Dokonalý cestovatelský hack: 10 evropských letišť poblíž centra měst

Cestovatelské hacky

Autorem je

Autorem je |

Chcete rychle a pohodlně navštívit nějaké město? Tohle jsou evropská města s těmi nejbližšími letišti

Když plánujete cestu na pár dní, je jasné, že chcete ušetřit co nejvíc času a peněz. Možná si říkáte, že by bylo super přistát přímo v centru města. Existují ale taková letiště?

To si pište! V tomhle článku najdete 10 komerčních evropských letišť, která jsou velmi blízko centra, a jsou tak jako dělaná pro krátké návštěvy měst. Taky vám řekneme, jak dlouho průměrně trvá dostat se z každého letiště do města tím nejlevnějším dopravním prostředkem. A až si tenhle článek přečtete, můžete přejít na web Kiwi.com a rezervovat si svou další letenku. Budete totiž přesně vědět, kam vyrazit, abyste byli co nevidět přímo v centru města.

No a pro pobavení (a taky jako varování) jsme přidali 10 evropských letišť, která jsou od svých měst nejvzdálenější. Některá jsou tak daleko, že je to až obdivuhodné.

Nejbližší

Gibraltar

Vzdálenost od letiště: 1,5 kilometru

Cena přesunu z letiště: 2,40 EUR za pětiminutovou jízdu autobusem, případně můžete jít pěšky

Čím je tahle destinace skvělá: Do Gibraltaru se nejlíp dostanete přes Londýn, takže jeho návštěvu můžete spojit s krátkým pobytem v hlavním městě Spojeného království. Na Gibraltaru na vás pak čekají sluncem zalité pláže.

Tallinn, Estonsko

Vzdálenost od letiště: 4 kilometry

Cena přesunu z letiště: 2 EUR za 15minutovou jízdu autobusem nebo tramvají

Čím je tahle destinace skvělá: Tallinn je kompaktní, dostupné město s pohádkovou atmosférou. Naplánujte si cestu v období vánočních trhů, které se letos konají od 25. listopadu do 8. ledna.

Olbia, Itálie

Roof of Church of San Paolo Apostolo in Olbia — Shutterstock Kostel svatého Pavla v Olbii – Shutterstock

Vzdálenost od letiště: 4 kilometry

Cena přesunu z letiště: 1 EUR za 10minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace skvělá: Olbia je nedoceněné italské město na severovýchodním pobřeží Sardinie. Je malé, pohodové, plné historických památek a je levnější než většina jiných míst v Itálii.

Pisa, Itálie

Leaning tower of Pisa visualized in an ice cream cone — iStockAž se někdy ocitnete v Pise, stoprocentně vymyslíte něco podobného – Shutterstock

Vzdálenost od letiště: 4 kilometry

Cena přesunu z letiště: 5 EUR za 10minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace skvělá: Pisa je velmi fotogenické italské město, kterému vévodí proslulá Šikmá věž. Zároveň je ale klidnější než Řím nebo Milán.

Vilnius, Litva

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Vzdálenost od letiště: 5,9 kilometru

Cena přesunu z letiště: 1 EUR za 20minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace skvělá: Vilnius se pyšní největším středověkým Starým městem v celé střední a východní Evropě. Najdete tu spoustu zajímavých míst, která můžete vcelku levně prozkoumat.

Rotterdam, Nizozemsko

Vzdálenost od letiště: 6,8 kilometru

Cena přesunu z letiště: 2 EUR za 20minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace tak skvělá: Rotterdam je plný hravé moderní architektury, kterou skvěle doplňuje pestrá umělecká a módní scéna. Navíc leží velmi blízko Haagu, kde sídlí nizozemský panovník, parlament a vláda.

Salcburk, Rakousko

Vzdálenost od letiště: 6,8 kilometru

Cena přesunu z letiště: 2,50 EUR za 20minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace skvělá: Salcburk je nádherné historické město a jeho Staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc je kousíček od hor, kde najdete jedny z nejlepších sjezdovek v celé Evropě.

Kodaň, Dánsko

Famous colorful buildings of Nyhavn in Copenhagen — ShutterstockKodaň je hlavní město, které leží extrémně blízko ke svému letišti – Shutterstock

Vzdálenost od letiště: 7 kilometrů

Cena přesunu z letiště: 5 EUR za 15minutovou jízdu metrem

Čím je tahle destinace skvělá: Hlavní město Dánska je dost malé, takže jeho muzea, kulturní čtvrti a další atrakce jsou v docházkové vzdálenosti, ale pořád je velmi živé a kosmopolitní jako ostatní hlavní města.

Dublin, Irsko

@kiwi.com Just take a bus or taxi, and you’re in the middle of the city!😍 #airport #airportlife #europeanairport #travelnomad #spontaneoustrip #cheaptrip #cheapflight #kiwicomflight #kiwihacksthesystem #wehackthesystem #wehacktravel ♬ Rickroll – Chris Alan Lee

Vzdálenost od letiště: 10 kilometrů

Cena přesunu z letiště: 7 EUR za 50minutovou jízdu autobusem

Čím je tahle destinace skvělá: Dublin je skvěle dostupný díky levným letům z různých koutů Evropy. A všudypřítomné útulné hospody a bary z něj dělají ideální místo, kam zaletět na dovolenou s nejlepším kámošem nebo kámoškou.

Porto, Portugalsko

View over Ponte Dom Luis — ShutterstockPorto je jednou z nejlevnějších západoevropských destinací pro krátkou dovolenou – Shutterstock

Vzdálenost od letiště: 10,5 kilometru

Cena přesunu z letiště: 2 EUR za 30minutovou jízdu metrem

Čím je tahle destinace skvělá: Díky skvělému vínu, přátelským lidem a jedinečné atmosféře je Porto oblíbeným místem pro krátkou dovolenou. A navíc je to jedno z nejlevnějších západoevropských měst.

Nejvzdálenější

@kiwi.com Beware when booking to these airports or you’ll waste some time and money!🤯#airport #airportlife #europeanairport #travelnomad #spontaneoustrip #cheaptrip #cheapflight #kiwicomflight #kiwihacksthesystem #wehackthesystem #wehacktravel ♬ Smoked out Phonk – TREVASPURA

Na druhou stranu jsou v Evropě letiště, která jsou od svých měst velmi daleko. Sice můžete najít levné letenky, ale pak strávíte spoustu času a peněz při přesunu do centra města.

Letiště Paris-Vatry je od Paříže vzdálené 147 kilometrů.

Letiště Frankfurt-Hahn je od Frankfurtu vzdálené 120 kilometrů.

Letiště Oslo Sandefjord je od Osla vzdálené 117 kilometrů.

Letiště Stockholm Västerås je od Stockholmu vzdálené 110 kilometrů.

Letiště Stockholm Skavsta je od Stockholmu vzdálené 96 kilometrů.

Letiště Paris-Beauvais je od Paříže vzdálené 85 kilometrů.

Letiště London Stansted je od Londýna vzdálené 64 kilometrů.

Letiště London Southend je od Londýna vzdálené 58 kilometrů.

Letiště Glasgow Prestwick je od Glasgow vzdálené 51 kilometrů.

Letiště London Luton je od Londýna vzdálené 45 kilometrů.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.