10 nejoblíbenějších prosluněných destinací, které byste si tenhle
prosinec neměli nechat ujít

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Máme pro vás deset nejoblíbenějších destinací v Evropě, Severní Americe a v dalších koutech světa, ve kterých můžete letos v zimě nachytat trochu sluníčka

Máte už zimy plné zuby? Kiwi.com to vyřeší. Přinášíme vám tipy na levné cesty do destinací, ve kterých si můžete letos v zimě dosyta užít teplé a slunečné počasí. Dozvíte se nejen o levných nabídkách, ale můžete tu i načerpat inspiraci, pokud nevíte, do kterého města vyrazit.

Evropa

Malaga, Španělsko

View over the Cathedral of Málaga — ShutterstockAno, Malagu nabízí každá cestovka, ale rozhodně byste ji neměli zatracovat — Shutterstock

Začneme ve španělské Malaze. Vysoké apartmánové budovy a hotely podél některých částí pobřeží sice připomínají vlnu dovolenkových balíčků okořeněných rozmanitými turistickými pastmi, ale město rozhodně stojí za prohlídku.

Vévodí mu strmý kopec a dvě pevnosti z dob maurské nadvlády: Alcazaba a Gibralfaro, ze kterého dnes můžeme obdivovat pouze trosky. Návštěva pevnostních muzeí vám umožní nahlédnout do historie a výhled z kopce zase do křivolakých uliček Starého města. Taky si nenechte ujít impozantní, i když podivně nakloněnou katedrálu a procházku uličkami a náměstími historického centra. Věřte nám, že si budete říkat, proč jste tohle úžasné město nenavštívili dřív.

Tenerife, Španělsko

Sunny view of the Tenerife coastline — ShutterstockTenerife nabízí něco pro každého — Shutterstock

Další hojně navštěvovanou destinací je Tenerife, ale i tady platí, že byste neměli soudit knihu podle obalu. Je to totiž jedno z nejrozmanitějších míst v celém Španělsku. Baví vás ležet na pláži, objevovat kolonialistickou historii, chodit po horách a děsivě tichých borovicových lesích, vychutnávat si tradiční kuchyni nebo trávit celé noci na večírcích? Na Tenerife si můžete užít tohle všechno (nebo jen to, co chcete).

Lisabon, Portugalsko

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Lisabon je vždycky skvělá volba. Klasické evropské hlavní město se sedmi kopci, velkolepým hradem São Jorge, cinkajícími tramvajemi a půvabnými kostely má jedinečnou atmosféru. Vítr vanoucí od Atlantiku a nádherné světlo, které zaplaví oblohu při úsvitu i západu slunce, vám zkrátka uhrane.

Dejte si ranní kávu, pozorujte probouzející se město a pak se procházejte až do oběda, kdy doplníte energii nějakým dobrým místním jídlem. Odpoledne si odpočiňte za zvuků písní fado, které se nesou uličkami Alfamy, a den ukončete výbornými čerstvými mořskými plody a skvělým místním vínem.

Severní Amerika

Los Angeles, USA

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Ve sluncem zalité Kalifornii si prosincové dny užijete naplno. Los Angeles je místem, kde najdete všechno, po čem vaše srdce touží.

Pro milovníky dobrého jídla je to naprostý ráj. Skvěle se tu najíte a místní koktejlové bary jsou proslulé po celém světě. Ale nebojte, najdete tu i obyčejné burgery a hospůdky. Pláže se táhnou na kilometry daleko, a pokud cestujete s dětmi, rozhodně se tu nebudou nudit. Baví vás sport? Dodgers, Rams, Lakers, Kings a Galaxy se postarají o nezapomenutelné zážitky. A pokud vás nebaví, tak si prostě projděte světoznámá filmová místa a nasajte vše, co město andělů nabízí.

Honolulu, USA

Waikiki Beach in Honolulu — Getty ImagesWaikiki — Getty Images

Co takhle Havaj? Většina návštěvníků Honolulu sem přijíždí ze stejných důvodů: slunce, nakupování a jídlo. A není se čemu divit. Havajské ostrovy jsou prakticky po celý rok zalité sluncem, a přestože centrum Honolulu není nijak obrovské, nabízí spoustu obchůdků, restaurací a promenád lemujících dlouhou pláž Waikiki, která má tvar půlměsíce. 

Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého, můžete se vydat na čtyřhodinovou prohlídku města, během níž uvidíte například Pearl Harbor, památník USS Arizona, palác Iolani a centrum Honolulu. V nabídce jsou také celodenní výlety po celém ostrově Oahu, výlety za šnorchlováním, jízda na plachetnici, školy surfování nebo dokonce koktejlové plavby při západu slunce.

