Toto jsou nejlepší destinace pro vaši podzimní dovolenou

Toto jsou nejlepší destinace pro vaši podzimní dovolenou

Inspirace

Autorem je a

Autorem je a |

Evropská klasika, tropické ostrovy, luxusně zlatá města… to jsou nejlepší výběry na podzimní dovolenou

Méně davů, příjemné teploty, mimosezónní ceny… Cestovat na podzim má svoje výhody a taková cesta se snadno stane nejnezapomenutelnější dovolenou roku. Vybrali jsme několik destinací, které byly na Kiwi.com populární v letních měsících a které by mohly být vynikající volbou na podzimní odpočinkový pobyt.

Co takhle výlet za odpočinkem na Mallorce

Na Mallorce lze kromě odpočívání na pláži dělat i spoustu jiných věcí. Co takhle podívat se na pěkná malá městečka?Na Mallorce lze kromě odpočívání na pláži dělat i spoustu jiných věcí. Co takhle podívat se na pěkná malá městečka? — Shutterstock

Baleárské ostrovy patří k nejoblíbenějším místům na dovolenou v Evropě a po místech jako je Ibiza se houfně procházejí návštěvníci z celého světa. Také z tohoto důvodu bude možná dobré uvažovat o Mallorce spíše na podzim, protože teploty budou dosahovat ideálního optima mezi žhnoucím horkem a štiplavým chladem.

Tento ostrov je dokonalý na venkovní aktivity, a kromě odpočinku na pláži (což je i tak vynikající způsob odpočinku v časném podzimu) můžete dělat i spoustu jiných věcí. Možná se budete chtít vydat na pěší poznávací cestu po některé z mnoha turistických tras, nebo dáte přednost cyklostezkám — v obou případech bude zajisté příjemnější, když vám nad hlavou nebude pálit žhavé letní slunce.

Těm, kdo nehledají nezbytně jen přívaly adrenalinu, se možná bude líbit třeba výlet do horské vesnice Deià, která je údajně jedním z nejkrásnějších míst ostrova a domovem mnoha umělců. O několik kilometrů dále leží Valldemossa a klášter ze 13. století Real Cartuja, kde Frédéric Chopin jednou strávil zimu a našel inspiraci ke složení některých svých hudebních děl. 

Užívejte si v říjnu mírné podnebí v Abu Dhabi

Velká mešita šejcha Zayeda je opravdovou turistickou atrakcí. Mimo sezónu byste ji mohli najít prázdnou, jako na tomto obrázkuVelká mešita šejcha Zayeda je opravdovou turistickou atrakcí. Mimo sezónu byste ji mohli najít prázdnou, jako na tomto obrázku — Shutterstock

Říjen a listopad jsou ve Spojených arabských Emirátech provázeny ochlazením z teplot vrcholícího léta (kolem 40 °C) do poklidnějších denních teplot v rozmezí od 25 do 30 °C, díky čemuž se jedná o ideální roční období k návštěvě.

Pro ty, kdo se chtějí ochladit ještě více, a poohlížejí se proto po odpočinku u vody, je tu Mezinárodní přehlídka člunů v Abu Dhabi, která se bude konat od 13. do 16. října a uvede různé aktivity od vodních sportů až po exkurze na nejluxusnější super jachty. Město má ideální přístup po vodě k Perskému zálivu a jeho centrum je situováno na roztříštěných ostrůvcích, takže poznávat jej můžete nejlépe z vodního skútru nebo člunu z půjčovny.

Na třídenní dovolenou je dokonalý Řím

Řím je dokonalé město k poznávání pěšky nebo na kole s přáteliŘím je dokonalé město k poznávání pěšky nebo na kole s přáteli — Shutterstock

Po letních prázdninách a poté, co většina místních strávila svou dovolenou mimo město, je Řím zase plný ruchu. Budete tu mít vynikající příležitost sledovat denní ruch velkoměsta s téměř třemi miliony lidí.

