10 nejlepších únorových destinací pro páry či přátele

10 nejlepších únorových destinací pro páry či přátele

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Kiwi.com má po celý rok ty nejlepší nabídky levných letenek. Díky našim zákazníkům tak víme, které trasy jsou na začátku roku nejoblíbenější. Pojďme se na ně podívat.

Romantická dovolená v Evropě

Corfu Town square — ShutterstockCo strávit Valentýna na Korfu? – Shutterstock

Protože se blíží Valentýn a v únoru si sluníčka moc neužijeme, začneme romantickým řeckým ostrovem Korfu. Město Korfu, jehož mramorová náměstí a kolonády silně připomínají Benátky, je labyrintem úzkých dlážděných uliček typických pro řecká ostrovní města. Pokud by se vám nechtělo bydlet ve městě Korfu (což je dost nepravděpodobné), můžete se se svou drahou polovičkou ubytovat v jednom z bílých domků na kopcích, plážovém letovisku nebo třeba lázních a dopřát si pořádnou dávku odpočinku.

View of the Duomo Cathedral and and the Galleria Vittorio Emanuele II shopping mall in Milan, early in the morning — ShutterstockKatedrála Duomo a vchod do nákupního centra Galleria Vittorio Emanuele II v Miláně – Shutterstock

Itálie je samozřejmě vždy skvělou volbou pro romantický víkend. Milán je úžasně inspirativní město, ve kterém najdete jedny z nejlepších restaurací, barů a podniků v zemi. Těšit se můžete na vše od rodinných bister až po špičkové restaurace. Projděte se na chladném a čerstvém únorovém vzduchu přes obrovské náměstí s katedrálou, navštivte ty nejlepší obchody v ulici Corso Vittorio Emanuele II nebo vstupte do obrovské nákupní galerie stejného jména, kde najdete ty nejprestižnější módní značky.

Do Milána se létá ze stovek destinací, a pokud poletíte na letiště Malpensa nebo Linate s Kiwi.com, můžete získat noc navíc v Miláně zdarma! Stačí si rezervovat alespoň dvě noci v jednom z hotelů zapojených do iniciativy Fly to Milano a získáte další noc zdarma. To zní skvěle, nemyslíte? Víc informací se dozvíte tady.

Panoramic sunny view of Funchal — ShutterstockVe Funchalu si sluníčko užijete po celý rok – Shutterstock

Funchal si vaše srdce získá kombinací historie, kultury a skvělého jídla a pití. Toto portugalské město leží na ostrově Madeira u západního pobřeží Maroka a je proslulé svým stejnojmenným vínem. Město existuje víc než 600 let, což znamená, že je směsicí starých uliček a náměstí a novějších hotelů a nákupních center. Zona Velha, kdysi rybářská čtvrť, je dnes místem plným kaváren, galerií a malých místních obchůdků a díky subtropickému podnebí máte jistotu, že si tu užijete slunečné počasí.

S přáteli do měst v Severní Americe

View from the top of a slope at Deer Valley Ski Resort near Salt Lake City — ShutterstockKousek od Salt Lake City se nachází lyžařské středisko Deer Valley, kde se v roce 2002 konaly zimní olympijské hry – Shutterstock

Začneme v Utahu ve městě Salt Lake City. Olympijský park, kde se v roce 2002 konaly zimní olympijské hry, se nachází pouhých 20 minut od centra města. Na své si zde přijdou hlavně milovníci zimních sportů, kterým park nabízí sjezdovky, bobovou dráhu a spoustu dalších aktivit. Také můžete navštívit muzeum věnované právě olympijským hrám z roku 2002. Město však není jen pro milovníky adrenalinu. V únoru se tu koná spousta akcí, například výstava Warhola, experimentální Shakespeare, workshopy irského tance a koncerty všech žánrů.

Fort Saint Louis with beach in the foreground, Fort-de-France — ShutterstockPevnost Fort Saint Louis ve Fort-de-France – Shutterstock

Další na řadě je možná méně známý Fort-de-France, hlavní město Martiniku, které je technicky vzato součástí Francie (Martinik je zámořský departement Francie). Kdysi to byla bažinatá základna mocné říše, dnes je to rušná destinace výletních lodí, francouzských turistů a lidí, kteří si chtějí užít trochu zábavy a ne jen celý den ležet na plážích, které jsou rozeseté po celém zbytku ostrova. Impozantní pevnost Fort Saint Louis je symbolem někdejší francouzské námořní nadvlády. Na ostrově se nachází také kontroverzní socha císařovny Josefíny, Napoleonovy manželky, která se zde narodila. Prostě a jednoduše, na Martiniku se toho děje víc, než byste si mysleli.

