10 nejlepších prosluněných destinací, které byste měli v prosinci navštívit

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Kiwi.com má po celý rok ty nejlepší nabídky levných letenek. Díky našim zákazníkům tak víme, které trasy jsou v tomto období nejnavštěvovanější, a můžeme se s vámi podělit o nejoblíbenější slunečné destinace na prosinec. Tady jsou.

Evropská města plná slunce

Tenerife nabízí spoustu vyžití po celý rok Tenerife nabízí spoustu vyžití po celý rok — Shutterstock

Začneme ve Španělsku, zemi proslulé svým teplým podnebím, ve městě Málaga. Prudký nárůst dovolenkových balíčků složených z rozmanitých turistických pastí je stále patrný z výškových apartmánových domů a hotelů podél některých částí pobřeží, ale samotné město rozhodně stojí za prohlídku.

Vévodí mu strmý kopec a dvě pevnosti z dob maurské nadvlády: Alcazaba a Gibralfaro, z kterého dnes můžeme obdivovat pouze trosky. Návštěva pevnostních muzeí vám umožní nahlédnout do historie a výhled z kopce zase do křivolakých uliček Starého města. Také si nenechte ujít impozantní, i když podivně nakloněnou katedrálu a procházku uličkami a náměstími historického centra. Věřte nám, že si budete říkat, proč jste to úžasné město nenavštívili dřív.

Další masově navštěvovanou destinací je Tenerife, ale i zde platí, že byste neměli soudit knihu podle obalu. Je to totiž jedno z nejrozmanitějších míst v celém Španělsku. Baví vás ležet na pláži, objevovat kolonizační historii, chodit po horách a děsivě tichých borovicových lesích, vychutnávat si tradiční kuchyni nebo trávit celé noci na večírcích? Na Tenerife si můžete užít všechny tyto aktivity (nebo jen ty, které chcete).

Dalším místem, které stojí za to v prosinci navštívit, je portugalský Lisabon. Klasické evropské hlavní město se sedmi kopci, velkolepým hradem São Jorge, cinkajícími tramvajemi a půvabnými kostely má jedinečnou atmosféru. Vítr vanoucí od Atlantiku a nádherné světlo, které zaplaví oblohu při úsvitu i západu slunce, vám zkrátka uhrane.

Dejte si ranní kávu, pozorujte probouzející se město a pak se procházejte až do oběda, kdy doplníte energii nějakým chutným místním pokrmem. Odpoledne si odpočiňte za zvuků písní fado, které se nesou uličkami Alfamy, a den ukončete lahodnými čerstvými mořskými plody a vynikajícím místním vínem.

Prosluněná místa v USA

Lake Eola Park, Orlando Lake Eola Park, Orlando — Shutterstock

Vzhledem k tomu, že Spojené státy 8. listopadu opět otevřely své hranice, můžete strávit prosincové dny ve sluncem zalité Kalifornii. Los Angeles je místem, kde najdete všechno, po čem vaše srdce touží.

Pro ty, kteří mají rádi dobré jídlo, je to naprostý ráj. Dobře se tu najíte a místní koktejlové bary jsou proslulé po celém světě. Ale nebojte, najdete tu i obyčejné burgery a hospůdky. Pláže se táhnou na kilometry daleko, a pokud cestujete s dětmi, rozhodně se tu nebudou nudit. Baví vás sport? Dodgers, Rams, Lakers, Kings a Galaxy se postarají o nezapomenutelné zážitky. A pokud vás nebaví, tak si prostě projděte světoznámá filmová místa a nasajte vše, co město andělů nabízí.

Co takhle Havaj? Většina návštěvníků Honolulu sem přijíždí z několika konkrétních důvodů, a to kvůli slunci, nakupování a jídlu. A není se čemu divit. Havajské ostrovy jsou prakticky po celý rok zalité sluncem, a přestože centrum Honolulu není nijak obrovské, nabízí spoustu obchůdků, restaurací a promenád lemující dlouhou pláž Waikiki ve tvaru půlměsíce.

Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého, můžete se vydat na čtyřhodinovou prohlídku města, během níž uvidíte například Pearl Harbor, památník USS Arizona, palác Iolani a centrum Honolulu. V nabídce jsou také celodenní výlety po celém ostrově Oahu, výlety za šnorchlováním, jízda na plachetnici, školy surfování nebo dokonce koktejlové plavby při západu slunce.

