Omrkněte s námi úžasnou cestu kolem světa a tipy ke každé destinaci

Omrkněte s námi úžasnou cestu kolem světa a tipy ke každé destinaci

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Jak naplánovat cestu kolem světa? Omrkněte s námi destinace, které byly součástí nejunikátnějšího itineráře, jaký byl na Kiwi.com za naši 10letou historii zarezervován

V lednu 2020 se skupina dobrodruhů vydala na životní cestu. Během sedmi týdnů se pět lidí z Austrálie vydalo přes sedm velkých měst na cestu kolem světa. Tato cesta je jednou z nejunikátnějších rezervací za naši 10letou historii. Pojďte se s námi podívat na všechna místa, která během ní tito světoběžníci navštívili. Držte si klobouky, protože to bude pořádná jízda. Jízda kolem světa.

15.–21. ledna: Tokio

Busy street in Akihabara — iStockTokio je známé intenzivní zábavou – iStock

Skupinka vycestovala 14. ledna ze Sydney do Tokia s přestupem v Manille. Cesta na severní polokouli jim trvala víc než 19 hodin, ale na konci na ně čekala odměna v podobě úžasného japonského hlavního města.

Spousta lidí má Japonsko na seznamu zemí, které chce jednou navštívit. A ti, komu se to splní, většinou začnou v Tokiu. Pokud se na toto nejrozlehlejší město na světě podíváte z rozhledny na věži Skytree (jednou z nejvyšších na světě), bude vám připadat, že se rozprostírá donekonečna. Kromě toho, že je obrovské, je Tokio i neskutečně rozmanité. Je tak perfektním místem, kde se můžete naprosto oddat poznávání a objevování jeho tajemství.

Daytime cityscape of Tokyo, with the Skytree centered — ShutterstockVěž Skytree je dominantou tokijského panoramatu – Shutterstock

Na dovolené v Tokiu můžete dělat naprosto cokoli, co vás napadne. Město je známé především pro nepřeberné množství zábavy. Najdete tu karaoke, arkády plné napětí, tradiční lázně a často velmi netradiční kavárny. Každou noc jsou tu pak otevřené rozmanité kluby, z kterých si každý vybere to, co ho láká. Po Tokiu jsou rozesety tisíce barů. Některé jsou křiklavé a energické, některé jsou naopak ukryté v jedné z mnoha postranních uliček. A pak je tu také čtvrť Akihabara, centrum komiksů, kam by měl zamířit každý milovník mangy.

Návštěva Tokia je neuvěřitelná jízda a šest dní na prozkoumání je zoufale málo. Ale i po pár dnech si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků.

21.–29. ledna: Londýn

Panoramic view of London from the River Thames — ShutterstockLondýn je nejoblíbenější destinací Kiwi.com všech dob – Shutterstock

Sedmnáctihodinový let s přestupem v Moskvě dopravil naše cestovatele do Londýna. Stali se tak pěti z více než 600 000 lidí, kteří se s Kiwi.com během posledních 10 let podívali do britského hlavního města, naší nejoblíbenější destinace všech dob.

A nejsou sami. Londýn každý rok přivítá 20 milionů turistů, což je dvakrát víc než počet jeho obyvatel. Zdá se, že lidé se nemohou nabažit jeho typických dvoupatrových autobusů, odpoledních čajových dýchánků, temperamentního počasí a nepřeberného množství památek. Najdete tu Big Ben a Westminsterský palác, Londýnské oko, Buckinghamský palác, Tower Bridge, Piccadilly Circus, Trafalgarské náměstí, Kew Gardens a mnoho dalších.

Relativně novou, ale neuvěřitelně oblíbenou atrakcí je prohlídka filmových ateliérů Warner Bros., kde se natáčel Harry Potter. Ateliéry jsou od svého otevření v roce 2012 pravidelně hodnoceny jako jedna z nejlepších atrakcí. Nachází se na okraji Londýna poblíž Watfordu, ale tahle zajížďka opravdu stojí za to. Můžete si tu totiž prohlédnout nejikoničtější kulisy z filmů o Harry Potterovi.

Londýn je podobně jako Tokio městem neomezených možností. Je to zkrátka hotový ráj turistů. Pokud vás láká nějaká netradiční aktivita, co takhle sklouznout se po nejdelší tunelové skluzavce na světě? Nebo si prohlédnout úžasný obchod s neonovými a jinými světly God’s Own Junkyard? A co teprve vychutnat si naprosto netradiční večeři?

29. ledna – 5. února: Oslo a Stockholm

Akershus Fortress — ShutterstockHrad Akershus je jednou z hlavních norských památek – Shutterstock

Třetí destinací skupiny bylo Oslo, vzdálené pouhé dvě hodiny letu přes Severní moře. Toto rozmanité a inovativní město je nedoceněnou evropskou metropolí, která se může pochlubit mnoha muzei, spoustou pouličních soch a několika trendy bary a restauracemi.

