Ed Sheeran vyráží do Evropy! Na jaký jeho koncert zajdeš?

Ed Sheeran vyráží do Evropy! Na jaký jeho koncert zajdeš?

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Rád/a si pořádně zazpíváš nebo zatančíš a Ed Sheeran je tvůj oblíbený interpret? Máme pro tebe dobrou zprávu! Tenhle sympatický zrzek bude letos koncertovat v Evropě, a pokud se nedostaneš na jeho koncert v ČR, přijdou ti vhod naše tipy, kam jinak se za ním vypravit

Ed Sheeran, jedna z největších hudebních hvězd současnosti, se konečně vrací do České republiky. A nejen to, své fanoušky si užije na celém evropském kontinentě během svého turné MATHEMATICS TOUR, které navazuje na rekordně úspěšné poslední turné. A jelikož jsme v Kiwi.com odborníci na zajímavé tipy, poradíme ti, kam se můžeš na jeho koncert vydat i mimo Česko. Těšíš se na svůj hudební zážitek?

Hradec Králové jako srdce koncertního dění

Zapiš si do kalendáře datum 27. a 28. července 2024, protože právě tehdy Ed Sheeran zavítá do multifunkčního Parku 360 v Hradci Králové. Ano, slyšíš správně! Tenhle parádní prostor si rozšíří seznam akcí o koncert tohoto brita a my rozhodně nemáme nic proti. Celé město se tak stane epicentrem hudebního dění a ty máš jedinečnou příležitost být u toho.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Park 360 (@park360cz)


V samotném areálu Park 360 je k dispozici všechno, co si jako návštěvník můžeš přát. Nechybí několik typů ubytování s veškerým sociálním zařízením. Proběhlo tu již několik ročníků festivalu Rock for People, takže máš jistotu, že areál pojme i opravdu velké množství lidí.

Jak se dostat k lístkům?

Lístky jsou v prodeji od podzimu loňského roku, a velká část jich je už pryč. Zatím se však dají sehnat ještě lístky na nedělní akci. Ověř si, kde lístky kupuješ a určitě je lepší držet se oficiálních prodejců – jinak riskuješ, že bude mít stejný lístek víc lidí a nejen že přijdeš o zážitek, ale peníze za lístek asi taky nejspíš už neuvidíš.

Vyraž za koncertem do jiného města!

Pokud budeš mít smůlu a svůj lístek si včas neulovíš, nebo jen hledáš zábavu a cestování je to pravé pro tebe, máme nápad! Stačí sbalit batoh a můžeš si z koncertu udělat vícedenní dobrodružství. Už teď se můžeš těšit na neopakovatelnou atmosféru a skvělou show, kterou tento talentovaný umělec bezpochyby připraví. Mrkni, kde všude Ed Sheeran koncertuje a využij návštěvu koncertu jako skvělou příležitost pro objevování nových míst.

Polsko

Náš velký východní soused je perfektní volbou, pokud chceš kromě koncertu omrknout i perlu Baltského moře Gdaňsk. Právě tomhle přímořské město rozezpívá Ed Sheeran 12. a 13. července. Lístky na první termín už jsou sice pryč, ale druhý je zatím stále volný…ale neodkládali bychom koupi moc dlouho.

Tipy, co podniknout v Gdaňsku, jsme pro tebe sepsali už v tomhle článku.

Maďarsko

Do Maďarska se můžeš vypravit na koncert přímo do hlavního města, a proběhne 20. července v budapešťské Puskás Aréně. Po koncertu si můžeš dopřát relax v místních lázních nebo třeba vyrazit na cestu za vínem do města Tokaj. Protože už z našeho článku víš, že Maďarsko patří mezi místa, která si užiješ i s omezeným rozpočtem, můžeš rovnou využít toho, že už v Maďarsku budeš a prodloužit si výlet o pár nových zážitků.