Orlando nejsou jen zábavní parky. Je to příjemné město s několika krásnými parky, zahradami a přírodními rezervacemi. Najdete zde také několik skvělých muzeí, včetně muzea orlandských hasičů, muzea okresní historie, orlandské vědecké centrum a sochařské zahrady českého umělce Albína Poláška. I když je nával adrenalinu z atrakcí příjemný, město má i klidnější a pohodovou stránku, která vás možná překvapí.

Slunečná místa v Jižní Americe

Znak nesoucí název města Asunción v popředí Lópezského paláceZnak nesoucí název města Asunción v popředí Lópezského paláce — Shutterstock

Kam jinam se vydat před zimou než na jižní polokouli? I zde pro vás máme několik skvělých měst. Nejdřív se podíváme do Medellínu. Druhému největšímu kolumbijskému městu se díky celoročnímu příjemnému počasí přezdívá město věčného jara. Medellín také prošel jednou z nejúžasnějších proměn na světě. Místo, kdysi nechvalně proslulé drogami, násilím a všudypřítomným bezprávím, bylo v roce 2013 prohlášeno za „nejinovativnější město na světě“.

V dnešní době se to v něm jen hemží zábavou a chytrými nápady. Najdete tu například eko-árbol, stavbu podobnou stromu, která funguje jako čistička vzduchu, nebo bosý park, kde si návštěvníci mohou sundat boty a ponožky a vychutnat si pocit bosých nohou v písku, blátě, trávě a oblázcích a pak je omýt v bazéncích se sladkou vodou. Samotné město se nachází v nádherném prostředí, lidé jsou přátelští a odevšad na vás dýchá pokroková a vzrušující atmosféra.

Směrem na jihovýchod se dostáváme do Asunciónu, hlavního města Paraguaye. Země sousedí s Argentinou a Brazílií, takže ji většina turistů ignoruje. To je ale velká chyba, protože při procházce po působivých památkách z doby kolonizace a elegantních náměstích si brzy uvědomíte, že toto místo rozhodně stojí za pozornost.

Na rozdíl od neustále pulzující Limy nebo Buenos Aires je atmosféra toho města velmi poklidná, ale to neznamená, že se tu nic neděje. Najdete tu úžasné galerie moderního umění, parky, náměstí, restaurace nabízející tradiční jídlo i street food nebo fusion restaurace. To vše doplňuje přátelská paraguayská rodinná hrdost a tradice.

Celoročně slunná místa v Asii

Jakarta je živé město, které nikdy nespí –Jakarta je živé město, které nikdy nespí — Shutterstock

Manila je nejoblíbenější asijskou prosincovou destinací našich zákazníků. Mnoho lidí přijíždí do Manily jen proto, aby ji zase hned opustili. Je to totiž brána na jedny z nejkrásnějších ostrovů a nejúžasnějších pláží v Asii (Boracay, Cebu atd.), ale pokud se tu zdržíte, rozhodně se nebudete nudit.

Je pravda, že Manila je známá svou rozlehlostí a zběsilou energií, ale když ji poznáte, zjistíte, že je to město, které si ještě pořád hledá svou cestu. Nachází se zde nejstarší čínská čtvrť na světě plná trhů, obchůdků a stánků s jídlem. Najdete zde také Intramuros, opevněné město ze 16. století s katedrálou, kostely, pevností, zahradami a rybníky, jehož ulicemi se prohánějí kočáry tažené koňmi. Tato tvář Manily vás zaručeně překvapí.

Posledním tipem je Jakarta, což je Manila na steroidech. Zářivé výškové budovy, relikty z dob kolonizace, dělnické čtvrti mísící se s luxusními hotely, butiky s oblečením a obrovská nákupní centra. Vše se tu pohybuje strhující rychlostí.

Navzdory tomu jsou lidé vřelí a přátelští, kriminalita je nízká a některé městské části, jako například náměstí Merdeka, odrážejí, jak se chce Indonésie prezentovat celému světu: jako otevřené, sebevědomé a bezpečné město. Ať se vydáte kamkoli, všimnete si rozmanitosti města, jak se v něm mísí kultury, náboženství, jazyky, jídla a tradice. Jakarta je domovem tisíců ostrovů a identit tvořící dohromady jeden národ. Je to neuvěřitelný zážitek.

Toto byly naše (a našich zákazníků) nejlepší tipy na prosluněnou prosincovou dovolenou. Nezapomeňte, že na Kiwi.com si můžete vyhledat, poskládat a přizpůsobit svůj vysněný itinerář a pár kliknutími si ho za jednu cenu rezervovat. Hackujeme systém, abyste tento prosinec mohli létat levněji.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.