Toto je OFICIÁLNĚ nejlepších 10 pláží světa

Inspirace

Autorem je
12. července 2021

Autorem je | 12. července 2021

V Mistrovství světa pláží od Kiwi.com se v červnu utkalo 32 pláží. Tady je oficiální rozpis nejlepších deseti

Vždy, když uvedeme nějaký článek o nejlepších plážích světa, odstartuje to spoustu debat na sociálních médiích. Při diskutování o tom, kterou pláž považují za nejlepší, se lidé někdy velmi rozpálí vášní. Proto jsme se v červnu 2021 rozhodli uspořádat soutěž, která by konečně prokázala, která pláž opravdu nejlepší je.

Z užšího výběru vzniklého z návrhů na našich kanálech sociálních sítí jsme soutěž postupně zhustili až na 32 finalistů, kteří se utkávali v klasickém turnajovém formátu, dokud jsme neměli výherce. Tady je rozpis těch, kdo se ukázali být těmi nejsilnějšími deseti.

10. Pláž Flamenco, Portoriko

Pláž Flamenco na PortorikuPláž Flamenco na Portoriku — Shutterstock

Toto nádherné místečko na ostrově Culebra, na jehož srpek čistého bílého písku stěží naráží byť i jen jediná vlna, je dokonalé k plavání, šnorchlování, hraní si v průzračné vodě nebo i jen k odpočinku a vnímání toho všeho. Také nabízí něco, co nemá nikdo další na tomto seznamu: těžce pomalovaný tank napůl utopený v písku, pozůstatek po obsazení této části ostrova americkým námořnictvem.

9. Pláž Diani, Keňa

Pláž Diani v KeniPláž Diani v Keni — Shutterstock

V pěti po sobě následujících letech byla tato pláž odhlasována jako nejlepší africká plážová destinace. Tento 17 km dlouhý pruh písku podél Indického oceánu má na pozadí Národní rezervaci Shimba Hills, oblast pobřežních deštných lesů a savan, která je domovem 50 % vzácných druhů rostlin Keni. Pláž sama nabízí tryskové lyžování a kite surfing, ale i potápění mezi korálovými útesy.

8. Pláž smaragdové jeskyně, Thajsko

Úžasná Smaragdová jeskyně je známa také pod svým názvem jeskyně Morakot, Ko Muk, ThajskoÚžasná Smaragdová jeskyně je známa také pod svým názvem jeskyně Morakot, Ko Muk, Thajsko — Shutterstock

Mořská jeskyně na západní straně ostrova Koh Muk. Pláž opodál je obklopena strmými útesy a vegetací. Když lagunu zaplní příliv, slunce svítí na vodu a způsobuje uvnitř jeskyně nádhernou rozmanitost blyštivých barev. Odtud pochází jméno jeskyně. 

7. Pláž Matana, Kadavu, Fidži

Pláž Matana na ostrově Kadavu, FidžiPláž Matana na ostrově Kadavu, Fidži — Shutterstock

Kdybyste požádali nějaké dítě, aby nakreslilo tropickou pláž, mohlo by přijít s něčím takovým: pruh krásně žlutého písku lemovaný palmami a hustým lesem a opálově modré vody zlehka narážející na pobřeží. V dálce jsou rozeklané hory, nad kterými můžete každý večer sledovat slunce, jak obarvuje oblohu živými oranžovými a růžovými barvami.

6. Duny Maspalomas, Kanárské ostrovy, Španělsko

Duny Maspalomas na Kanárských ostrovech ve ŠpanělskuDuny Maspalomas na Kanárských ostrovech ve Španělsku — Shutterstock

Maspalomas, s výhledem na duny a hory za nimi. Už od roku 1987 je chráněnou přírodní rezervací. Písek na dunách může být kolem poledne neuvěřitelně horký, takže pokud půjdete prozkoumávat duny pěšky, dávejte si na to pozor. Chcete-li vidět kus historie, pak blízký maják Faro Maspalomas je místem, z kterého se Kryštof Kolumbus vydal na svou cestu do Nového světa.

5. Souostroví Los Roques, Venezuela

Snivé souostroví Los Roques ve VenezueleSnivé souostroví Los Roques ve Venezuele — Shutterstock

Překvapivý účastník turnaje a přitom takový, za kterého se postavilo mnoho lidí, když postupoval prvním kolem a kolem šestnácti, až se dostal do čtvrtfinále — teprve tam prohrál o 0,4 % hlasů s konečným finalistou — celé toto souostroví působilo dojmem dobře střeženého tajemství. Moře a obloha, jak daleko jen oko dohlédne, maličké rybářské vesnice, které po pravdě řečeno nejsou ničím více než nahloučením několika málo domů. a něco, na co je Venezuela velmi hrdá.

4. Praia da Azeda, Brazílie

Praia da Azeda se nachází v malém městečku Búzios v Rio de Janeiro, BrazíliePraia da Azeda se nachází v malém městečku Búzios v Rio de Janeiro, Brazílie — Shutterstock

Tato pláž nacházející se v malé skalnaté zátoce poblíž letoviska Armação dos Búzios je jednou z řady pláží na výběžku pevniny do moře asi tak 160 km východně od Rio de Janeiro. Méně rušná než slavné městské pláže v Riu a přitahující méně fanoušků vodních sportů z důvodu svého skrytého umístění, ale je to ideální malé místečko k odpočinku: v dosahu snadné procházky z místního města, ale dostatečně zajímavá a domácká na to, abyste ji mohli nazývat svou vlastní.

3. Pláž Sarakiniko, Řecko

Pláž Sarakiniko na ostrově Milos v ŘeckuPláž Sarakiniko na ostrově Milos v Řecku — Shutterstock

Neobyčejná pláž a jedna z těch, které si opravdu zasloužily dostat se do semifinálové fáze soutěže, už jen proto, že je to jediná pláž, na které není ani jedno zrnko písku! Nachází se na sopečném ostrově Milos a její šedobílé skály jsou často přirovnávány k měsíční krajině. Má malou zátoku zcela bez vegetace ostře kontrastující s lesknoucím se modrým mořem. Skutečný unikát.

2. Anse Cocos, Seychelly

Pláž Anse Cocos na ostrově La Digue, SeychellyPláž Anse Cocos na ostrově La Digue, Seychelly — Shutterstock

Naším — byť jen velmi těsně — prohrávajícím finalistou, byla, dlužno říci, pláž Anse Cocos. Tato zátoka, nabízející klasickou barevnou palety sytých zelení, živoucích modří a vybělenosti sluncem, a její dokonalá pláž jsou klasikou žánru. Ohromující pláž, a překonává ji jen jedna jiná na světě…

1. Pláž na ostrově Veligandu, Maledivy

Pláž na ostrově Veligandu, MaledivyLetovisko a lázně na ostrově Veligandu se do Mistrovství světa pláží pořádně vložily sdílením soutěže se svým společenstvím — Shutterstock

A tak tedy k šampiónovi. Finále bylo neuvěřitelně vyrovnaná soutěž, ale nakonec si trofej odnesla pláž na ostrově Veligandu. Je to nepochybně zasloužilý vítěz, plátek dokonalosti v překvapivě modrém moři s palmami poskytujícími stín a s nádherným ubytováním. Je to opravdu to, o čem sní každý milovník pláží, když si představí svůj dokonalý kousek ráje.

Další inspirace plážemi a cestováním najdete na Kiwi.com Stories.