Tipy Kiwi.com na nejlepší zimní dovolenou

Inspirace

Autorem je a

Autorem je a |

Hledáte nápady, kam vyrazit na skvělou zimní dovolenou? S naším výběrem nešlápnete vedle

Zimní období a s ním přicházející krátké dny a sychravé počasí mohou být náročné pro tělo i mysl, což není zrovna ideální, když vás čeká spousta příprav na svátky. Jaké by to asi bylo, kdybyste ten čas věnovali sami sobě? Alespoň jednou. Užít si ho tak, jak chcete vy. Po něčem takovém alespoň jednou zatoužila většina z nás. Pojďte se letos trochu rozmazlit. Přinášíme vám výběr těch nejlepších zimních destinací.

Městské radovánky

Aerial view of Budapest in the eveningNejlepší zimní dovolená v Budapešti – Shutterstock

Začneme víceméně standardním tipem, kterým je evropská dovolená ve městě. Vtip je v tom, že se nepoženete jen za vánočními trhy, prohlídkou známých míst a pak rychle domů. Místo toho si dopřejete pár dní pořádného odpočinku na místě, kde všichni kromě vás budou pobíhat jako zběsilí. Jak řekl Jerome Klapka Jerome: „Práce mě přímo fascinuje! Celé hodiny se na ni vydržím dívat.“ Přesně to budete dělat vy.

Vyberte si velké město. Stylové, elegantní a s impozantní historií. Město, jehož ostré hrany zjemní lehký sněhový poprašek. Město, kde mají v hotelech portýry. Určitě tušíte, co máme na mysli.

Jednou z možností je Budapešť. Bývalé hlavní město Rakousko-uherské monarchie je dostatečně velkolepé, abyste se v něm cítili výjimečně, a zároveň nabízí bohatý noční život. Nachází se zde řada vynikajících restaurací a koktejlových i tzv. ruinových barů.

Christmas lights in downtown SofiaVánoční osvětlení v centru Sofie – Shutterstock

A co se vydat do Sofie? Směsice velkých ulic a brutalismu dodává hlavnímu městu Bulharska dobrodružnou atmosféru, ale zároveň působí evropsky. Čeká vás tu tak trochu jiná zimní městská dovolená, ale stále se všemi sezónními zvyklostmi, jako je vánoční osvětlení, trh a kluziště.

Ať už si vyberete kterékoli z těchto míst, můžete se těšit na procházky krásnými ulicemi, posezení u kávy nebo horké čokolády a luxusní jídlo v místních honosných restauracích. Ideální program do pochmurného počasí.

Dovolená v teple

Beach pier and hut on turquoise water in the MaldivesMaledivy jsou skvělým místem pro strávení zimní dovolené – Shutterstock

Nebo můžete dát chladnému počasí sbohem a odletět někam za teplem a slunečními paprsky. Místa jako Maledivy a Karibik, která se často skloňují v souvislosti s boháči a celebritami, jsou teď cenově dostupnější.

Vypadá to, že Maledivy – v podstatě dlouhý korálový atol uprostřed Indického oceánu – se svými nedotčenými bílými plážemi, plážovými chatkami (i když než o chatku jde spíš o pětihvězdičkové apartmá) a průzračně modrým mořem existují jen proto, aby lidem toužícím po luxusu poskytly dostatek příležitostí pro pořizování fotek na Instagram.

Lake view in Port AntonioJamajský Port Antonio oplývá přírodními krásami i v zimě – Shutterstock

Letoviska na karibských ostrovech chtějí přilákat turisty i mimo sezónu, a tak přicházejí s různými akčními nabídkami. Například jamajské město Port Antonio je stále málo známé krásné místo, kde můžete strávit zimu ve 30stupňových vedrech. Za zvuku zpěvu ptáků si tu odpočinete v houpací síti a necháte se ovívat mořským vánkem.

Za teplem však v zimě nemusíme cestovat nijak daleko. Představte si Turecko, jižní Španělsko – v tomto ročním období samozřejmě bez turistů – Tunisko, Řecko nebo Egypt. V každém případě vám vaši přátelé budou závidět, až jim v prosinci pošlete fotky z pláže s tím, že vám chybí.

Gastronomické zážitky

Waiter serving white truffle at a dining tableV lednu se v Napě koná Festival lanýžů – Shutterstock

O svátcích si často dopřáváme dobré jídlo a pití, tak proč to nespojit s dovolenou? Na některých místech, kde je v zimních měsících teplo, se pořádají gurmánské akce pro lidi s vytříbenými chuťovými pohárky.