Panoramic view of golf course beyond a pond in Palm Springs at dawn — ShutterstockMěsto Palm Springs je známé svými luxusními golfovými hřišti, hotely a lázněmi – Shutterstock

Konečně klasická slunečná destinace pro zimní dovolenou: Palm Springs v Kalifornii. Architektura města z 50. a 60. let minulého století odráží dobu, kdy se dostalo na výsluní. Dnes je známé svými hotely, golfovými hřišti a lázněmi a také jako skvělá základna pro ty, kdo chtějí prozkoumat údolí Coachella. Vydejte se procházku, při které se budete kochat architektonickými skvosty, vyjeďte lanovkou a prohlédněte si údolí a poušť nebo si půjčte kolo a vydejte se na 20kilometrový výlet podél části transformního zlomu San Andreas.

Sólo cestování po Jižní Americe

The Cathedral Basilica of St. Lawrence, Santa Cruz de la Sierra — ShutterstockKatedrální bazilika svatého Vavřince v Santa Cruz de la Sierra – Shutterstock

Začneme v Santa Cruz de la Sierra, teplém tropickém městě v Bolívii, které je protikladem La Pazu, města s řídkým vzduchem a mrazivými nocemi. Vydejte se do Parque Urbano, jednoho z center městského života, kde se konají trhy a venkovní koncerty nebo kde lidé jen tak sedí a pozorují, co se kolem nich děje. Náměstí a uličky města pocházejí již z 15. století, ale odevšad na vás dýchají i vlivy tak odlišných kultur, jako je RuskoJaponsko. Toto netradiční spojení zrcadlí bouřlivou historii Bolívie, a to jak starověkou, tak moderní.

Dish of patacones with condiments and a glass of beer — ShutterstockPatacones (smažený zelený plantejn) je jídlo oblíbené v Santa Martě – Shutterstock

Další město, které má v názvu slovo svatý, je kolumbijská Santa Marta. V nejbližším okolí, které bylo již v roce 1979 vyhlášeno biosférickou rezervací a světovým dědictvím, žije víc než 30 000 obyvatel z různých domorodých etnických skupin. Samotné město se nachází v krásném zálivu lemovaném hustě zalesněnými horami. Teplé moře a historické centrum města jsou od sebe vzdálené pouhých pět minut chůze, takže můžete pozorovat slunce zapadající nad zálivem a přitom si pochutnávat na místních specialitách, jako jsou chipi chipi (polévka ze škeblí), smažené ryby, patacones (smažené zelené plantejny), kokosová rýže a cocadas (kokosky). Už se vám sbíhají sliny?

S batohem po Asii

Pastel-colored houses in George Town — ShutterstockBarevné domky v George Townu – Shutterstock

Město George Town bylo kdysi, jak napovídá jeho název, britským obchodním střediskem a prvním britským obchodním centrem v jihovýchodní Asii. Dnes je hlavním městem malajského regionu Penang s přibližně 700 000 obyvateli a centrem technologického průmyslu i výletní turistiky. Historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a jeho směsice koloniálních budov, čínských trhů, mešit, muzeí, barevných ulic a přátelských lidí vás chytne za srdce.

Ve městě najdete nejlepší streetfood s nabídkou jídel nejen z celé Asie. Nenechte si ujít ani stará mola, která kdysi sloužila místním rybářům, ale dnes se používají jako dílny pro umělce a řemeslníky. Právě díky kombinaci místní historie a staletého eklekticismu je George Town jedním z nejzajímavějších asijských měst.

Výlet do afrického města

Sunset view over Yaoundé — ShutterstockZápad slunce nad Yaoundé – Shutterstock

Fotbalový turnaj Afrického poháru národů vstoupí na začátku února do své závěrečné fáze, a pokud Kamerun (jeden z favoritů spolu s věčně úspěšným Senegalem, Egyptem a Alžírskem) zvítězí, v Yaoundé to bude žít několik týdnů.

Hlavní město Kamerunu není největším městem (tím je Douala na pobřeží), ale i tak je to rušné místo plné betonu a mírného chaosu. Nabízí spoustu zajímavostí, například Národní muzeum (zachycující kamerunskou historii a tradice), Benediktinské muzeum v Mont-Febe (jedno z nejposvátnějších náboženských míst v zemi) a muzeum Blackitude (vystavující sbírku kulturně nejvýznamnějších artefaktů v zemi). Asi 45 minut jízdy autem od města se navíc nachází národní park Mefou společnosti Ape Action Africa, kde se návštěvníci dozví, jak pracují na ochraně lidoopů, a navíc se mohou setkat s některými primáty z kamerunských pralesů.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články