5 nejlepších zábavních parků: Disney, Universal, Harry Potter a další

5 nejlepších zábavních parků: Disney, Universal, Harry Potter a další

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Po celém světě existují tisíce zábavních parků, ale my se podíváme na ty nejlepší a nejoblíbenější v USA i jinde ve světě

Zábavní parky jsou teď větší, lepší a adrenalinovější než kdy předtím. Díky tomu, že jsou spjaté s popkulturními fenomény a využívají úžasné technologie, se lidé vydávají na cesty, jen aby je navštívili. Kiwi.com vybralo pět nejlepších zábavních parků, kde se můžete pobavit s celou rodinou, užít si vzrušující atrakce a naprosto se ponořit do světa fantazie. A my vás tam můžeme vzít hned! Omrkněte naše nabídky cest do všech zmíněných destinací.

Walt Disney World Resort

Mickey and Minnie Mouse topiary at Walt Disney World — traveljunction, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia CommonsWalt Disney World je největší zábavní park na světě – traveljunction, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Po celém světě se nachází řada zábavních parků Disney, od původního v Kalifornii až po ty na Floridě, v Paříži, Šanghaji, Hongkongu a Tokiu. My se podíváme na ten největší a velmi oblíbený Walt Disney World Resort v Orlandu na Floridě.

Skládá se ze čtyř zábavních parků (Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Hollywood Studios a Disney’s Animal Kingdom), dvou vodních parků (Disney’s Blizzard Beach a Disney’s Typhoon Lagoon) a desítek tematických hotelů, golfových hřišť, kempů a nákupních center. To, že se v překladu nazývá světem, je velmi příhodné.

Magic Kingdom

Park Magic Kingdom byl otevřen jako první v roce 1971 a jeho slavný Popelčin zámek se od té doby stal symbolem Disneyho zábavních parků po celém světě. Je rozdělen do šesti oblastí, z nichž každá má své téma (například starý Západ, koloniální Amerika, středověk atd.) a odpovídající atrakce a obchody.

Hollywood Studios a Animal Kingdom

V Disneyho Hollywood Studios najdete ty největší hitovky. Toy Story Land je založený na populární filmové sérii Příběh hraček a na ploše 11 hektarů tu najdete tři hlavní atrakce. Star Wars: Galaxy’s Edge přináší svět jedné velice vzdálené galaxie do toho našeho, a to prostřednictvím horských drah, temných atrakcí, simulátorů a obchůdků s jídlem, které se tematicky podobají kantýnám a obchodním stanicím ze Star Wars.

Disneyho království zvířat (Animal Kingdom) je od zbytku parku do jisté míry odděleno, aby měla zvířata klid. Už při budování parku se myslelo na co nejlepší životní podmínky zvířat, a proto byla přijata různá opatření a speciální návrhy. Ostatně i samotný Walt Disney byl velký milovník zvířat. Poslechněte si o ochraně divoké přírody ve výzkumném a vzdělávacím centru Rafiki’s Planet Watch, prozkoumejte asijské hory ve světě Asia, přeneste se na jinou planetu ve světě Pandora – the World of Avatar nebo do minulosti vzdálené miliony let ve světě DinoLand, USA.

Universal Studios Florida

Entrance gate at Universal Studios in Florida — Malpass93, Public domain, via Wikimedia CommonsNedaleko Walt Disney Worldu je komplex Universal Studios, který se skládá z osmi filmových světů – Malpass93, Public domain, via Wikimedia Commons

V dalším z nejznámějších zábavních parků na světě, Universal Studios, se nachází osm světů: Production Central, New York, San Francisco, London / Diagon Alley (Londýn, Příčná ulice), World Expo, Springfield, Woody Woodpecker’s Kidzone (dětský svět datla Woodyho) a Hollywood. Každý svět nabízí atrakce, zážitky, obchody, restaurace a další služby spojené s daným tématem.

Production Central je domovem Transformers: The Ride 3D a Despicable Me Minion Mayhem (Já, padouch a mimoňové) a také průvodů s nejoblíbenějšími postavami společnosti Universal, jako jsou SpongeBob v kalhotách a Dora průzkumnice. Shrekův obchod se suvenýry Ye Olde Souvenir Shoppe vám nabídne vše pro vaše zlobří potřeby.

The Wizarding World of Harry Potter (Kouzelnický svět Harryho Pottera) a mnoho dalšího

Kouzelnický svět Harryho Pottera, otevřený od roku 2014, je nejnovějším přírůstkem parku a jeho hlavními atrakcemi jsou horská dráha Harry Potter and the Escape from Gringotts (Harry Potter a útěk z Gringottovy banky) a Hogwarts Express (Bradavický expres), v němž cestující uvidí za okny vlaku scény z filmů. Najdete tu také mnoho obchodů, které se objevují v příbězích, jako je Ollivanderův obchod s hůlkami, Kratochvilné kouzelnické kejkle, Borgin a Burkes a Hábity madam Malkinové pro všechny příležitosti. Takže pokud sháníte záškolácké zákusky, nový hábit nebo novou hůlku (třeba 11palcovou z cesmínového dřeva s perem fénixe), tady najdete vše potřebné.

