V čem je Kiwi.com jiné: Vysvětlení VŠECH cestovatelských hacků

V čem je Kiwi.com jiné: Vysvětlení VŠECH cestovatelských hacků

Cestovatelské hacky

Autorem je

Autorem je |

Představíme vám cestovatelské hacky, které z Kiwi.com dělají dokonalého cestovního partnera pro všechny chytré dobrodruhy. Pojďte s námi hacknout systém

Cestování vyžaduje čas a peníze a s těmi se jen tak neplýtvá. Ať už hledáte cestu, která je nejrychlejší, nejlevnější, s co nejméně přestupy, s nejvhodnějším časem odletu nebo třeba s dlouhým mezipřistáním na zajímavém místě, Kiwi.com si s tím hravě poradí. Náš Kiwi-kód prohledá víc než 95 % všech nabídek na trhu a vytvoří kombinace letových, vlakových a autobusových spojů, které nikde jinde nenajdete. Rádi přemýšlíme jinak, boříme cestovatelský status quo a zpochybňujeme některé obecně přijímané postupy dopravců. To vše proto, abychom vám mohli nabídnout ty nejlepší ceny a nové způsoby, jak objevovat svět. Ukážeme vám, jak to děláme.

Vlastní transfer: nekonečné množství tras

Girl looking out of an airport terminal window and smiling — ShutterstockVlastní transfer vám otevírá dveře do světa nepřeberného množství tras – Shutterstock

Kiwi.com je poskytovatel cestovních služeb, který využívá technologické inovace k vytváření kombinací letových, vlakových a autobusových spojů provozovaných různými společnostmi, díky nimž vám může nabídnout itineráře na míru. V oboru se tomu říká „virtuální propojování“, ale my věci rádi nazýváme pravými jmény, takže tomu říkáme vlastní transfer. Jedná se o účinný cestovatelský hack, který vám umožní vybrat si z mnohem většího množství tras a cen. Prostě a jednoduše se nemusíte spoléhat pouze na spojení, která vám předurčí letecké společnosti.

Místo toho berete každý let samostatně, jako byste přesedali z letadla do vlaku. Po každém letu si vyzvednete zavazadla a znovu se odbavíte na další část cesty. Navíc nejste omezeni pravidly dopravce, takže můžete opustit letiště a nemusíte v tranzitní zóně čekat na další let. Pokud máte chuť, můžete se vydat na prohlídku města, ve kterém přestupujete.

Myslete na to, že jakmile kvůli vlastnímu transferu opustíte tranzitní zónu, překročíte hranici dané země, jako by to byla vaše cílová destinace. Může se tedy stát, že pro vstup do země budete potřebovat dodatečné doklady (např. víza).

Vlastní transfer vám nabízíme z jednoho prostého důvodu: Poskytne vám větší flexibilitu

Pokud letecká společnost prodává letenky s jedním nebo více přestupy, obvykle se o váš přestup postará sama. Vy zůstanete v tranzitní zóně a letecká společnost přesune vaše odbavené zavazadlo z jednoho letadla do druhého.

Jak jsme už řekli, hlavní nevýhodou spoléhání se na přestupy leteckých společností je omezená nabídka kombinací letových tras. Navíc vás taková letenka může vyjít dráž. S vlastním transferem od Kiwi.com si můžete vybrat z tras provozovaných různými leteckými společnostmi a sestavit si itinerář na míru.

Letenky k částečnému nevyužití neboli throwaway tickets: plaťte míň za stejný let

Všimli jste si někdy, že letecké společnosti si často účtují vyšší cenu za jednosměrnou letenku než za zpáteční? Pokud hledáte jednosměrnou letenku nebo let pouze s vlastním transferem, Kiwi.com má pro vás skvělý cestovatelský hack, díky kterému ušetříte: letenku k částečnému nevyužití.

Pokud Kiwi-kód zjistí, že jednosměrná letenka je dražší než zpáteční, zařadí zpáteční úsek do itineráře s datem, které se vám sice bude zdát náhodné, ale díky kterému vám můžeme nabídnout celkově nižší cenu. Po rezervaci letenek a dokončení itineráře budete z pohledu letecké společnosti absolvovat i zpáteční let, ale samozřejmě nemusíte (rozhodnutí je jen na vás). Stačí ji využít pouze částečně.

