Valentýn v České republice: Romantika na každém kroku a spoustu další zábavy kolem

Valentýn v České republice: Romantika na každém kroku a spoustu další zábavy kolem

Inspirace

Autorem je

Autorem je |

Ať už hoříš láskou nebo si užíváš svobody, Česká republika nabízí nespočet míst, kde můžeš prožít Valentýn přesně podle svých představ. Připravili jsme pro tebe tipy na nejromantičtější i méně tradiční místa naší země, kde si tento svátek užiješ naplno – ať už sám/a, s přáteli či se svojí drahou polovičkou

Málokterý svátek dovede vyvolat u lidí tak rozporuplné pocity jako Valentýn, svátek lásky. Pro někoho se jedná o nedílnou součást romantického vyznání, pro dalšího to znamená jen americký svátek (my přece máme 1. máj!) a pokud jsi zrovna singl, je pro tebe tento den prostě jako každý jiný. Ať už pro tebe Valentýn znamená cokoliv (nebo nic), v Kiwi.com jsme dali dohromady pár tipů, kde můžeš tento čas strávit.

Nejromantičtější zákoutí Prahy

Praha, srdce Evropy i naší republiky, je jako stvořená pro romantické procházky. Je plná luxusních hotelů i podniků a tak rozhodně nebudeš mít problém vybrat si, jak Valentýn oslavit. Když se pak se svojí drahou polovičkou vydáš objevovat malebné uličky Nového světa, vyhlídku z návrší u zříceniny Baba nebo se budete jen tak toulat Vyšehradem v podvečerní atmosféře, určitě na vás dýchne kouzelná atmosféra. Ale nevěš hlavu, i jako singl si tady najdeš zábavu – můžeš vypnout hlavu a v klidu nasávat čerstvý vzduch třeba při návštěvě Divoké Šárky či Prokopského údolí, nebo vyrazit do místních barů a jen vstřebávat zážitky. Každoročně se tady v různých podnicích konají valentýnské párty.

Valentýn v České republice: Romantika na každém kroku a spoustu další zábavy kolemPraha nemusí být jen Karlův most a Staroměstské náměstí – Getty Images

Pokud si chceš svůj pobyt v Praze něčím zpestřit a máš pro strach uděláno, máme tu pro tebe opravdovou lahůdku. Vyraž sám nebo s přáteli (a koneckonců klidně s partnerem nebo partnerkou, pokud hledáš netradiční místo na vyznání lásky) do pražského Fear House, který ti poskytne děsivě vzrušující zážitek, po kterém rozhodně jen tak oči nezamhouříš.

V Brně si přijde na své každý

Jestli hledáš místo, kde si můžeš svátek lásky užít opravdu naplno bez ohledu na to, zda jsi zadaný/á nebo ne, je Brno tím pravým pro tebe. Místní podniky jsou totiž se svými službami mnohdy velmi specifické a nikde v republice je (aspoň zatím) nenajdeš.

Jedinečné okamžiky můžeš zažít v nejednom z místních podniků, které poskytují opravdu netradiční zážitky. Vyraž na brunch do 4 pokojů, užij si den procházkou po městě a večer zajdi do Super Panda Cirkusu. A už jsi slyšel/a o Baru, který neexistuje? Všude na tebe čekají signature drinky, které jinde neochutnáš, a některé podniky dokonce neustále mění svůj koncept (takže rozhodně stojí za to se vrátit!).

Pokud si ale chceš Valentýn užít se svojí drahou polovičkou čistě ve dvou a v soukromí, hotely Anybody nebo Oroom jsou přesně tím místem, které hledáš. Protože v těchto hotelech můžeš být opravdu kdokoliv, stačí si jen vybrat pokoj a pak se nechat unášet na romantické vlně plné her a dobrodružství – a z vlastní zkušenosti můžeme říct, že na takový Valentýn budeš vzpomínat ještě hodně dlouho.

Romantika řek, hradů, zámků a zahrad

Lovci romantických vyhlídek by rozhodně neměli minout středočeskou vyhlídku Máj nebo tajuplnou vyhlídku Na Vrchovnici. Z obou těchto míst se totiž naskytuje tak kouzelný výhled na Vltavu, že ti z toho půjde hlava kolem. Zřícenina hradu Krašov nad Berounkou nebo vyhlídka Havlova skála na Plzeňsku jsou zase ideální pro odvážné páry i pro dobrodružné duše bez partnera.

Těžko budeš v Česku hledat rozlehlejší a pohádkovější místo, než je Lednicko-valtický areál, ať už se budeš kochat samotnými zámky nebo přilehlými zahradami, romantika na tebe bude doslova dýchat na každém rohu. A zámek Hluboká zase nabízí zimní prohlídkovou trasu a procházky zámeckým parkem, které zahřejí na těle i na duši.

Květná zahrada v Kroměříži nebo Tereziino údolí u Nových Hradů jsou jen některá z míst, kde se příroda snoubí s uměním a historií. Jsou to místa ideální pro relaxaci, odpočinek a načerpání energie, ať už si je užiješ s partnerem nebo sám/a.

Valentýn v České republice: Romantika na každém kroku a spoustu další zábavy kolemKvětná zahrada v Kroměříži je nádherná rozkvetlá, ale i v zimě nabízí kouzelná zákoutí – Getty Images

Tak neváhej a využij Valentýn jako příležitost k objevování krás České republiky. Ať už sám/a nebo ve dvou (nebo s partou kamarádů), naše země nabízí nespočet míst, kde můžeš prožít nezapomenutelné chvíle plné romantiky, pohody a krásy.

Užij si svátek lásky naplno a nech se inspirovat naší mozaikou romantických míst pro originální valentýnské procházky a výlety! Sleduj naše další tipy na Kiwi.com Stories.

Podobné články