Německo

Náš západní soused bude hostit koncert Eda Sheerana v červnu hned na dvou místech. V malé vesnici Scheessel (Dolní Sasko), kde je k dispozici obří areál rychlodráhy Hurricane, si můžeš koncert spojit s téměř až romantickou okolní krajinou a malebnou oblastí, kterou nabízí. Navštiv Park Lauenbrück a pokochej se divokou krajinou přírodní rezervace Großes und Weißes Moor.

Nebo vyraž o den později do Neuhausen ob Eck, kde v blízkém areálu probíhá Southside Festival a 22. června i Edův koncert. Kapacita areálu je 60 000 lidí, takže šanci na ulovení lístku určitě máš! Ve městě pak najdeš třeba historický skanzen, různé kostely nebo se můžeš prostě jen vyvalit u blízké sjezdovky a nasávat sluneční paprsky.

Kdyby ti nevadilo vyjet o kus dál…

Samozřejmě se koncert koná i na spoustě dalších místech v Evropě, takže pokud by ti nevadilo vydat se na trochu delší cestu nebo si výlet ještě víc protáhnout, máš hned několik možností.

Portugalsko – Lisabon
Hlavní město Portugalska si bude koncert užívat 16. června a kromě toho má rozhodně co nabídnout. Pokud si však chceš opravdu ozvláštnit svůj výlet, můžeš ho po koncertě zakončit Svatojakubskou poutí do Santiaga de Compostela. Cesta z Lisabonu je druhá nejrušnější a určitě bys měl/a celoživotní zážitek, který se nezapomíná.

Tenerife – Santa Cruz de Tenerife
Tenhle španělský ostrov uvítá Eda Sheerana 29. června a je to skvělá možnost pro ty, kteří si rádi odpočinou na pláži (třeba s drinkem v ruce) i ty, kteří rádi poznávají místní faunu a flóru. Tenerife je docela malý ostrov a tak není problém si pobyt prodloužit a dopřát si výpravu na sopku Teide (ale nezapomeň si včas koupit lístky), projít si stezky národního parku nebo prostě jen lovit vlny v oceánu. Nebo všechno dohromady!

Norsko – Stavern
Tady se koncert uskuteční 4. července a je pravda, že tahle destinace je tak trochu pro srdcaře – ne kvůli koncertu, ale kvůli místním cenám. Norsko patří mezi drahé destinace, ale zároveň nabízí panenskou přírodu a pokud se sem vypravíš, uvidíš tolik druhů zelené, jaké si ani nedovedeš představit. (Malý tip: sbal si s sebou stan a můžeš dost ušetřit za ubytování.)

Fun fact na závěr…

Dávejte si pozor na weby v lokálních jazycích. I my v Kiwi.com jsme fanoušci, a tak když jsme nesehnali před pár lety lístky na koncert do Prahy, rozhodli jsme se na Eda Sheerana vypravit do francouzského Lyonu. Z důvodu omezeného času jsme jeli autem a plán byl dojet přímo do arény, kde koncert probíhal. Zakoupili jsme si proto i předem parkovací lístek, abychom měli jistotu, že bude možné nechat auto přímo na místě. Jaké bylo naše zklamání, když jsme na místo dorazili a zjistili, že zakoupený parkovací lístek není pro osobní automobil, ale pro dvoukolovou motorku! Při nákupu jsme si nedali pozor a na francouzském webu si bez překladu zakoupili možnost, která vůbec nebyla pro nás.
Vše dobře dopadlo, auto se podařilo zaparkovat asi 15 minut chůze od místa a koncert jsme si náramně užili, ale prvotní překvapení to bylo nemilé.

Veškeré termíny celého turné včetně odkazů na vstupenky najdeš na oficiální stránce. Pak už si jen najdi nejvýhodnější způsob dopravy na Kiwi.com a vzhůru za dobrodružstvím!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ed Sheeran (@teddysphotos)

Pokud se ti naše tipy líbily, sleduj naše další příběhy na Kiwi.com Stories.

Podobné články