Hlavní dominantou Osla je pevnost Akershus, která byla původně postavena v roce 1200 pro královskou rodinu a nyní zde sídlí mimo jiné norské ministerstvo obrany a úřad předsedy vlády. Pokud stále nejste přesvědčeni o prestiži tohoto historického komplexu, najdete tu i královské mauzoleum – místo odpočinku několika norských králů a královen.

Možná si říkáte, jestli se těchto pět lidí nezbláznilo, že v zimě tráví dovolenou v Norsku, zvláště když jsou zvyklí na podnebí ve slunném Sydney. Pokud si dobře rozplánujete těch pár hodin světla, které vás v Norsku čekají, má Oslo co nabídnout i v těch nejchladnějších měsících.

Snowy scene of Oslomarka — iStockDo Oslomarky se z centra města dostanete veřejnou dopravou za pouhých 30 minut – iStock

Do zalesněné oblasti v okolí Osla zvané Oslomarka se z centra města dostanete veřejnou dopravou za pouhou půlhodinu. Oslomarka je idylické místo jako ze skandinávské pohlednice, kde se můžete vydat na příjemnou zimní procházku nebo si rozproudit krev na běžkách. Po návratu do města si můžete zabruslit na kluzišti pod širým nebem u brány Karla Johanse a na závěr dne si odpočinout v plovoucí sauně KOK vedle budovy opery.

Center of Gamla stan in Stockholm — ShutterstockGamla stan je malebné stockholmské staré město – Shutterstock

Po několika dnech strávených v Norsku se skupinka vydala po souši do Švédska, konkrétně do Stockholmu. Centrum města se skládá ze 14 ostrovů, které tvoří stockholmské souostroví, a život se tady z velké části točí kolem kaváren, vymóděných lidí a opravdu skvělé popové hudby.

Švédsko je největším vývozcem popové hudby na obyvatele na světě, líhní skladatelů, kteří spolupracovali s největšími umělci planety, a Stockholm je již dlouho místem, kde se odehrává největší kouzlo pop music. Určitě se zajděte podívat do muzea kapely ABBA. Jde o interaktivní výstavu na počest téhle fenomenální čtveřice, která ovládla první příčky světových hitparád. Stockholmská klubová scéna je velmi rozmanitá a nabízí nespočet různě exkluzivních a drahých tanečních podniků, ale pokud chcete zažít něco klasického a zároveň neuvěřitelně cool, zkuste Södra Teatern. Je to jeden z nejstarších a nejvelkolepějších prostorů ve městě s divadlem a několika patry, kde vládne strhující atmosféra. Nenechte se odradit jeho impozantním exteriérem – uvnitř si budete celou noc užívat neskutečnou zábavu.

Druhý den ráno se můžete v klidu projít po starém městě Gamla stan, které je jednou z nejzachovalejších středověkých čtvrtí v Evropě. Projděte se dlážděnými uličkami, úzkými průchody ve stínu jedinečných a barevných domů, a možná narazíte i na královský palác – oficiální sídlo krále Karla XVI Gustava. Ano, Gamla stan má na seznamu většina turistů, kteří přijíždějí do Stockholmu, ale jak jim to můžete mít za zlé, když je tak krásný?

5.–10. února: New York

Manhattan street at dusk — ShutterstockNa Manhattanu, hlavní a nejrušnější čtvrti New Yorku, se pořád něco děje – Shutterstock

Naše skupina už navštívila několik velkých světových měst a po jedenáctihodinové cestě ze Stockholmu na západ si na seznam mohla přidat i New York. V téhle metropoli žije osm milionů lidí, je nejlidnatějším městem USA a patří mezi kulturně nejrozmanitější místa na světě. Jeho obyvatelé hovoří více než 800 jazyky a přibližně 37 % z nich jsou přistěhovalci první nebo druhé generace.

Manhattan je hlavní z pěti newyorských čtvrtí a najdete tam ty nejdůležitější památky: Empire State Building, Socha Svobody, Chrysler Building, Times Square, Rockefellerovo centrum a Central Park. Je to obrovská síť asi 200 kolmých ulic plná jasných světel, obrovských mrakodrapů, galerií a muzeí, slavných obchodních domů, rušných restaurací a barů a lidí, kteří v neuvěřitelných počtech spěchají ulicemi.

Také ostatní městské části mají své vlastní kouzlo a zajímavé příběhy, které stojí za to prozkoumat. Vydejte se na lov pokladů na bleší trh Brooklyn Flea, který se koná každý víkend a kde trhovci prodávají starožitnosti, oblečení, doplňky a vše, na co si vzpomenete. Prohlédněte si víc než 6 000 různých druhů zvířat v Bronx Zoo – největší metropolitní zoo v zemi, která se dlouhodobě zaměřuje na ochranu volně žijících zvířat po celém světě. A najezte se v restauraci Enoteca Maria na Staten Islandu, ve které v rámci iniciativy „Nonnas of the World“ každý den jiná „babička“ připravuje pokrm ze své vlastní kuchyně.

