Pláž na ostrově Veligandu byla zvolena nejlepší světovou pláží pro rok 2021

Pláž na ostrově Veligandu byla zvolena nejlepší světovou pláží pro rok 2021

Novinky Kiwi.com

Autorem je

Autorem je |

Tato maledivská pláž zvítězila o pouhých 2,72 % ve fantastickém finálovém zápase s pláží Anse Cocos na Seychelách.

Již několik týdnů pořádá portál kiwi.com mistrovství světa pláží, jehož cílem je zjistit, která pláž je nejlepší na světě. 21. června se konalo finále, do něhož bylo zařazeno 32 pláží z celého světa. V těsném souboji, který rozhodlo několik posledních minut, zvítězila pláž Veligandu Island a stala se vítězem Mistrovství světa pláží 2021.

Oba finalisté si vedli dobře. Pláž Veligandu v semifinále porazila brazilský tým Praia da Azeda 78 % ku 22 %, zatímco pláž Anse Cocos musela více zabojovat zápas s řeckou pláží Sarakiniko, přesto však vedla 64 % ku 36 %.

A tak to s příznivci obou pláží na sociálních sítích pořád vypadalo, že půjde o těsný zápas, což se také potvrdilo.

Klasické finále

Anse Cocos, La Digue, SeychelyAnse Cocos, La Digue, Seychely — Shutterstock

Obě pláže získaly hodně hlasů na začátku, ale Anse Cocos se brzy chopila vedení o 63 % ku 37 %. Po několika hodinách se skóre Veligandu postupně zlepšovalo a náskok Anse Cocos pomalu snižoval. Maledivcům se podařilo vyrovnat a v závěrečných dvou hodinách byl zápas neuvěřitelně vyrovnaný, Veligandu mírně vedl (50,47 % ku 49,53 %).

Pláž Anse Cocos se však znovu zlepšila a pomalu začala dohánět ztrátu. Během 90 minut zbývajících do konce se jí podařilo znovu získat vedení, a to v poměru 50,74 % ku 49,26 %. Příběh obletěl média po celém světě a všem se zatajil dech.

V poslední hodině se zdálo, že pláž Anse Cocos má vše pod kontrolou: vedla nejtěsnějším rozdílem (50,99 % ku 49,01 %), ale pak se tempo začalo opět pomalu měnit. Rozdíl se začal zmenšovat, až se do vedení dostala Veligandu…

…o pouhých 10 hlasů.

Pláž na ostrově Veligandu byla zvolena nejlepší světovou pláží pro rok 2021Kliknutím obrázek zvětšíte

Při tisících na tisíce odevzdaných hlasů byl náskok pouhých deseti hlasů ještě 55 minut před koncem neuvěřitelný. Jednalo se o nejtěsnější zápas mistrovství světa pláží v celé historii soutěže. Maledivané se naposledy pokusili zvrátit hlasování a mírně zvýšili svůj náskok, zatímco příznivci pláže Anse Cocos se nadále snažili získat hlasy svépomocí. Vše se rozhodlo v závěrečných 30 minutách.

Turnaj, na který se nezapomíná

Pláž na ostrově Veligandu, MaledivyPláž na ostrově Veligandu, Maledivy – Resort & Spa na ostrově Veligandu

Nakonec však zvítězilo Veligandu s konečným skóre 51,36 % ku 48,64 % a obsadilo první místo na Mistrovství světa pláží 2021. Z původních 58 návrhů našich čtenářů jsme vybrali fantastickou nabídku 32 počátečních pláží z celého světa. Protože byly během 16 čtvrtfinále a semifinále postupně vyřazovány, zůstaly nám ve finále tyto dvě pláže.

Upřímně řečeno, od samého začátku to byla velkolepá soutěž. Rádi bychom poděkovali všem plážím, které se do akce zapojily; všem turistickým sdružením, médiím, plážovým barům a surfařským chatám. Děkujeme také všem, kteří soutěž sdíleli a podpořili, a samozřejmě všem, kteří hlasovali. Bylo úžasné vidět, s jakým nadšením se komunity postavily za svou pláž a svou zemi, přičemž soutěž se odehrávala ve vášnivém, ale přátelském duchu, jak bylo zamýšleno.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Server Kiwi.com se již několik let snaží zjistit, která pláž je nejlepší na světě, a my nyní máme definitivní odpověď. Poté, co se během deseti fantastických soutěžních dnů vypořádali s výzvou 31 nejlepších nábřeží na světě, jsou Maledivané právem nadšení. Gratulujeme, Veligandu Island Beach, jsi úctyhodným šampionem.

Další cestovní články najdete na stránkách Kiwi.com Stories.

Podobné články