Last minute výlet po Kanadě

Last minute výlet po Kanadě

Destinace

Autorem je

Autorem je |

Chcete vyrazit na levnou dovolenou? Zde jsou naše tipy, a tipy našich zákazníků, na výhodnou last minute dovolenou po Kanadě

Na Kiwi.com na vás právě teď čeká spousta neuvěřitelných nabídek. Cesty po celé Kanadě jsou teď za neuvěřitelné ceny, takže pokud se chcete vypravit na levný výlet po této úžasné zemi, máte jedinečnou příležitost. Podělíme se s vámi o trasy, na které se naši dobrodružní cestovatelé vydali za méně než tři dny od rezervace. Pokud máte chuť všeho nechat a vyrazit na mimosezónní dovolenou, mrkněte na tato místa, která vám společně s našimi zákazníky doporučujeme.

Vancouver

Butchart Gardens on Vancouver IslandVancouver je skvělé město, ve kterém nikdy nejste příliš daleko od úchvatné zeleně — Shutterstock

Vancouver v mnoha ohledech představuje to, jak podle spousty lidí vypadá kanadské město. Skleněné a ocelové mrakodrapy, rušný přístav, hory na jedné straně, oceán na druhé a všudypřítomný ekologický způsob života vás prostě chytne za srdce.

Co se týče životního stylu, má město mnoho společného se svými americkými pobřežními sousedy, zejména rušnou uměleckou scénu a ochotu těžit ze svého okolí. Po celém městě najdete zelené plochy vybízející k procházkám, piknikům, jízdě na kole a mnoha dalším aktivitám, které samozřejmě závisí na ročním období. Ven z města můžete pro změnu vyjet za lyžováním, pěší turistikou, plachtěním a mnoha dalšími zdraví prospěšnými aktivitami. Zdejší gastronomická scéna patří díky uvolněnému multikulturnímu prostředí k těm nejlepším v zemi a celé město na vás působí příjemným, moderním, živým a svěžím dojmem. Pokud by měl Vancouver opravdu reprezentovat Kanadu, neměli by se Kanaďané za co stydět.

Edmonton

Alberta Legislature Building in Edmonton at night in front of colorful fountainsAlberta Legislature Building, Edmonton — Shutterstock

Edmonton je hlavním městem Alberty, i když z něj spíš budete mít pocit, jako by se jednoho rána probudilo malé městečko, zjistilo, že v něm žije milion lidí, pokrčilo rameny a zase si šlo po svých. Je klidné a svobodomyslné. Nemá takový říz a náboj jako jiná kanadská města, ale v konečném důsledku je to možná lepší.

Tohle severoamerické město jde s dobou: Vzkvétající řemeslná pivní scéna. Mobilní slevová aplikace do místních výčepů, útulných kaváren, kreativních koktejlových barů, netradičních bister a mnoha restaurací včetně těch, co nabízejí pokrmy připravované z farmářských potravin. Jízdy na horském kole údolím řeky, lety helikoptérou do Skalistých hor, výlety na segwayi, lyžování a rybolov na dírkách. Hudební, divadelní a stand-up letní festivaly a v neposlední řadě kandidatura na pořadatelství mistrovství světa ve fotbale v roce 2026. Tohle vše je důkazem místní pokrokovosti. V Edmontonu se toho děje opravdu hodně.

Comox

View of Comox town in front of mountainsKlidné městečko Comox je dobrou základnou pro poznávání ostrova Vancouver — Shutterstock

Comox je malé město na ostrově Vancouver, které má přibližně patnáct tisíc obyvatel. Oblast kolem něj byla lidmi z prvních národů, kteří se zde usadili před tisíci lety, nazývána „kw’umuxws“. Dnes je to především park, ve kterém poznáte nádhernou přírodu a místní uměleckou a řemeslnou scénu. Místní obyvatelé jsou na ostrov a vše, co nabízí, patřičně hrdí.

Comox je skvělou základnou, ze které můžete prozkoumat celý ostrov. Vydejte se na jih a prohlédněte si prapodivný zámek Craigdarroch z roku 1880, který lze nejlépe popsat jako „gotické blouznění“. Navštivte divoké kopce a zalesněná údolí provinčního parku Strathcona ve vnitrozemí ostrova. Je to úžasná přehlídka kanadského horského terénu v malém měřítku. Vydejte se na projížďku podél pobřeží a navštivte malé rybářské vesničky a pastelově zbarvená městečka, jejichž jména začínají slovem „Port“, a užijte si místní pohostinnost, jídlo, pití a spoustu dalších příjemných rozptýlení.