Skrytá města si zamilujete

Man with a backpack stood outisde an airport — ShutterstockObjevte krásy skrytého města. Stačí opustit letiště v místě přestupu – Shutterstock

Tento hack není pro slabé povahy, ale budete z něj nadšeni. Vznikl kvůli tomu, že letecké společnosti velmi rády zdražují oblíbené trasy. Například letenka z Londýna do New Yorku může stát podstatně víc než letenka z Londýna do Toronta přes New York.

Pro leteckou společnost je New York pouze přestupní zastávkou. My však označujeme New York jako skryté město, vaši konečnou destinaci, protože tam vystoupíte, aniž byste pokračovali do Toronta. Skryté město, které čeká na to, až ho objevíte, je nenápadně ukryto mezi místem, ze kterého odlétáte, a místem, které je papírově vaší destinací. A co si budeme povídat, New York za objevení stojí. A je to! Máte levnější letenku do místa, které chcete navštívit.

Koncept skrytých měst v podstatě posouvá letenky k částečnému nevyužití o krok dál. Myšlenka je víceméně stejná. Abyste ušetřili, rezervujete si letenku, kterou nevyužijete. Jen místo toho, abyste nevyužili zpáteční letenku, nevyužijete část letenky tam.

Příruční zavazadlo a vstupní podmínky

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Itineráře se Skrytým městem s sebou nesou určitá rizika. Budete muset zapomenout na odbavené zavazadlo a cestovat pouze s příručním. Proč? Vrátíme se k předchozímu příkladu. Pokud si odbavíte zavazadlo v Londýně, poletí až do Toronta. Příruční zavazadlo však máte stále u sebe a můžete s ním tak opustit letiště už v New Yorku.

Také se musíte ujistit, že máte potřebné doklady nejen pro vstup do své opravdové cílové destinace (v tomto případě USA), ale také pro vstup do papírové cílové destinace (v tomto případě Kanada). Letecká společnost vás nenechá nastoupit do letadla, aniž by měla jistotu, že vám bude povolen vstup do cílové destinace v Kanadě. O svém úmyslu opustit letiště v New Yorku víte pouze vy. Letecká společnost o tom nemá tušení a vy byste jí to neměli říkat. Tento hack zkrátka patří mezi ty nejlepší a dokáže vám ušetřit spoustu peněz. Takže informaci o tom, že neplánujete nastoupit na navazující let, si raději nechte pro sebe, protože letecká společnost z toho nemusí mít radost. Pokud tento geniální hack zůstane tajemstvím, vše zaručeně proběhne hladce.

Nomad: dostupné dobrodružství

@kiwi.com Everything is possible, if you know which tools to use😉 #nomadtravel #cheaptravel #digitalnomad #flightitcket #travelbyplane #travelwithkiwicom #wehackthesystem ♬ original sound – Joy

Nomad je pro světoběžníky jako stvořený. Tento nástroj, který najdete na našich webových stránkách, sestaví z vašich vysněných destinací a doby, kterou chcete v každé z nich strávit, ten nejlevnější a nejlepší itinerář. Podobný hack nikde jinde nenajdete. Budete překvapeni, jak jednoduše se dají spojit různá místa do cesty vašich snů.

Nomad vs. Více měst – v čem je rozdíl?

Funkce Více měst vám při vyhledávání na našich webových stránkách umožňuje seřadit destinace v určitém pořadí na základě konkrétního odletu a příletu. To je užitečné, pokud potřebujete být na určitých místech v určitou dobu a v určitém pořadí.

Nomad vezme vaše destinace, zamíchá je a vytvoří jedinečné trasy podle nejvýhodnějších cen. Díky tomu navštívíte všechna místa, která chcete navštívit, na dobu, kterou tam chcete strávit. Jen jejich pořadí musíte nechat na Nomadovi, který vám ho sestaví podle nejlepší ceny. Je to skvělý nástroj pro ty, kdo mají na svém seznamu víc míst a jsou flexibilnější ve svých cestovních plánech.

Multimodální cestování: letadla, vlaky a autobusy

Kiwi.com search results page with multimodal travel filter on and highlighedTady najdete filtr Transport na našem webu

Ne vždy cestujete mezi velkými městy, a tak se může velmi jednoduše stát, že začínáte nebo končíte v místě, kde není letiště. Proto Kiwi.com nenabízí jen letenky. Při vyhledávání na našem webu můžete výsledky vyfiltrovat podle dopravního spoje – leteckého, vlakového nebo autobusového. S naším multimodálním cestovatelským hackem stačí párkrát kliknout a můžete si vybrat trasu přesně podle svých potřeb. Už nemusíte na různých stránkách rezervovat jednotlivé letenky a jízdenky pro jednotlivé části cesty a dopravní prostředky.

