Kam můžeš vyrazit za „michelinskou“ kuchyní?

Kam můžeš vyrazit za „michelinskou“ kuchyní?

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Věříš, že žijeme proto, abychom jedli a je tak pro tebe jídlo opravdový zážitek? A máš k tomu navíc rád/a cestování? Pak by se ti mohly hodit naše tipy, kam se vydat za skvělým jídlem, které bylo oceněno prestižní michelinskou hvězdou

Jestli už je ti Česká republika malá a hledáš nový neopakovatelný gurmánský zážitek, není nutné létat až do dalekých destinací. Evropa je domovem mnoha restaurací s michelinskou hvězdou, které nabízejí vynikající jídlo ve spojení s jedinečnou atmosférou, i když počítej s tím, že za takový zážitek se platí (a někdy opravdu dost). My v Kiwi.com nicméně dobré jídlo milujeme, a proto ti dáme tipy na ty nejlepší destinace, kde na tebe čekají nejrůznější kulinářské skvosty.

Itálie, Modena

Asi není nikdo, kdo by neměl rád italskou kuchyni — každý si v ní může nalézt to své. Osteria Francescana je restaurace vedená šéfkuchařem Massimem Botturou a není divu, že byla již několikrát vyhlášena nejlepší restaurací na světě. Nabízí inovativní italskou kuchyni, která v sobě spojuje tradiční ingredience a moderní techniky. Jak říká sám šéfkuchař, v této restauraci koukají na svět očima dítěte (= zpod stolu a vzhůru nohama).

O tom, že v Modeně zažijete opravdu gastronomický zážitek svědčí i to, že Osteria Francescana má rovnou hned tři michelinské hvězdičky. Mimo to se Massimo Botturo snaží o udržitelnou kuchyni bez zbytků a spolu se ženou založili neziskovou organizaci Food for Soul, pomocí níž se snaží bojovat proti plýtvání jídlem a sociálnímu vyčlenění. No, kdo by nechtěl ochutnat jídlo od takového dobráka!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Massimo Bottura (@massimobottura)


Malý tip: Modena sice nemá letiště, ale nachází se kousek od jiných velkých letišť — například Milana nebo Bologni. Můžeš si vyhlédnou levné letenky do některého z nich a pak se dopravit do Modeny po vlastní trase (vlakem z Bologni jsi tam například za méně než 20 minut) — a navíc si tak výlet obohatíš o další lokality.

Španělsko, Girona

El Celler de Can Roca je rodinný podnik bratrů Rocaových a je známý svým kreativním a emocionálním přístupem k vaření, často inspirovaným dětstvím tří bratrů. Každý z nich má na starosti jinou oblast v podniku — jeden se stará o nesladká jídla, druhý o vína a třetí o dezerty. Taková harmonie v podniku musí jednoznačně vést i k harmonii na talíři, no podívej na to! Tady rozhodně platí, že jíme i očima…


Do Girony se dá z Česka dostat třeba přes Londýn nebo Amsterdam — buď můžeš zvolit navazující let, nebo si letenky koupit odděleně s větším časovým rozestupem a zpestřit si výlet i jinými státy.

Dánsko, Kodaň

Seš fanoušek fotbalu? Pak tě možná překvapí, že kodaňská restaurace Geranium se nachází v 8. patře národního fotbalového stadionu a kromě luxusního výhledu na okolní parky tu můžeš zažít i luxusní gastrozážitek. Geranium se zaměřuje na lehkou, inovativní skandinávskou kuchyni s důrazem na vegetariánské a sezónní ingredience. V tomto podniku si tedy nedáš žádný steak, ale i milovníci masa si skrz bezmasá jídla užijí neuvěřitelnou explozi chutí.


Pokud tě zajímá, jak to v takové restauraci funguje, můžeš se podívat skrz oči Kristíny z Česka, která se v Geraniu vypracovala na pozici sous chef a skrz svůj instagram dává nahlédnout do kuchyně tohoto podniku, i svého života v Kodani.

Francie, Menton

Pod vedením argentinského šéfkuchaře Mauro Colagreca si restaurace Mirazur vyvařila tři michelinské hvězdy — a právem. Nachází se na francouzsko-italské hranici a nabízí jedinečný pohled na Středozemní moře a menu inspirované mořem, horami a zahradami, které restauraci obklopují. Kuchyně je plná aromat z rostlin a květin, zeleniny a citrusových plodů. Koneckonců, mrkni na video níže — to člověk prostě musí zažít…


Menton je kousíček od Nice, takže stačí vychytat levné letenky sem a pak sednout na vlak, a za půl hodiny jsi v cíli.

Anglie, Bray

Vedená Hestonem Blumenthalem, restaurace The Fat Duck je známá svými experimentálními přístupy k jídlu, které kombinuje s teatrální prezentací. Svoji třetí michelinskou hvězdu získala již po pěti letech od té první, což je v tomto oboru opravdu velká rychlost.
Jejich menu se nazývá Sensorium, což lze chápat tak, že si jej vychutnáš všemi smysly. Degustace je opravdovou cestou do vlastního nitra. Například v Česku je běžně tak oblíbená kachna servírovaná s knedlíky a zelím — a je to naprostá slast, ale kdo by nechtěl vyzkoušet tuto netradiční variantu:

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Fat Duck (@thefatduck)


Bray se nachází kousek od londýnského letiště Heathrow, takže dostat se tam není složité. Přečti si, proč je výlet do Británie dobrý nápad a spoj gastrozážitek i s poznáváním této krásné země.

Samozřejmě najdeš i spoustu dalších restaurací blíž k domovu (například u našich polských, německých i rakouských sousedů) a i přímo v Česku máme restaurace pyšnící se michelinskou hvězdou (například restaurace Field a La Degustation Bohême Bourgeoise) — a jídla v nich nebudou o nic méně noblesní než ve výše uvedených. Ale vždycky je fajn mít záminku pro výlet :).

Pro aktuální informace ve světě průvodce Michelin můžeš sledovat přímo web, a pokud se chystáš na dovolenou, můžeš si dopředu zjistit, zda se v tvé vybrané destinaci nachází nějaký podnik oceněný Michelinem. Rezervace do všech těchto podniků jsou v podstatě nutné, a to dost dopředu, takže to není úplně zážitek pro last minute rozhodnutí. Nicméně jak to v životě bývá, na to dobré se vyplatí si počkat…

Líbil se ti tento článek? Mnohem víc nalezneš na Kiwi.com Stories.

Podobné články