Průvodce nudistickým opalováním a opalováním nahoře bez po celém světě

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Na těchto místech můžete při odpočinku na pláži svobodně odhodit své oblečení

Pro některé je to velké tabu, zatímco pro jiné přirozený způsob, jak si užít chvilku na slunci — odhalování různých částí těla je vášnivě diskutovaným tématem po celém světě. Kromě osobních preferencí existují v každé zemi vnitrostátní zákony, které opalování v nahotě regulují. Takže, ať už se odvážíte nebo ne, díky tomuto seznamu budete vědět, co můžete na své příští plážové dovolené očekávat.

39 zemí povoluje nudistické opalování a opalování nahoře bez

Mapa Pour Moi ukazuje 39 zeleně zbarvených zemí, které umožňují opalování nahýchMapa Pour Moi ukazuje 39 zeleně zbarvených zemí, které umožňují opalování nahých — Shutterstock

Náš seznam jsme založili na výzkumu společnosti Pour Moi, jejíž tým se hluboce ponořil do zákonů o nahotě po celém světě. Z téměř 200 zemí objevili 39, které nudistické opalování umožňují a 38 zemí, které to přísně zakazují, zatímco ostatní země se částečně přiklánějí na obě strany.

Mapa zobrazuje 39 zeleně zbarvených míst s volnými pravidly a zákony, pokud jde o nahotu a opalování nahoře bez. Na druhou stranu, ukázat příliš mnoho kůže v těch 38 červeně zbarvených by mohlo naturistu dostat do potíží se zákonem.

Pravidla mohou být různá i v rámci jediné země, a i když je obnažování obecně nepřijatelné nebo dokonce nezákonné, stále je možné najít soukromé hotely, letoviska nebo veřejné pláže. Žlutooranžové zbarvení 29 míst vyznačuje, že pravidla pro nahotu na veřejnosti jsou tam nejednoznačná nebo protichůdná, takže než se při slunění svléknete, budete muset nejprve podniknout hlubší přezkum zákona.

Největším milovníkem opalování nahých je Austrálie

Lidé za posledních 12 měsíců provedli na Googlu přes 10,7 milionu vyhledávání pojmů „nudistické pláže“, „nudistická letoviska“ a „nudistické opalování“Lidé za posledních 12 měsíců provedli na Googlu přes 10,7 milionu vyhledávání pojmů „nudistické pláže“, „nudistická letoviska“ a „nudistické opalování“ — Shutterstock

I když cestování v posledním roce bránila různá cestovní omezení, i tak lidé za posledních 12 měsíců provedli na Googlu přes 10,7 milionu vyhledávání pojmů „nudistické pláže“, „nudistická letoviska“ a „nudistické opalování“. 

Většina těchto vyhledávání pocházela z USA, Japonska a Brazílie, avšak při uvážení počtu obyvatel se na první místo žebříčku dostává Austrálie.

Země, kde se nejvíce chtějí svlékat

Austrálie

Ačkoli opalování nahých na slunci je legální a existuje mnoho míst, kde to lze dělat, státy a místní rady vytvářejí svá vlastní pravidla.

Například Queensland, druhý největší stát, nemá jedinou nudistickou pláž, zatímco jižní Austrálie je domovem první a nejstarší oficiální nudistické pláže v zemi a pořádá i hry nahých.

Nový Zéland

Zatímco nahota není úplně nelegální, je třeba pro ni najít určené místo — naštěstí existuje mnoho pláží, kde je nošení oděvů nepovinné.

Jestliže Vás ležet nahý na pláži začne nudit, existují další aktivity, které můžete legálně provozovat nazí: účastnit se celosvětové jízdy nahých na kolech, věnovat se golfu, nebo hrát ragby na turnaji Dunedin Nude.

Irsko

Vystavování intimních partií je v Irsku nelegální a v zemi nenajdete žádné oficiální nudistické pláže, přesto, pokud jde o vyhledávání na Googlu, zajistilo si třetí místo na seznamu.

USA

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marco Baful (@mrbaful)


Zatímco 32 států USA nedělá z toho, že se někdo svlékne, žádný problém, státy Utah, Indiana nebo Tennessee vyhlásily opalování nahých za nezákonné.

Kanada

V Kanadě je spousta pláží a dalších míst, kam se můžete vydat zcela přirozeně — a mnoho z nich jsou pláže izolované nebo skryté, takže tam není možnost, že byste někoho urazili.

Seznam pokračuje řadou zemí „kódovaných zeleně“, kde lidé projevují největší zájem o opalování na slunci bez oděvu: Nizozemsko, Spojené království, Japonsko, Španělsko a Maďarsko.

Bavilo vás čtení tohoto článku?  Další informace najdete na Kiwi.com Stories!