Montréal

Street in Old Montreal at duskOkouzlující čtvrť Old Montréal — Shutterstock

Teď se přesuneme na východní stranu země, do města postaveného na mnoha ostrovech na řece Svatého Vavřince. Montréal, ve kterém žije přibližně 1,8 milionu obyvatel, je druhým největším kanadským městem. Tato moderní a perspektivní metropole se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčků míst s nejlepší kvalitou života a nejlepších míst pro práci a studium. Je to mekka dvou protichůdných světů – jazzu a motoristických závodů. Koná se zde totiž Montréalský mezinárodní jazzový festival a od roku 1978 také Velká cena Kanady formule 1. Město je navíc bláznem do ledního hokeje, stand-up komedií, techniky, módy, umění a jídla.

To vše jde ruku v ruce s uvědomělou multikulturní stránkou Montréalu, který je hrdý na svou dvojjazyčnost a bohatou evropskou historii. Vieux Montréal, Staré město, jsou hlavně kamenné budovy ze 17. století na náměstí Jacques-Cartier a svažující se promenádě, která vede ulicí Notre-Dame do starého přístavu. Ulice jsou plné malých kaváren se zahrádkami, butiků a rozkošných řemeslných pekáren. K tomu přidejte modernější tvář Montréalu, jeho uměleckou a hudební scénu, mladé obyvatele, relativně malé množství turistů a získáte velké město s ryzím srdcem.

Hamilton

Niagara Falls on a sunny day with urban buildings in the distanceNa cestě k Niagarským vodopádům se určitě zastavte v Hamiltonu — Shutterstock

Hamilton leží na jihozápadním okraji jezera Ontario a je oblíbeným místem návštěvníků Niagarských vodopádů. Je to relativní nováček v rozvoji, a i když město není tak rozmanité a dynamické jako Toronto (to ostatně není žádné jiné kanadské město), je velmi příjemné, prostorné a nabízí spoustu zeleně, veřejných prostranství, parků, chráněných přírodních oblastí a krásných míst podél jezera.

Okolí města, které bylo centrem kanadského ocelářského průmyslu, prošlo úspěšným přerodem. V okolí moderního Hamiltonu teď najdeme překrásná městečka a spoustu zajímavých míst. Můžete obdivovat dřevěné domky v národních parcích, malá muzea, která se věnují místní historii, nebo nádhernou Královskou botanickou zahradu. Můžete si také vyjet na kole či se po stezce vydat na procházku lesem a chráněnými mokřinami. Pro ty, kdo milují spojení pobytu ve městě a dobrodružství v přírodě, je Hamilton dokonalým místem.

Saskatoon

Bridge in Saskatoon at sunsetJeden z devíti mostů v Saskatoonu — Shutterstock

A máme tu poslední zastávku, kterou je Saskatoon. Pro naše zákazníky je to oblíbené kanadské město, pro mě, autora tohoto článku, to znamená časté používání klávesových zkratek Ctrl-C a Ctrl-V, protože neustále dělám chyby v názvu provincie Saskatchewan.

Saskatoon je největší město této provincie a leží na řece South (Ctrl-C / Ctrl-V) Saskatchewan. Je to malé, upravené, moderní město se šestitisíciletou historií. Wanuskewin Heritage Park (národní historická památka Kanady, která je na seznamu památek světového dědictví Unesco) nabízí působivý a podrobný vhled do kultury a historie původních obyvatel.

Vydejte se na cestu z jedné strany řeky na druhou a zpět přes devět městských mostů a přitom prozkoumejte jednotlivé čtvrti. Než se z něj v roce 1906 stalo jedno město, jednalo se o samostatná městečka, z nichž každé mělo svou vlastní povahu, historii, hlavní ulici a historické centrum. To dodává Saskatoonu zvláštní osobitost, kterou má pouze hrstka severoamerických měst. Na tomto místě máte jedinečný pocit, jako byste to město právě objevili. Tajemství, které znáte jen vy, místní obyvatelé a nekonečně rozlehlé a prázdné pláně.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články