Netradiční možnosti ubytování, která ti změní způsob cestování

Netradiční možnosti ubytování, která ti změní způsob cestování

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Při plánování dovolené nebo výletu je jednou z klíčových otázek ubytování. A co kdybychom ti řekli, že existují ubytování, které ti umožní prožít jedinečné a nezapomenutelné momenty? Dnes se podíváme na netradiční možnosti, které mohou tvůj způsob cestování posunout zase na novou úroveň

Cestování je skvělý způsob relaxu a poznávání nových míst. Pokud se tedy chystáme na výlet, nesmíme zapomenout sehnat si patřičné ubytování. V tomhle článku ti dáme tipy na ubytování, která se možná stanou přímo důvodem tvé cesty. Hodit se ti budou ať už jsi požitkář nebo se ti už jen omrzely hotelové zdi.

Treehouse — stromové domy

Líbí se ti Tarzan a přemýšlíš, jak se mu ve stromových výšinách v džungli žilo? Můžeš si zkusit trochu luxusnější verzi a využít ubytování v některém ze stromových domů. Je to přesně to, jak to zní — jednoduše malý domeček postavený ve stromových korunách. Pokud chceš netradiční přírodní zážitek, ale zároveň chceš mít střechu nad hlavou a necítíš se přímo na spaní pod širákem, mohla by být tohle pro tebe ta správná volba.


Tento styl bydlení se již docela zaběhl a tak najdeš různé treehousy napříč celou republikou. Ubytování si můžeš rezervovat jednoduše například skrz Booking.com, nebo se podívej na tento přehled možností.

Přespání v maringotce

Zůstáváš raději nohama na zemi? Když se řekne maringotka, asi tě jako první napadne bydliště kočovníků. Ale už dávno tomu tak není, teď se najdou i maringotky, co se nějaký čas nepohly z místa a jejich majitelé je přetvořily v luxusní a přitom skromné ubytování. Jsou všude možně v těch nejkrásnějších koutech Česka a pokud hledáš klid v duši, právě ubytování v některé maringotce ti ho může poskytnout.

Pokud budeš vybírat pečlivě, budeš si moct pobyt obohatit i o saunu nebo vířivku a zajistit si tak pořádný odpočinek.

Není igloo jako igloo

A v tomto případě nemáme na mysli to sněžné (i když to je taky možnost, pokud chceš vyrazit do zahraničí). Tahle igloo jsou luxusním ubytováním, tradičně mají průhledná průčelí a ty si tak můžeš vychutnávat přírodu kolem z pohodlí a tepla. Některá igloo mají v nabídce i saunu, a tak si můžeš dopřát duševní relax skrz nerušený pobyt v přírodě i fyzický odpočinek při saunování a otužování.

Ubytování v sudu na vinici

Ano, nešálí tě zrak, opravdu můžeš přespat přímo na vinici a dokonce v sudu od vína. Pokud jsi milovník tekutých hroznů, je tohle přesně ta pravá volba pro tebe. Kde jinde si užít degustaci kvalitního moravského vína, než přímo u zdroje. Můžeš se kochat lány hroznů a k tomu nasávat…kouzelnou atmosféru. Koneckonců, přesvědčit se můžeš například tady.

Princ/ezna ve věži

Neboj, nemusíš mít vlasy dlouhé jako Locika, abys mohl/a v této věži zůstat. Art Tower je bývalá vodárenská věž na Ostravsku a nyní je to také netradiční ubytování, které si můžeš pronajmout. Pojme až čtyři osoby a nechybí balkón nebo kuchyň.

Pokud tě glamping (tedy luxusní kemping, který zahrnuje i všechny výše uvedené typy ubytování) zaujal a chceš si nějaké místo vyhlédnout, určitě se můžeš podívat na stránku Amazing Places, kde máš rovnou vyfiltrované všechny tyto typy ubytování. A nebo se můžeš jednoduše ponořit do hlubin internetu a trochu googlit, protože kdo hledá, najde (v tomto případě vysněné ubytování).

To byly naše tipy na méně tradiční ubytování, o kterých jsi třeba ještě neslyšel/a (a byla by škoda nechat si je pro sebe).

Zaujal tě náš článek? Další tipy nalezneš na Kiwi.com Stories.

Podobné články