I další části parku jsou tematicky zaměřené. San Francisco na film Rychle a zběsile, Springfield na seriál Simpsonovi, World Expo na Muži v černém a Hollywood na Bourneovu sérii, muzikály a make-up a efekty příšer.

Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter (natáčení Harryho Pottera)

Giant chess pieces used in the Harry Potter film on display at the Warner Bros. studios — Ank Kumar, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia CommonsThe Making of Harry Potter tour představuje kulisy, kostýmy a rekvizity z filmů, například obří šachové figurky z filmu Harry Potter a kámen mudrců – Ank Kumar, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Další park s potterovskou tématikou, tentokrát však ve Velké Británii, nabízí úžasný pohled na filmy o Harrym Potterovi přímo v ateliérech, kde se natáčelo všech osm filmů.

Studio se nachází na severozápadě Londýna, a pokud se nemůžete „přemístit“, je trochu složitější se tam dostat (20 minut z londýnského Eustonu do Watford Junction, pak 15 minut autobusem), ale rozhodně to stojí za to. Tento zážitek se liší od toho, který nabízí Universal, protože se zaměřuje na původní kulisy a úžasné speciální efekty.

Při prohlídce si můžete prohlédnout kulisy, rekvizity, kostýmy a dozvědět se, jak se vymýšlely a vytvářely vizuální efekty. Uvidíte Velkou síň, Zapovězený les, Příčnou ulici a budete mít možnost nastoupit do skutečného Bradavického expresu na nástupišti 9¾. Setkáte se s Klofanem, Aragogem, skřety a dalšími postavami, prohlédnete si 950 sklenic s přísadami do lektvarů a budete se snažit nepozvracet nad kýčovitě růžovou pracovnou profesorky Umbridgeové.

Kromě toho zde najdete řadu obchodů se suvenýry, oblečením a dalšími potterovskými nezbytnostmi. Během roku se mění vzhled některých míst podle různých témat: kouzelné rošťárny, mandragory a bytosti kouzelnického světa, černá magie a zasněžené Bradavice.

Europa-Park

View of Europa-Park — Joseolgon, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia CommonsJednotlivé části Europa-Parku reprezentují různé evropské země – Joseolgon, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po pařížském Disneylandu je Europa-Park nejnavštěvovanějším evropským zábavním parkem. Park o rozloze 95 hektarů se nachází v jihozápadním Německu nedaleko hranic s Francií a najdete v něm 61 hlavních atrakcí (včetně 13 horských drah), šest hotelů, jeden kemp a kino.

Je rozdělen na 18 částí, které reprezentují 15 různých evropských zemí a regionů a v každé z nich jsou horské dráhy a atrakce s tematikou daného místa. Například atrakce v Řecku mají motiv bájí a pověstí, ve Švýcarsku najdete bobovou dráhu a v Anglii závody motokár a fotbal.

Další tři části jsou Grimmův kouzelný les, Adventureland a Království Minimojů. Právě v těchto místech designéři opravdu popustili uzdu své fantazii. Adventureland je vodní svět, který nabízí jízdu na raftu, jízdu lodí po jezeře a vodní hřiště pro děti do 12 let. V Království Minimojů, které vzniklo na motivy trilogie Luca Bessona Arthur a Minimojové, je všechno obrovské. Je to svět obřích berušek, housenek a květin vysokých jako mrakodrapy!

A v Grimmově Začarovaném lese se vypravíte po stopách slavných pohádek, jako jsou Locika, Šípková Růženka, Červená Karkulka nebo Popelka.

Dubai Parks and Resorts

Riverland in Dubai in the evening — iStockRiverland je sám o sobě velkolepý a vstup do něj je zdarma – iStock

Čtyři obrovské zóny Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a Legoland Water Park s více než 100 vnitřními i venkovními atrakcemi pro všechny věkové kategorie tvoří Dubai Parks and Resorts.

Všechny parky spojuje Riverland, obrovské nákupní centrum s obchody, restauracemi a jinými službami. Architektura budovy je inspirovaná Indií, Francií a Amerikou z 50. let minulého století. Vstup do celé této části je zdarma, bez ohledu na to, zda parky navštívíte, nebo ne!

Motiongate Dubai

Motiongate Dubai je největší zábavní park v regionu inspirovaný Hollywoodem a nabízí atrakce na motivy filmů studií Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate. Projedete se na adrenalinové horské dráze inspirované sérií o Johnu Wickovi, setkáte se se Šmouly a Shrekem a podíváte se, jak se v Hollywoodu natáčejí filmy.

Bollywood Parks Dubai

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Bollywood Parks oživuje indickou kinematografii interaktivními a adrenalinovými atrakcemi, multimediálními show a velkolepými živými vystoupeními. Legoland Dubai je neuvěřitelné rodinné dobrodružství pro děti od dvou do 12 let. Nabízí víc než 40 atrakcí a vodní park Legoland, kde se můžete cákat, hrát si ve vodě a na skluzavkách. Dokonce si můžete postavit vlastní vor z lega a vydat se s ním na vodu!

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články