Multimodální vyhledávání vám pomůže zjistit, jestli se do své destinace nedostanete pohodlněji po silnici. Pokud vyberete, že chcete zobrazit i vlakové a autobusové spoje, a Kiwi-kód vyhodnotí, že jsou lepší a pohodlnější než letecké spoje, ukážeme vám je jako první.

Záruka Kiwi.com: pro klid v duši

Man on the phone in airport terminal footbridge — ShutterstockPokud jste si k rezervaci přidali naši záruku a váš let bude zpožděn nebo zrušen, dejte nám vědět a my vám pomůžeme – Shutterstock

V dnešní době není narušení letu ničím zvláštním. Naštěstí pro vás je tu záruka Kiwi.com. Je to takový Superman našich cestovatelských hacků.

Pokud zruší váš let nebo dojde k včasné změně harmonogramu, dáme vám vědět e-mailem hned, jak nás dopravce informuje. A jestli jste si při rezervaci cesty záruku přidali, uděláme všechno pro to, abyste se dostali do své cílové destinace. Pokud to bude nad naše síly, nabídneme vám vrácení prostředků.

Záruka Kiwi.com chrání celý váš itinerář bez ohledu na to, z kolika částí se skládá a jestli cestujete letadlem, vlakem, autobusem nebo kombinací těchto dopravních prostředků. To, jakou pomoc vám jsme schopni nabídnout, závisí hlavně na tom, jak dlouho zbývá do odletu prvního letu z vašeho itineráře.

Víc než 48 hodin před odletem

Pokud vám dáme vědět o narušení vaší cesty víc než 48 hodin před jejím začátkem, nabídneme vám:

 • alternativní dopravu do cílové destinace, která může být bezplatná nebo výrazně zlevněná v závislosti na hodnotě vaší rezervace a ceně náhradní dopravy
 • okamžité vrácení prostředků ve formě kreditu Kiwi.com (vy sami si tak můžete rezervovat bezplatnou nebo zlevněnou alternativní cestu)
 • asistované vrácení prostředků (dopravce se může rozhodnout, že vám částku vrátí formou peněz)

Míň než 48 hodin před odletem

Pokud je vaše cesta narušena míň než 48 hodin před odletem, nebo dokonce během cesty, nabídneme vám:

 • bezplatnou alternativní dopravu do vaší destinace
 • okamžité vrácení prostředků ve formě kreditu Kiwi.com (vy sami si tak můžete rezervovat bezplatnou nebo zlevněnou alternativní cestu)
 • okamžité vrácení prostředků formou peněz
 • nocleh a případné proplacení letištních transferů a/nebo občerstvení

Happy woman sat on the floor in airport terminal — ShutterstockZáruka Kiwi.com chrání celou vaši rezervaci a pomůže vám, když dojde k narušení itineráře – Shutterstock

Jsme tu pro vás, ale aby všechno fungovalo perfektně, musíte nám s tím trochu pomoct. Abychom vám v rámci záruky mohli poskytnout co nejlepší služby, dodržujte prosím pár jednoduchých pravidel: 

 • Neměňte svou cestu přímo u dopravců, aniž byste se nejdřív poradili s námi
 • U itineráře s pouze příručním zavazadlem si s sebou neberte odbavené zavazadlo
 • Ujistěte se, že s sebou máte všechny potřebné cestovní dokumenty jako třeba víza

Tarify: flexibilní stejně jako vy

Zatímco záruka kryje jakékoli změny cesty ze strany dopravců, naše flexibilní tarify kryjí změny, které potřebujete udělat vy.

Chápeme, že někdy potřebujete co nejflexibilnější tarif, se kterým můžete změnit nebo zrušit svou cestu, a jindy zase co nejlevnější, abyste nemuseli platit víc, než je nutné. Kiwi.com nabízí tři úrovně flexibility, které jsou snadno pochopitelné a platí pro celou rezervaci bez ohledu na složité podmínky leteckých společností.

