známých měst, které díky levným letům posledních pár let získává na popularitě, je Kyjev. Ani ne deset let po Euromajdanu Kyjev pulzuje životem, elánem a hrdě se hlásí k hodnotám Západu. S blížící se zimou a sněhem představuje ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit víkend romantickým večerním bruslením pod širým nebem.

Severní Amerika

Všichni znají nápis „Vítejte v úžasném Las Vegas“Všichni znají nápis „Vítejte v úžasném Las Vegas“ — Shutterstock

Ciudad de México je teď tou nejoblíbenější destinací turistů v Severní Americe. Lidé sem vyrážejí nejenom za sluncem, ale také za oslavami svátku Dne mrtvých, který probíhá 2. listopadu a na který se sjíždějí návštěvníci nejen z Mexika, ale z celého světa.

Na třetí listopadové pondělí pak připadá výročí Mexické revoluce, oslavy svržení diktátora Porfiria Díaze. Je to den plný písní, slavnostních průvodů, bazarů a oslav. Pokud si chcete Ciudad de México opravdu užít, listopad je ta správná doba.

Las Vegas, naší druhé nejoblíbenější destinaci, si užijete divokou zábavu každý den, celý den. Během listopadu má toto normálně horké pouštní město příjemné klima a navíc jsou hotely vytížené nejméně v celém roce. Někteří lidé sem sice zavítají na výlet během Dne díkůvzdání, ale jinak je to jeden z nejklidnějších měsíců. Díky tomu máte levnější letenky, víc možností ubytování a o trochu víc klidu v jinak šíleném městě.

Jedno město však v tuto roční dobu opravdu ožívá: Cancún, naše třetí nejoblíbenější listopadová destinace. Už tak oblíbené turistické místo v listopadu praská ve švech, a to díky akcím, jako je hudební festival Cancún Music Week (15.–22. listopadu), kdy se sem lidé sjedou na poslední párty v roce. Když k tomu přidáme fakt, že je Cancún pobřežním městem zalitým sluncem, není divu, že se na našem žebříčku umístil na předních příčkách.

Jižní Amerika

Limská katedrála a náměstí Plaza de Armas jsou známými památkami peruánské LimyLimská katedrála a náměstí Plaza de Armas jsou známými památkami peruánské Limy — Shutterstock

Náš seznam jihoamerických destinací začíná hlavním městem Kolumbie Bogotou. Přibalte si s sebou bundu, protože z přilehlých hor fouká vítr a listopad je tu chladný. Nebojte se však, že by se vám nedostalo vřelého přivítání. Navštivte La Candelaria, historické centrum dlážděné kostkami, které je zároveň kulturním srdcem města a nejoblíbenějším místem turistů. Úžasný park Parque Metropolitano Simón Bolívar je plícemi města a každý den si pod jeho stromy a k obrovskému jezeru chodí odpočinout spousta lidí.

Naší druhou nejoblíbenější destinací je další hlavní město, a to peruánská Lima. Toto velkolepé město je staré i na jihoamerické standardy. Kdysi bývala Lima koloniálním hlavním městem. Je domovem nejstarší nepřetržitě fungující univerzity na americkém kontinentu a také třetiny všech obyvatel Peru.

Historické centrum Lima Centro, modernější čtvrť Miraflores plná hotelů, kaváren, barů a turistů a umělecká čtvrť Barranco. Právě tato místa navštěvují turisté, kteří jsou tu poprvé, ale v nejživějším městě Jižní Ameriky si na své přijde každý.

Asie

V Dubaji je krásně slunečno po celý rokV Dubaji je krásně slunečno po celý rok — Shutterstock

Důležitým dopravním uzlem mezi Evropou a Asií a naší suverénně nejoblíbenější asijskou podzimní destinací je Istanbul. Toto obrovské město na hranici dvou kontinentů se nachází na březích průlivu Bospor a už po staletí přitahuje lidi z celého světa: obchodníky, mořeplavce, dobrodruhy, misionáře, umělce, ztracené duše nebo ty, kdo chtěli objevit něco nového o světě nebo sami o sobě.

Dnes je Istanbul díky rozličným kulturám, jazykům, náboženstvím, kuchyním, hudbě a umění jedním z nejrozmanitějších měst na světě. Istanbulský maraton, který se koná 7. listopadu, přiláká více národností než kdy jindy. Kromě vytrvalostních běžců můžete obdivovat třeba chrám Boží Moudrosti a Velký bazar.

Dubaj je jednou z nejoblíbenějších destinací na Kiwi.com, kde můžete v zimě nachytat bronz. Ať už dáváte přednost lenošení na pláži, nakupování v ohromných nákupních centrech, návštěvě zábavních parků s rodinou nebo pozorování noční oblohy na poušti se svou drahou polovičkou, v Dubaji se vám splní všechny sny.

To jsou ty nejlepší destinace, které jsme pro vás ve spolupráci se zákazníky Kiwi.com vybrali na listopad. S Kiwi.com si můžete vyhledat, poskládat a přizpůsobit svůj vysněný itinerář a pár kliknutími si ho za jednu cenu rezervovat. Hackujeme systém, abyste tento listopad mohli létat levněji.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články