Nejlepší, nejchutnější a nejzajímavější těstovinová jídla z celého světa

Zajímavosti

Autorem je

Autorem je |

Kdo by nemiloval těstoviny? Těstoviny jsou výborné v jakékoli podobě, proto jsme u příležitosti Mezinárodního dne těstovin připravili přehled těch nejlepších těstovinových jídel z různých kultur

Kromě toho, že těstoviny jsou základní ingrediencí kulinářského světa, tak je to i jídlo, které vás pohladí po duši. Těstoviny jsou potravina, která se dá připravit na tisíce různých způsobů. Podíváme se na ta nejlepší jídla z celého světa a kdo ví, třeba vás inspirujeme k tomu, abyste si některé z nich uvařili.

Argentina: sorrentinos

Close-up of sorrentinos — iStockSorrentinos je vydatné argentinské jídlo – iStock

Když se podíváme do historie, zjistíme, že v Argentině vždycky žila spousta italských přistěhovalců. Jejich odkaz tu přetrvává do dneška, a to včetně těstovinových jídel.

V uličkách a na trzích skoro každého většího města najdete prodejce výborného street foodu, jehož základní ingrediencí jsou právě těstoviny. Nejčastěji nabízejí sorrentinos, což jsou obrovské ravioly plněné masem, zeleninou nebo sýrem a podávané se smetanovou omáčkou.

Německo, Rakousko a střední Evropa: špecle

Spätzle with chicken — iStockŠpecle s kuřecím masem – iStock

Častou přílohou k masům, která se servíruje s omáčkou, jsou silné vaječné nudle zvané špecle. Jejich varianta kulatého tvaru se nazývá Knöpfle, což je v překladu malý knoflík.

Špecle najdete jak v luxusních restauracích, tak ve stáncích na vánočních trzích. Tenhle těstovinový pokrm má v různých částech střední Evropy různá jména. V Maďarsku se mu říká nokedli, csipetke nebo galuska, na Slovensku halušky a ve Slovinsku zase vaseršpacli.

Itálie: lasagnette ai tre sughi

Asi vám bylo jasné, které místo tu určitě zazní. Ano, je to Itálie. V téhle kolébce těstovinových jídel najdete stovky, možná i tisíce krajových variací a každá z nich má svou osobitou chuť.

Veronské lasagnette se liší od běžných lasagní, které znáte. A překlad názvu nejspíš napoví proč: malé lasagne. Jedná se o proužky podobné fettuccinám servírované se třemi různými omáčkami (obvykle je jedna s masem, druhá je rajčatová a třetí hrachová), které si nakombinujete tak, aby vám to chutnalo.

Egypt: kušari

Close-up of a bowl of kushari — iStockKušari je miska božské many pro milovníky sacharidů a luštěnin – iStock

Kušari je egyptské národní jídlo a najdete ho tam úplně všude. Vaří se z těstovin, rýže a luštěnin, ke kterým se přidá pikantní rajčatová omáčka, smažená cibulka, česnekový ocet a často i cizrna.

Pokud chcete tuhle sacharidovou nálož ochutnat, stačí se zastavit u jednoho z prodejců, které najdete na každém rohu. Stánek bude mít velké kovové nádoby s hlavními přísadami, které vám prodejce během pár sekund nandá na talíř. Po každé z nich bouchne lžící do nádoby, takže zažijete typické řinčivé servírování tohoto pokrmu.

Španělsko: fideuà

Pan of fideuà — iStockFideuà je podobná paelle, ale místo rýže se používají těstoviny – iStock

Tenhle malý zázrak z jednoho hrnce vznikl ve Valencii, ale milují ho po celém Španělsku. Fideuà připomíná paellu, ale odlišuje se tím, že místo rýže jsou v ní těstoviny.

Přesněji řečeno se jedná o nudle, které se kvůli chuti lehce osmaží a pak se přidají na pánev s různými mořskými plody (nejčastěji jde o sépie, mořského ďasa, krevety apod.). Směs se bez míchání vaří ve vývaru ochuceném šafránem, takže se na dně pánve vytvoří slabá krusta, která ještě víc umocní chuť tohohle pokrmu.

Spojené arabské emiráty a Perský záliv: balaleet

Oblíbená sladkoslaná snídaně balaleet se jí snad ve všech arabských státech Perského zálivu. Obzvláště oblíbená je během islámských oslav Íd al-Fitr, které se konají na konci ramadánu.

Balaleet jsou smažené vlasové nudle servírované s vaječnou omeletou. Nudle jsou ochucené cukrem, kardamomem, růžovou vodou a šafránem. Abyste pochopili, jak neuvěřitelně dobrá tahle kombinace je, musíte ji prostě ochutnat. Baleet se jí studený i teplý a někdy se zdobí ořechy a sušeným ovocem, které ještě víc podtrhnou jeho jedinečnou chuť. Není divu, že je tenhle pokrm tak oblíbený.

Jižní Indie a Srí Lanka: idiyappam

Idiyappam (noodles and curry) — iStock Idiyappam, nudle s kari, si můžete dát k snídani i k večeři – iStock

Idiyappam, pokrm z vlasových nudlí, který můžete jíst k snídani nebo k večeři, je oblíbený i v jihovýchodní Asii. V Singapuru a Malajsii je známý jako putu mayam a v Indonésii jako putu mayang.

Těsto, které se vyrábí z rýžové mouky, vody, oleje a soli, se vyválí do válečků a před vařením v páře se protlačí tradičním dřevěným lisem na idiyappam. K snídani se servíruje například s dušenou zeleninou nebo rybím kari. K večeři třeba s rybou, brambory nebo masem a s kokosovým čatní. Tahle asijská specialita opravdu stojí za ochutnání.

Turecko: manti

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Manti vám otevře dveře do vynikající tradiční turecké kuchyně, a navíc vám napoví, co si o vás myslí váš hostitel. Čím menší manti, tím víc si vás váží. Tyhle malé knedlíčky jsou totiž extrémně náročné na přípravu. A taky jsou neuvěřitelně lahodné.

Těsto se naplní kořeněnou směsí jehněčího, cibule a petrželky, vytvaruje se do knedlíčků a před vařením se rychle upeče v rozpálené troubě. Servíruje se obvykle se třemi různými omáčkami (s hnědým máslem, karamelizovanými rajčaty a česnekovým jogurtem) a navrch se posype pepřem, sumahem a mátou. Už se vám sbíhají sliny?

Další inspirativní články o cestování najdete na stránce Kiwi.com Stories.