Základní atrakce Říma nesmíte vynechat, a to zejména pokud je to vaše první návštěva a jste tam jen na víkend nebo rychlý třídenní odpočinkový pobyt. Jestliže se rozhodnete pro pěší procházku, budete se možná chtít podívat do několik staletí staré čtvrti Trastevere, která se nachází mezi Vatikánským městským státem a Koloseem. Začínala jako dělnická čtvrť a po letech se z ní stala jedna z nejvíc trendy částí města, kde najdete trattorie, náměstí, krásnou architekturu a spoustu nočního života. Ani pláž ve Fiumicino není daleko od města, pokud se na svých toulkách chcete trochu svlažit.

Navštivte Tahiti než začne období dešťů

Období dešťů na Tahiti začíná v listopadu. Nejlépe je rezervovat si podzimní dovolenou už před koncem říjnaObdobí dešťů na Tahiti začíná v listopadu. Nejlépe je rezervovat si podzimní dovolenou už před koncem října — Shutterstock

Tahiti, součást Francouzské Polynésie jižně od rovníku, má jen dvě roční období — horké, vlhké a deštivé období od listopadu do dubna a méně deštivé a teplotně příjemnější období od května do pozdního října.

Po skončení turistické sezóny počty návštěvníků v září a říjnu slábnou a možná právě tehdy bude ta správná doba strávit na ostrově odpočinkovou dovolenou. Tahiti je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v oblasti. To mu však vůbec neubírá na kráse — sopečný charakter ostrova, pásy bílých písčitých pláží, bujná vegetace… ráj na zemi. 

O víkendu projděte celou Bukurešť

Bukurešť je více než jen betonová džungleBukurešť je více než jen betonová džungle — Shutterstock

Do nedávna byla Bukurešť poněkud šedivá betonová džungle obtížená ponurou minulostí. V posledních několika letech se však její tvář začala proměňovat a teď už je v hledáčku mnoha cestovatelů.

Bukurešť je město, které si snadno projdete pěšky. Po celém městě je mnoho pamětihodností. K nejpozoruhodnějším patří Parlamentní palác — se svou hmotností 9,04 miliardy liber neboli 4,10 milionu tun se jedná o nejtěžší budovu světa. Byl vytvořen z tisíců tun bronzu, oceli, mramoru, křišťálu a dřeva v hodnotě asi tak čtyři miliardy Euro.

Město je to klasicky evropské; někteří jej kdysi dokonce nazývali Malá Paříž východu. Kypí životem: nové restaurace, bary a hudební podniky tu vyrůstají každý den a na každém rohu. Stravte jeden den procházkami v okouzlujících uličkách starého města, nahlédněte dovnitř Cărturești Carusel — milého knihkupectví uprostřed rušného města — nebo se posaďte do kavárny u cesty a sledujte život kolem sebe, a přitom se zamilovávejte do Bukurešti.

Zásobte se vitamínem D v Miami

Příjemné teploty a žádné davy. Nejlepší doba na zásobení se vitamínem D v zimních měsícíchPříjemné teploty a žádné davy. Nejlepší doba na zásobení se vitamínem D v zimních měsících — Shutterstock

Miami, usazené v jihovýchodním rohu Spojených států amerických, je proslulé svým uvolněným plážovým životním stylem a mladistvým duchem.

Zatímco zbytek země je možná už zahalen do přikrývky podzimních listů, Miami si udržuje příjemné teploty mezi 18 a 25 stupni Celsia po celou dobu přechodné sezóny od října do prosince. To je období dovolených mezi dvěma hlavními sezónami, v němž je Miami oblíbeným místem hledačů slunce a plážových povalečů, kteří jej chtějí mít bez davů sezónní špičky. Dávejte si však pozor: možná vás čeká pár odpoledních přeháněk.

Chcete další články o cestování? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články