Tak například Kalifornie. Dokonce i názvy regionů – Napa, Sonoma a další – jsou známé každému, kdo si rád dopřává luxus. Jsou tu lázně, prvotřídní restaurace a v lednu tu probíhá festival lanýžů! Města, kterými projíždíte, slaví svátky spolu s vámi, takže můžete na noc zastavit ve městě plném blikajících světýlek, ubytovat se v malebném hotelu a považovat tuto zimu za nejlepší ve svém životě.

Zima jako z pohádky

Entrance to Hotel de Glace in Quebec CityVstup do luxusního apartmá v Hotel de Glace v Québecu – Shutterstock

Dobře, řekněme, že se chcete rozmazlovat, ale zároveň si chcete užít zimu. I pro vás máme řešení. Připravte se na jedinečný a nezapomenutelný zimní zážitek.

Koncept ledových hotelů existuje už spoustu let. Každou zimu se jich postaví a přestaví stovky, aby se v nich mohli ubytovat cestovatelé, kteří hledají netradiční zážitek. Rozdíl je v tom, že dnes řada z nich nabízí sauny, krby, restaurace nebo dokonce skleněný strop, přes který můžete pozorovat noční hvězdnou oblohu.

Hotel de Glace v Québecu nabízí luxusní apartmá, ve kterých jsou dokonce i rámy postelí vyrobeny z ledu. Ale nebojte, až se zachumláte do teplých spacáků, zima vám rozhodně nebude. Finský SnowCastle funguje od roku 1996 a je největší (možná jedinou?) sněhovou pevností na světě, která je vybavena nábytkem ve středověkém stylu, sochami a nádhernými světelnými efekty.

Interior of Ice Hotel roomKaždý pokoj v Icehotelu ve švédském Jukkasjärvi navrhuje každý rok jiný umělec – Shutterstock

Dalším hotelem se světelnými efekty je Icehotel ve švédském Jukkasjärvi, který nad postelemi promítá polární záři, přičemž každý z apartmánů navrhli jiní umělci z různých koutů světa. A v jejich apartmá deluxe si můžete užít vlastní soukromou saunu.

Pokud se vám nechce až do Arktidy, můžete zkusit něco bližšího a vydat se na jih Francie. V podhůří Alp se nacházejí hotely, chaty a chalupy, které lze nejlépe vystihnout slovním spojením „rustikální luxus“. Možná si tu budete chtít i zasportovat. Co si pobyt v Provence proložit občasnou lyžovačkou? To zní jako perfektní kombinace. A další aktivity jsou už jen třešničkou na dortu.

V objetí luxusu

Emirates Palace Hotel, Abu DhabiHotel Emirates Palace, Abú Zabí – Shutterstock

Skončíme dárkem, kterým můžete udělat radost sami sobě. Všechny naše tipy vám mají umožnit rozmazlovat se. Tak co to před koncem roku opravdu roztočit a pořádně si to užít, než se kvůli novoročním předsevzetím zase všeho vzdáte?

Pokud se chcete v zimě opalovat pod egyptským sluncem, vydejte se po vzoru Antonia a Kleopatry za extravagancí. Mezi lázněmi v Alexandrii jsou místa, kde si můžete vyzkoušet Kleopatřiny proslulé zkrášlovací procedury, včetně koupání v mléce a medu.

Posuneme se dále na východ k Mrtvému moři, které se již po tisíciletí využívá k léčbě. Dnes je zde mnoho letovisek, která využívají minerály obsažené ve vodě a bahně k nejrůznějším procedurám. Rozhodně nejsou levné a předpokládáme, že kdybyste se koupali v samotném Mrtvém moři (které je v zimě stále dost teplé), efekt by to mělo stejný. Ale my se tu přece bavíme o tom, že se máte rozmazlovat.

A konečně, pokud si chcete dopřát tu nejhonosnější možnou péči, co se vypravit do lázní v hotelu Emirates Palace v Abú Zabí? Budou tu s vámi zacházet jako s členem královské rodiny a pečovat o vás kombinací starobylých léčebných metod s obscénními přísadami, jako je zlato, kaviár a diamanty. Lepšího zimního rozmazlování byste jen těžko pohledali.

Zajímají vás další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.