Orlando, USA

Lake Eola Park, OrlandoV Orlandu se dá překvapivě dobře relaxovat — Shutterstock

Orlando nejsou jen zábavní parky. Je to příjemné město s několika krásnými parky, zahradami a přírodními rezervacemi. Najdete tu taky několik skvělých muzeí, včetně muzea orlandských hasičů a muzea okresní historie, orlandské vědecké centrum a sochařské zahrady českého umělce Albína Poláška. I když je nával adrenalinu z atrakcí příjemný, město má i klidnější a pohodovou stránku, která vás možná překvapí.

Jižní Amerika

Medellín, Kolumbie

Medellín at dusk — Getty ImagesZ Medellínu se během posledních dvou desetiletí stalo úplně nové město — Getty Images

V prosinci začíná v Jižní Americe léto, nejlepší období pro návštěvu tohohle kontinentu. Představíme si hned několik měst. Nejdřív se podíváme do Medellínu. Druhému největšímu kolumbijskému městu se díky celoročnímu příjemnému počasí přezdívá město věčného jara. Medellín taky prošel jednou z nejúžasnějších proměn na světě. Tohle místo, kdysi nechvalně proslulé drogami, násilím a všudypřítomným bezprávím, bylo v roce 2013 prohlášeno za „nejinovativnější město na světě“.

V dnešní době se to v něm jen hemží zábavou a chytrými nápady. Najdete tu například eko-árbol, stavbu podobnou stromu, která funguje jako čistička vzduchu, nebo bosý park, kde si návštěvníci můžou sundat boty a ponožky a vychutnat si pocit bosých nohou v písku, blátě, trávě a oblázcích a pak je omýt v bazéncích se sladkou vodou. Samotné město se nachází v nádherném prostředí, lidé jsou přátelští a odevšad na vás dýchá pokroková a vzrušující atmosféra. 

Asunción, Paraguay

Asunción's eponymous city sign in the foreground of the Palacio de LópezZnak nesoucí název města Asunción v popředí Lópezského paláce — Shutterstock

Směrem na jihovýchod se dostáváme do Asunciónu, hlavního města Paraguaye. Země sousedí s Argentinou a Brazílií, takže ji většina turistů ignoruje. To je ale velká chyba, protože při procházce po působivých památkách z doby kolonizace a krásných náměstích si brzo uvědomíte, že tohle místo rozhodně stojí za pozornost.

Na rozdíl od neustále pulzující Limy nebo Buenos Aires je atmosféra tohohle města velmi poklidná, ale to neznamená, že se tu nic neděje. Najdete tu úžasné galerie moderního umění, parky, náměstí, restaurace nabízející tradiční jídlo i street food nebo fusion restaurace. To vše doplňuje přátelská paraguayská rodinná hrdost a tradice.

Asie

Manila, Filipíny

Toutist photographing Fort Santiago gate at Intramuros — Getty ImagesBrána pevnosti Santiago v Intramuros — Getty Images

Manila je nejoblíbenější asijskou prosincovou destinací našich zákazníků. Mnoho lidí přijíždí do Manily jen proto, aby ji zase hned opustili. Je to totiž brána na jedny z nejkrásnějších ostrovů a nejúžasnějších pláží v Asii (Boracay, Cebu atd.), ale pokud se tu zdržíte, rozhodně se nebudete nudit.

Je pravda, že Manila je známá svou rozlehlostí a zběsilou energií, ale když ji poznáte, zjistíte, že je to město, které si ještě pořád hledá svou cestu. Nachází se tu nejstarší čínská čtvrť na světě plná trhů, obchůdků a stánků s jídlem. Najdete tu taky Intramuros, opevněné město ze 16. století s katedrálou, kostely, pevností, zahradami a rybníky, jehož ulicemi se prohánějí kočáry tažené koňmi. Tahle tvář Manily vás zaručeně překvapí.

Jakarta, Indonésie

Jakarta cityscape at duskJakarta je živé město, které nikdy nespí — Shutterstock

Naším posledním tipem je Jakarta, což je Manila na steroidech. Zářivé výškové budovy, relikty z dob kolonizace, dělnické čtvrti mísící se s luxusními hotely, butiky s oblečením a obrovská nákupní centra. Vše se tu pohybuje strhující rychlostí.

Navzdory tomu jsou lidé vřelí a přátelští, kriminalita je nízká a některé městské části, jako například náměstí Merdeka, odrážejí, jak se chce Indonésie prezentovat celému světu: jako otevřené, sebevědomé a bezpečné místo. Ať se vydáte kamkoli, všimnete si rozmanitosti města, jak se v něm mísí kultury, náboženství, jazyky, jídla a tradice. Jakarta je domovem tisíců ostrovů a identit tvořící dohromady jeden národ. Je to neuvěřitelný zážitek.

Nejlepší prosincové destinace od Kiwi.com

Tohle jsou naše tipy na prosluněné destinace pro letošní prosinec. S Kiwi.com si můžete vyhledat, poskládat a přizpůsobit svůj vysněný itinerář a pár kliknutími si ho za jednu cenu rezervovat. Hackujeme systém, abyste tuhle zimu mohli létat levněji.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.