Stejně jako v případě Tokia a Londýna je New York tak obrovský, že by vám trvalo měsíce, ne-li roky, než byste viděli vše, co stojí za to. Ať už jste ve městě, které nikdy nespí, poprvé, nebo ho navštěvujete opakovaně, můžete si být jisti, že se nebudete nudit.

10.–24. února: Los Angeles

View of Los Angeles from Hollywood sign — Michael E. Arth, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia CommonsProjděte se Griffith parkem k nápisu Hollywood – Michael E. Arth, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po šesti hodinách a 40 minutách cesty z mezinárodního letiště Johna F. Kennedyho naši světoběžníci konečně přistáli na místě s mírnějším počasím a průměrnou únorovou teplotou 15 °C. Los Angeles, další obří americké město, je známé především jako tepající srdce amerického zábavního průmyslu a jako domov bohatých a slavných. Pokud je tohle něco, co vás zajímá, měli byste omrknout náš článek o nejlepších místech, kam v L.A. vyrazit za celebritami.

Los Angeles je především skvělé pro klaustrofobiky a lidi, kteří si obecně rádi udržují fyzický odstup od ostatních. V Kalifornii je velikost vším a město andělů se svými širokými ulicemi, dlouhými silnicemi a nekonečně rozlehlými kopci má prostoru opravdu hodně. Je to tak trochu ráj pro pěší turisty a Griffith parkem vede řada dlouhých tras, které vás dovedou až k ikonickému nápisu Hollywood. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a obout si pořádné boty.

Urban Light art installation by Chris Burden — ShutterstockUrban Light je umělecká instalace tvořená 202 restaurovanými pouličními lampami – Shutterstock

V centru města na Hollywood Boulevard najdete všechna slavná místa: Hollywoodský chodník slávy, Dolby Theatre a filmový palác Grauman’s Chinese Theatre. V jiných částech města pak můžete navštívit několik skvělých muzeí, například Los Angeles County Museum of Art, kde se nachází úžasné dílo Urban Light zesnulého umělce Chrise Burdena. Jedná se o soubor 202 zrestaurovaných pouličních lamp, které osvětlovaly části jižní Kalifornie již ve 20. letech minulého století. Je jasné, že celé Los Angeles patří na Instagram, ale tohle umělecké dílo je jedním z nejlepších míst na focení, které v L.A. najdete.

24.–27. února: Honolulu

View of Waikiki Beach — ShutterstockPohled na pláž Waikiki a Diamond Head – Shutterstock

Po dalším šestihodinovém letu naši dobrodruzi dorazili do posledního města svého itineráře, kde si dopřáli zasloužený odpočinek na tichomořském ostrově. V havajském hlavním městě Honolulu, které je domovem slavné pláže Waikiki, najdete zoologickou zahradu, akvárium, nesčetné obchody na Kalakaua Avenue a samozřejmě tři kilometry písečného pobřeží. Surfujte, šnorchlujte a jezděte na paddleboardu nebo třeba jen odpočívejte pod teplými slunečními paprsky. I v únoru mohou teploty v Honolulu dosahovat velmi příjemných 29 °C.

Při návštěvě Honolulu byste si neměli nechat ujít příležitost navštívit geologický unikát Diamond Head. Tuto vyhaslou sopku na jižním cípu ostrova O’ahu pojmenovali britští cestovatelé v roce 1825 poté, co si v jejím písku všimli sopečných krystalů a mylně je považovali za diamanty. Kráter sopky má rozlohu asi dva kilometry čtvereční a jeho část sloužila jako první americká vojenská základna na Havaji. Pokud máte alespoň půl dne času, můžete do kráteru sami nebo s průvodcem vystoupat.

A jak lépe zakončit cestu kolem světa než pohodovou večeří u moře? Nico’s Pier 38 je rušná a cenově dostupná restaurace vedle přístavu s vlastním rybím trhem a rozsáhlou nabídkou čerstvých mořských plodů, masa a vegetariánských pokrmů. Pořádně se najezte, protože zítra budete potřebovat sílu na desetihodinovou cestu zpět do Sydney!

A tak 28. února 2020 dorazila naše zcestovalá pětičlenná skupina zpět domů do Austrálie, plna nových zážitků z jedněch z nejlepších míst, která můžete navštívit. Těšíme se na dalších 10 let cestování po světě, nové zážitky a hackování systému. Kdo ví, možná budeme v roce 2032 psát o vašem dobrodružství!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Líbil se vám článek? Více inspirací pro cestování najdete na stránce Kiwi.com Stories.

Podobné články