Kiwi.com's World Travel Hackers

World Travel Hackers: Studentky ušetřily přes 7 000 eur na své baťůžkářské cestě po Asii

Cestovatelské hacky

Autorem je

Autorem je |

Získej ty nejlepší tipy na zacházení s penězi při cestování, zjisti, jak co nejlépe využít dlouhá mezipřistání, a přečti si, jak dvě z našich World Travel Hackers utratily každá méně než 2 000 eur za čtyřtýdenní dobrodružství v Asii

Naše poslední tři dvojice World Travel Hackerů se pomalu blíží ke konci svých životních cest. Se sledováním jejich cesty jsme si užili spoustu zábavy, prožívali jsme s nimi jejich vzestupy a pády, nezapomenutelné zážitky a samozřejmě jsme odkoukali i mnoho chytrých cestovatelských hacků, které využili ve snaze utratit co nejméně z rozpočtu 10 000 eur. Tento závěrečný díl přináší ty nejzajímavější informace, popisuje nejlepší způsob, jak porozumět směnným kurzům, výzvu s přestupy a přelety a dozvíme se i nejvyšší celkovou úsporu, kterou jsme u některého z našich párů zaznamenali.

Sponzorem této kampaně je společnost Visa.

Získejte levné letenky do pobaltských zemí

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Představujeme ti jednu z našich zbývajících dvojic World Travel Hackerů v této sérii, Kat a Cezaryho! Tento slovensko-polský pár zahájil svou čtyřtýdenní cestu v Litvě a Lotyšsku (dvou podceňovaných evropských destinacích, které přitom oplývají spoustou výhodných nabídek letecké i pozemní dopravy). Kat a Cezary to zjistili díky službě vyhledávání Kam: Kamkoliv na Kiwi.com, která je nasměrovala na zpáteční cestu z Polska do Lotyšska přes Litvu, a to vše za pouhých 50 eur pro každého!

Podívej se na video výše a zjisti, jak přesně si tuto část svého dobrodružství zarezervovali a co zjistili, když prozkoumali Kaunas, Vilnius a Rigu.

Orshi a PG se podělili o své tipy, jak ušetřit na cestách

Jak se při cestách do zahraničí lépe orientovat ve směnných kurzech a jak nejlépe uchovat hotovost v bezpečí? Přesně na tyto otázky odpověděli Orshi a PG, když se podělili o své zkušenosti s hospodařením na cestách. Tady jsou tři jejich nejlepší tipy:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

  1. Použij kalkulačku směnných kurzů na webu Visa.cz, aby sis přesně ověřil/a, kolik peněz zaplatíš při transakci kartou Visa v zahraničí. Díky tomu si při cestování snáze stanovíš realistický rozpočet.
  2. Na cestách měj u sebe alespoň malou hotovost, protože v mnoha zemích se stále platí převážně hotově. Když si pak potřebuješ další hotovost vybrat, vol bankomaty uvnitř bank (spíše než ty na ulicích), protože obvykle nabízejí férovější směnné kurzy.
  3. Nos brašnu (například ledvinku) u pasu (a nejlépe pod oblečením, aby nebyla snadno odcizitelná) a měj v ní hotovost i další cennosti. Je to nejjednodušší a přitom velmi efektivní způsob, jak se chránit před kapsáři.

Kat a Cezary se pustili do epické výzvy při mezipřistání v Asii

@kiwi.com this time we’ve got a layover in… India!😄💚 #kiwicomflight #hacktravel #fyp #traveltips ♬ original sound – Kiwi.com

Po pobytu v Pobaltí přijali Kat a Cezary naši výzvu procestovat celý svět a strávit 24hodinové mezipřistání na nějakém novém místě. Ve skutečnosti byli tak zapálení, že si sami zarezervovali itinerář  s ne jedním, ne dvěma, ale hned TŘEMI mezipřistáními ve třech různých asijských zemích. To pro ně znamenalo tři bonusové destinace k prozkoumání a o to více zážitků, příběhů ke sdílení a jídla k ochutnání. (Jsou totiž vyhlášeným gurmánským párem!) Podívej se na tento vlog, který zaplnili nezapomenutelnými okamžiky v Kuvajtu, Dubaji a Bombaji.

Půjč si auto kdekoliv na světě od Kiwi.com

Orshi a PG se mezitím dostali až do hlubin argentinského severozápadu a rozhodli se podniknout divoký road trip po horách a poušti. I v tak venkovské oblasti si mohli bez problému pronajmout auto (spolehlivé „Mojito“) pomocí aplikace Kiwi.com a stálo je to pouhých 105 eur na čtyři dny! Navíc měli dobrý nápad a vzali s sebou na cestu několik přátel, což jim umožnilo náklady ještě více rozdělit. Díky tomu mají zážitek, který se naskytne jen jednou za život a který jim umožnil kvalitní travel-hacking.

Chceš-li si prohlédnout nabídky pronájmu aut ve své příští destinaci, přejdi na na domovskou stránku Kiwi.com a klikni na „Pronájem aut“ v levém horním rohu.

Mily a Bety ušetřily neuvěřitelných 7 000 eur

Naše česká děvčata došla na konec své ultimátní cesty po Thajsku. Ve svém závěrečném videu se zamýšlejí nad nejlepšími okamžiky, které za poslední čtyři týdny prožily, i nad obtížemi, kterým musely čelit (pokud se chystáš do jihovýchodní Asie, nezapomeň si přibalit taky kvalitní probiotika a tablety s aktivním uhlím, jinak už tak příšerná otrava jídlem bude ještě nepříjemnější).

Přiznáváme bez mučení mysleli jsme si, že Mily a Bety jsou přehnaně ambiciózní, když říkaly, že jim stačí pouhých 1 620 eur pro každou z nich z jejich rozpočtu 10 000 eur. Ale po sečtení jejich nákladů na celou cestu nám všem spadly brady: každá z nich utratila jen 1 370 €, tedy 2 740 € dohromady, takže jim v kapse zůstalo celkem 7 260 €! Děvčata si odnesla pomyslnou korunku za nejvíce ušetřených peněz z našich dvojic World Travel Hackers a my jsme vážně ohromeni v podstatě se jim podařilo vyzrát nad Kiwi.com. (A už se o tom nebudeme zmiňovat…)

Ať už se jedná o cestu kolem světa, víkendový únik nebo něco mezi tím, zkus si rezervovat své příští dobrodružství u Kiwi.com a uvidíš, kolik můžeš ušetřit.

Další videa od našich World Travel Hackers najdeš na kanálu Kiwi.com na YouTube, stejně jako bonusový obsah na Instagramu a TikToku.

Navštiv Kiwi.com Stories kde na tebe čekají další cestovatelské hacky a inspirace.

Podobné články