Tarif si vyberete během rezervace na Kiwi.com. Tady je přehled základních podmínek každého z nich:

Tarif Flexi od Kiwi.com

 • Pokud změníte cestu, zaplatíte pouze rozdíl částek mezi starou a novou rezervací a my se postaráme o zbytek
 • Pokud cestu zrušíte, vrátíme vám 90 % zaplacené částky formou peněz, nebo kreditu Kiwi.com

Tarif Standard od Kiwi.com

 • Pokud změníte cestu, zaplatíte pouze rozdíl částek mezi starou a novou rezervací a my se postaráme o zbytek
 • Pokud cestu zrušíte a stála víc než 20 EUR, vrátíme vám 10 EUR ve formě kreditu Kiwi.com

Tarif Saver od Kiwi.com

 • Pokud cestu změníte, zaplatíte plnou cenu nové rezervace
 • Pokud cestu zrušíte a stála víc než 20 EUR, vrátíme vám 10 EUR ve formě kreditu Kiwi.com

Upozornění na cenu: ulovte tu nejlevnější nabídku

@kiwi.com Follow for more hacks and jingles🎼 #travelhacks #besttraveltips #traveltips #wehacktravel #kiwicomtravelhacks #traveltiktok ♬ original sound – Kiwi.com

Díky našemu Kiwi-kódu, který každý den prohledá víc než 2 miliardy cen, vám můžeme dát vědět hned, když vaše vybraná cesta zlevní. Tenhle cestovatelský hack je skvělý v tom, že ceny nemusíte sledovat sami. Hlídáme je za vás, a když se změní, přijde vám e-mail nebo nabízené oznámení. Vy na něj pak jednoduše kliknete a zajistíte si cestu za nejnižší cenu.

Jak nastavit upozornění na cenu na Kiwi.com

Pokud najdete cestu, která stojí víc, než byste chtěli, zapněte na webu tlačítko „Nastavit upozornění na cenu“ nebo v aplikaci klikněte na ikonu se zvonkem. Obě najdete v levém horním rohu. Pak už jen stačí vyplnit kontaktní údaje a my vám dáme vědět, až cena klesne. Jednodušší už to být nemůže.

Převod měn: férové směnné kurzy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon Snopek (@simonsnopek)

Už se vám při rezervování přímo na webu letecké společnosti stalo, že vás natáhli při převodu měn? Je to takový skrytý poplatek, který je běžnější, než byste si mysleli. Někdy si dopravce při převodu měn naúčtuje až 6,5 %. Proč? Protože když na webu letecké společnosti zaplatíte měnou, kterou nepoužívá, vaše peníze projdou přes cizí banku, která používá stejnou měnu jako dopravce. Za převod měn si pak banka naúčtuje poplatek.

Když se ale rozhodnete zaplatit svojí měnou na Kiwi.com, naúčtujeme vám při převodu měn středový kurz. Usilujeme totiž o levné, snadné a transparentní cestování. Přijímáme platby v 50 hlavních světových měnách. S Kiwi.com si můžete být jistí, že dostanete férovou cenu.

Uzamčení ceny: zafixujte si cenu letenky a zaplaťte později

@kiwi.comdid you know that we have this feature?😄♬ original sound – Kiwi.com


Ceny letenek se neustále mění. Někdy velmi dramaticky a někdy velmi rychle. Tak to prostě je. Ale díky nejnovějšímu cestovatelskému hacku Kiwi.com Uzamčení ceny vám to nemusí dělat vrásky. Když najdete lákavou letenku, můžete si uzamknout její cenu a pak máte 72 hodin na to, abyste tuhle cenu zaplatili. (A pokud letenka zlevní, zaplatíte novou, nižší cenu. Jsme totiž féroví!)

Uzamčení ceny je skvělé, když váháte, jestli si máte letenku koupit. Máte totiž tři dny na rozmyšlenou a nemusíte se přitom stresovat tím, jestli náhodou nepodraží. Zafixujte si cenu letenky 10% poplatkem, a když se ji rozhodnete koupit, jednoduše zaplaťte uzamčenou cenu. A to i v případě, že se během té doby zdražila.

Podmínky uzamčení ceny

Tenhle cestovatelský hack má jen tři podmínky. Za prvé, letenka, na kterou si děláte zálusk, musí stát aspoň 10 EUR. Za druhé, doplatit ze svého můžeme maximálně 200 EUR. A za třetí, uzamknout dokážeme jen základní cenu letenky, ne cenu rezervace. Doplňkové služby, jako jsou zavazadla nebo pojištění, se do uzamčené ceny nepočítají. Ale nebojte. Všechny služby si můžete přidat, až budete letenku rezervovat.

Tlačítko Uzamknout cenu se vám zobrazí, když si vyberete některou z vyhledaných cest a jste přihlášeni ke svému účtu Kiwi.com. Je to brnkačka. Klikněte na tlačítko, postupujte podle pokynů, zaplaťte 10% zálohu a pojistěte si skvělou cenu!

Zajímají vás další tipy? Navštivte Kiwi.com Stories.

Podobné články