Podle průzkumu většina lidí očekává, že za 6 měsíců bude možné cestovat

Podle průzkumu většina lidí očekává, že za 6 měsíců bude možné cestovat

Cestovatelské novinky

Autorem je

Autorem je |

Pěti aktuálně nejpopulárnějšími destinacemi na Kiwi.com jsou Istanbul, Londýn, Ciudad de México, Moskva a Milán

Vzhledem k tomu, že jednotlivci i společnosti vyhlížejí světlo na konci tunelu, cestování do zahraničí z myslí lidí nevymizelo. Podle nedávného průzkumu společnosti Kiwi.com více než dvě třetiny respondentů očekávají, že během následujících šesti měsíců budou moci cestovat.

Pozitivní výhled na cestování na jaře a v létě 2021

V průzkumu uskutečněném společností Kiwi.com ve dnech 22. až 23. ledna 2021, kterého se zúčastnilo přes 700 respondentů, očekávalo 68 % z nich, že během následujících šesti měsíců budou moci cestovat. Stejné procento respondentů tvoří ti, kteří by se nechali naočkovat, kdyby pro ně byla vakcína dostupná.

„Na základě našich údajů z průzkumu má téměř 68 % lidí v plánu nechat se naočkovat hned, jak to bude možné, a těší se, že během následujících šesti měsíců budou moci cestovat. Kromě toho přes 60 % z nich plánuje tuto svobodu co nejlépe využít tím, že budou cestovat ještě více než dřív,“ řekla Eliška Dočkalová, ředitelka zákaznické péče na Kiwi.com.

Téměř 80 % respondentů se vyjádřilo, že by se nechali naočkovat proti nemoci covid-19, kdyby jim to umožnilo dříve cestovat.

Podle poslední zprávy Evropské komise cestovního ruchu (ETC) má 54 % Evropanů v úmyslu cestovat před koncem měsíce července 2021, buď po své domovské zemi, nebo do jiné země v Evropě.

Jeden ze tří Evropanů věří, že období květen až červenec je nejpravděpodobnějším obdobím jeho příští cesty. Cestující z Velké Británie, Francie, Německa, Švýcarska a Rakouska patří k těm nejnedočkavějším na slunce a na prožití dovolené na pobřeží.

I přes zvyšující se počet lidí, kteří mají v úmyslu cestovat, průzkum Kiwi.com odhalil, že rezervaci cesty na rok 2021 zatím provedlo méně než 20 % lidí. Více než polovina (54 %) odpověděla, že budou své cesty rezervovat na poslední chvíli, ne je plánovat předem.

Dvě třetiny (69 %) evropských respondentů ETC uvedlo, že se budou cítit bezpečněji a uvolněněji, když budou zavedeny přísné zdravotní a bezpečnostní protokoly.

ETC udává, že postupující vakcinace proti covidu-19 bude nadále klíčovým faktorem pro obnovení cest po Evropě. Důvěra v cestování se postupně zvyšuje (ze 49 % v září 2020 na 54 % v lednu 2021), přičemž se snížil počet těch, kdo mají obavy ohledně létání (z 20 % na 16 %).

Na vrcholu žebříčku globálně nejrezervovanějších destinací Kiwi.com je Ciudad de México

V lednu bylo na vrcholu žebříčku celosvětově nejrezervovanějších destinací Ciudad de MéxicoV lednu bylo na vrcholu žebříčku celosvětově nejrezervovanějších destinací Ciudad de México — Shutterstock

K předním pěti lednovým destinacím rezervovaným na Kiwi.com patřily Istanbul, Londýn, Ciudad de México, Moskva a Milán – tento výběr destinací potvrzuje, že cestující mají zájem o mimoevropské destinace.

Od podzimu 2020 patřily k nejoblíbenějším Istanbul, Londýn a Milán.

V lednu bylo na vrcholu žebříčku celosvětově nejrezervovanějších destinací Ciudad de México. Většina rezervací pocházela od domácích návštěvníků, po nichž následovali návštěvníci z USA, Francie, Kolumbie, Velké Británie a Kanady.

„Zaznamenali jsme neobyčejně vysoký počet rezervací pobytů v Ciudad de México,“ řekla Dočkalová.

„Protože Mexiko nevyžaduje žádný test na covid-19 ani žádnou dobu karantény, stalo se oblíbenou destinací těch, kteří chtějí na dovolenou vyrazit ihned. Vždy však doporučujeme, aby si cestující ověřil situaci a konkrétní opatření i na místě přestupu, jestliže přestupují, i v cílové destinaci,“ dodala Dočkalová.

Další články o cestování najdete na Kiwi.com Stories.

Podobné články