Připravte se na vánoční trhy ve Vídni

Připravte se na vánoční trhy ve Vídni

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Od poloviny listopadu do Vánoc se můžete zahřívat svařeným vínem a na poslední chvíli nakoupit pár pěkných dárků na kouzelných vánočních trzích ve Vídni

„Je to nejkouzelnější čas roku“, jak zpíval Andy Williams, a Vídeň drží prim nad většinou střední Evropy svými vánočními trhy, které patří k nejkrásnějším na světě.

Tím nejdůležitějším je Wiener Christkindlmarkt na náměstí Rathausplatz, kde se procházejí, rozhlížejí a nakupují právě tak turisté jako vídeňští.

Zalesněný park poblíž radnice se uprostřed ponurého listopadu znovu rozzáří svátečním jasem světélek. Zamilované páry a děti budou kroužit na bruslařských kluzištích.

U některých ze 125 dřevěných stánků bude k dostání svařené víno, štrůdl a klobásy, ale i všechny možné ručně vyráběné dekorace, pamlsky a osvětlení, jaké vám kdy můžou přijít vhod.

Otevírací doba vídeňských vánočních trhů

Nejslavnější a nejoblíbenější vánoční trh je „Vídeňský vánoční sen u radnice“ (Wiener Weihnachtstraum am Rathausplatz)Nejslavnější a nejoblíbenější vánoční trh je „Vídeňský vánoční sen u radnice“ (Wiener Weihnachtstraum am Rathausplatz) – Shutterstock

Ve Vídni můžete navštívit víc než 20 oficiálních vánočních trhů. Projděte se po výstavní Ringstrasse a budete míjet vánoční trhy na náměstích Maria-Theresien-Platz, Stephansplatz a Karlsplatz, ale i několik menších vedlejších trhů.

Tradiční vánoční trhy

Projížďka na ruském kole na trhu Wiener Christkindlmarkt je nezbytnostíProjížďka na ruském kole na trhu Wiener Christkindlmarkt je nezbytností – Shutterstock

  • Vídeňský vánoční sen na Rathausplatz: 12. listopadu – 26. prosince 2021
  • Vánoční vesnička na náměstí Maria-Theresien-Platz: 17. listopadu – 26. prosince 2021
  • Starovídeňský vánoční trh na Freyungu: 20. listopadu – 23. prosince 2021
  • Vánoční trh u zámku Schönbrunn: 20. listopadu – 26. prosince 2021
  • Vánoční trh na Stephansplatz: 12. listopadu – 26. prosince 2021
  • Adventní pohoštění v Operním domě: 12. listopadu – 31. prosince 2021
  • Zimní trh na Riesenradplatz: 20. listopadu 2021 – 9. ledna 2022

Alternativní vánoční trhy

Vánoční trh na Karlsplatz je rájem dětí. Mají tam hospodářská zvířata, umělecké a řemeslné stolky, ale i spoustu svařeného vína pro rodičeVánoční trh na Karlsplatz je rájem dětí. Mají tam hospodářská zvířata, umělecké a řemeslné stolky, ale i spoustu svařeného vína pro rodiče – Shutterstock

  • Umělecký advent – Umění a řemesla na Karlsplatz: 19. listopadu – 23. prosince 2021
  • Vánoční trh na Spittelbergu: 12. listopadu – 23. prosince 2021
  • Vánoční vesnička v Univerzitním kampusu: 12. listopadu – 23. prosince 2021

Vánoční trhy po celé Evropě

V průběhu následujících několika týdnů se otevřou trhy v Praze, Londýně a Berlíně. Každé náměstí i park – skutečně každý prázdný prostor – ve velkých i malých městech a na vesnicích zaplní trhy se stánky, projížďkami a místním svařeným vínem.

Chcete další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články