12 podivných zákonů z celého světa

12 podivných zákonů z celého světa

Zajímavosti

Autorem je

Autorem je |

V Austrálii se omezuje vlastnictví brambor, v Oklahomě nesmíte na psy dělat obličeje, a v Mexiku dítě nepojmenujete Hermiona. Občané některých zemí musí dodržovat poměrně bizarní zákony

#1 Žádné pšouky na Floridě

Čtvrteční večery mohou být ideální čas k tomu, abyste si užili trochu čistého venkovního vzduchu na Floridě. Od šesté hodiny večerní na tamních veřejných prostranstvích totiž platí úplný zákaz prdění. 

#2 V určitý čas se neptejte, kolik je hodin

Od 15:29 je v Madridu čas tabu 12 podivných zákonů z celého světaOd 15:29 je v Madridu čas tabu — Shutterstock

Španělské hlavní město Madrid se může chlubit snad nejpodivnějším zákonem vůbec. Každý den je v čase mezi 15:29 a 18:47 zakázáno ptát se, kolik je hodin. A také není povoleno ptát se, jestli se už můžete zeptat. 

#3 Ve Španělsku jde venčit maximálně osm psů najednou

Vypadá to, že co se týče nevšedních zákonů, Španělsko hraje prim. Například, pokud chcete v této zemi vyvenčit své čtyřnohé miláčky, nesmíte jich najednou vzít více než osm. Porušení tohoto nařízení se trestá pokutou.

#4 Nedělejte na psy obličeje

V Oklahomě na psy nesmíte dělat škaredé obličeje. Ale nikdo neřekl, že to nemůže být naopak 12 podivných zákonů z celého světaV Oklahomě na psy nesmíte dělat škaredé obličeje. Ale nikdo neřekl, že to nemůže být naopak — Shutterstock

Zatímco Španělsko limituje počet psů během jednoho venčení, v některých oblastech amerického státu Oklahoma je psychické zdraví pejsků prioritou. Pokud vás policie načapá, jak na psy děláte ksichty, může vás to stát i pobyt ve vězení. 

#5 V mexickém státě své děti nepojmenujete Hermiona, Batman ani Rolling Stones 

V roce 2015 došla vedení státu Sonora v severozápadní části Mexika trpělivost s rodiči, kteří svým ratolestem dávali exotická jména. Vytvořil se seznam s jednašedesáti jmény, jako třeba Lady Di, Rambo, nebo Sponzorství, která jsou nyní nelegální. 

„Cílem tohoto seznamu je ochránit děti před šikanou, kterou by jejich jména způsobila,” okomentovala opatření ředitelka občanského registru v Sonoře Cristina Ramirez. 

#6 Vdané ženy smí pouze jednu sklenici vína

Bolivijské město La Paz má vcelku nevyvážený přístup k pohlaví, co se alkoholu týče. Vdané ženy si mohou v tamních restauracích dopřát pouze jednu sklenici vína. Důvodem je prý snaha zabránit jim, aby se opily a začaly flirtovat s jinými muži. 

#7 V Německu se vyhněte polštářovým bitvám

Poštářové bitvy vás můžou v Německu dostat do vážných potíží se zákonem 12 podivných zákonů z celého světaPoštářové bitvy vás můžou v Německu dostat do vážných potíží se zákonem — Melanie Lemahieu / Shutterstock

Německé zákony považují polštáře za pasivní zbraň a udeřit jimi někoho může vést ke stíhání pro napadení.

#8 Zklidněte svého papouška

V kanadském městě Oak Bay můžete dostat pokutu až 100 dolarů, pokud bude váš papoušek příliš hlasitý. 

#9 Čínské děti musí navštěvovat své rodiče

Čínská lidová republika přišla se zajímavým způsobem, jak vyřešit problematiku opuštěných seniorů. V roce 2013 země jednoduše nařídila jejich potomkům povinné návštěvy. Zákon praví, že dospělí mají dbát o „spirituální potřeby” svých rodičů a „nikdy je nezanedbávat”. V případě nedodržení nařízení hrozí provinilcům pokuta i vězení. 

#10 Na Filipínách nepruďte   

Prudit někoho na Filipínách se nevyplácí 12 podivných zákonů z celého světaPrudit někoho na Filipínách se nevyplácí — Shutterstock

Druhý odstavec článku 287 filipínského zákona stanovuje, že působení „nespravedlivé rozmrzelosti” či emocionální tísně, které neslouží žádnému účelu, může vést k trestu odnětí svobody až na třicet dní. Podle právních expertů to znamená, že můžete být potrestáni za to, že někoho jednoduše prudíte.

#11 V Austrálii nesmíte vlastnit příliš mnoho brambor

Podle zákona z roku 1946 má západoaustralská marketingová korporace pro brambory právo zastavit a prohledat jakékoliv vozidlo, u kterého existuje podezření, že převáží více než padesát kilogramů brambor. 

#12 Na chodníku nenoste prkna

Spojené království se pyšní mnoha zastaralými i bizarními zákony. Jedním z nich je například zákaz nošení dřevěných prken po chodníku. Výjimkou je pouze jejich skládání z náklaďáku. 

Užili jste si čtení tohoto článku? Máme pro vás další na stránkách Kiwi.com Stories.

Podobné články