Így csomagolj, ha hátizsákos utazásra készülsz Délkelet-Ázsiában

Utazási hekkek

és

és |

Délkelet-Ázsiába utazol, de nem tudod, mit csomagolj? Nem számít, hogy milyen útiterved van, 4 hét vagy 6 hónap, van egy listánk az utazáshoz szükséges dolgokról, amelyeket semmiképpen sem érdemes elfelejteni.

A hosszú utazásra való csomagolás nehéz feladat lehet, különösen akkor, ha az említett utazás hetekig vagy akár hónapokig tart. De ne félj, itt van minden tipp és trükk, hogy semmi se álljon a délkelet-ázsiai utazásod útjába.

Először is: Mit csomagoljunk, ha világjárvány idején utazunk?

Az utazásnak szórakoztatónak és izgalmasnak kell lennie. Egy világjárvány idején azonban stresszes is lehet. Hogy ne uralkodjon el rajtad az utazási szorongás, fel kell készülni, ezért van egy alapos ellenőrző listánk a számodra.

  • Ellenőrizd a célállomásra vonatkozó aktuális utazási korlátozásokat  és beutazási követelményeket.
  • Győződj meg arról, hogy rendelkezel érvényes oltási és COVID-19 vizsgálati igazolással.
  • Csomagolj elegendő maszkot és kézfertőtlenítőt az utazás első néhány napjára.
  • Csomagolj be néhány otthoni COVID-19 tesztkészletet.
  • Köss COVID-19 utasbiztosítást.
  • Győződj meg arról, hogy minden szükséges védőoltásod megvan (nem csak a COVID-19 oltás).

Milyen egyéb dokumentumokat vigyél magaddal, ha Délkelet-Ázsiában utazol, és hol tartsd őket?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Hacsak nincs hátul is szemed, ügyelj arra, hogy ne tedd az összes pénzed és fontos iratod egy helyre a hátizsákban. A legjobb, ha az értékeidet különböző helyekre osztod szét.

Ha van rá lehetőség, rendelj egy extra bankkártyát, amelyet vagy a meglévő számládhoz csatolsz, vagy nyiss egy teljesen új számlát egy új kártyával. A saját bankkártyával rendelkező két külön bankszámla nagy segítségemre volt, amikor Délkelet-Ázsiában éltem, és a pénztárcámat ellopták a hátizsákomból.

Ugyanez vonatkozik az összes fontos dokumentumodra is. Készíts róluk másolatot vagy szkenneld be azokat, és mentsd a felhőbe. Legyen szó útlevélről, jogosítványról, utasbiztosításról vagy házassági anyakönyvi kivonatról – nem jó elveszíteni ezeket.

Mit csomagoljunk Délkelet-Ázsiába, mielőtt…

Csomagolj okosan, különösen, ha nem túl nagy a hátizsákodCsomagolj okosan, különösen, ha nem túl nagy a hátizsákod — Shutterstock

Azt mondják, hogy ha nem kaptál ételmérgezést (link) Délkelet-Ázsiában, soha nem is jártál ott. Ha ez igaz lenne, akkor azt hiszem, én még sosem jártam ott.

Ami akkoriban valószínűleg megmentette a hátsómat – szó szerint -, az a napi adag probiotikum volt. A négy hónap alatt, amíg ott éltem, egyetlen egyszer sem voltam rosszul, pedig akadt ott néhány nagyon gyanús étel, és a higiéniai sem volt mindenütt tökéletes.

A biztonság kedvéért azonban érdemes magaddal vinned egy csomag aktív széntablettát vagy más speciális gyógyszert, amely alkalmas a kellemetlenségeket okozó, ellenállóbb rossz bélbaktériumok és vírusok leküzdésére.

A nem kívánatos egészségügyi állapotok elkerülése kéz a kézben jár a kézfertőtlenítéssel. Én beleszerettem a szappanlapokba, amelyeket szuper könnyű magunkkal vinni. Csak győződj meg róla, hogy száraz a kezed, mielőtt megpróbálsz egy lapot felvenni, különben mind nedves lesz és összeragad.

És az utolsó dolog, amire szükséged van – attól függően, hogy olyan területeket tervezel-e felkeresni, ahol bőven vannak szúnyogok vagy más meglehetősen kellemetlen és potenciálisan betegséget terjesztő rovarok – egy jó szúnyogriasztó. A legjobb, ha megkérdezed a helyi gyógyszerészt, és olyan készítményt vásárolsz, amelyet kifejezetten Délkelet-Ázsiában való használatra szántak.

Ha rossz alvó vagy, mint én, hozz magaddal egy pár füldugót (vagy tartsd meg azokat, amelyeket a repülőn adnak). A békés kék lagúnák csak akkor válnak valósággá, ha megérkezel, egyébként Délkelet-Ázsia igencsak zajos hely.

Nem tudok minden délkelet-ázsiai országról és városról beszélni, de az ázsiaiak hajlamosak korán kelni. Nagyon korán. Legalább is az én ízlésemnek túl korán. És az otthonaikban olyan állatokat tartanak, amelyek zajosak, például kakasokat.

Mit vigyél magaddal Délkelet-Ázsiába, hogy ne merülj le…

Szeretnéd használni az eszközeid? Csomagolj be egy hordozható töltőt, hogy soha ne fogyjon ki az energia.Szeretnéd használni az eszközeid? Csomagolj be egy hordozható töltőt, hogy soha ne fogyjon ki az energia. — Shutterstock

A legtöbb hely Délkelet-Ázsiában meglehetősen fejlett, azonban könnyel előfordulhat, hogy azon kapod magad, hogy nehezen tudod feltölteni a készülékeidet. A távoli területeken és a kisebb szigeteken gyakoribbak az áramkimaradások. Mindenképpen vigyél magaddal valamilyen hordozható töltőeszközt.

Egy másik ok, amiért érdemes magaddal vinni egyet, hogy a konnektorok országonként eltérőek lehetnek, így jobb, ha biztosra mész.

Milyen ruhákat vigyél Délkelet-Ázsiába, hogy ne kerülj bajba?

A szarong legyen veled! Biztos, ami biztosA szarong legyen veled! Biztos, ami biztos — Shutterstock

A ruházati konvenciókat nehéz kitalálni – különösen akkor, amikor megpróbáljuk kitalálni, hogy mit csomagoljunk be hátizsákos utazáskor -, de több mint tanácsos odafigyelni erre. Délkelet-Ázsiában még egy-egy országon belül is lehetnek különbségek abban, hogy mit kell viselned. Általában a nőknek jobban oda kell figyelniük a ruházatukra, mint a férfiaknak.

Különösen a vallási szempontból fontos helyeken vannak szigorúbb szabályok az öltözködéssel kapcsolatban. Míg egy bali tengerparton lehet, hogy viselhetsz bikinit, addig néhány kilométerrel arrébb ez már teljesen helytelen lehet. Kerüld el a szúrós tekinteteket és megjegyzéseket azzal, hogy szarongot vagy valamilyen megfelelőbb ruhát viselsz, amely a válladtól legalább a térdedig eltakar.

Még ha minimalista csomagoló vagy is, néha jobb egy kicsit többet csomagolni. Ha tényleg kifogysz a helyből, Délkelet-Ázsiába érve bármikor vehetsz egy szarongot.

Költségek, amiket figyelembe kell venned, ha hátizsákos utazással utazol Délkelet-Ázsiában, hogy ne fogyj ki a pénzedből

Ha a lehető legolcsóbban szeretnél több városba utazni, nézd meg a NOMAD utazási kereső eszközünket. Úgy kombináljuk az úti célokat, hogy a lehető legjobb és legolcsóbb útvonalat kapdHa a lehető legolcsóbban szeretnél több városba utazni, nézd meg a NOMAD utazási kereső eszközünket. Úgy kombináljuk az úti célokat, hogy a lehető legjobb és legolcsóbb útvonalat kapd — Shutterstock

Az, hogy mennyi pénzt érdemes beosztani az utazásra, az időkerettől és az életmódtól függ. Azt is figyelembe kell venned, hogy hová mész. A turistacélpontok sokkal gyorsabban felemésztik a pénzedet, mint az elhagyatott szigetek.

Ha takarékosan szeretnél utazni, gondold végig, hogy otthon mennyit költesz a mindennapokban, és hasonlítsd össze a helyi árakkal.

A költőpénz mellett a szállás, az utazás és az étkezés költségeivel is számolnod kell.

Azt tanácsolom, hogy minden országot külön-külön térképezz fel, készíts egy átfogó útvonaltervet, például azt, hogy hogyan juthatsz el az egyes úti célokhoz, és mennyibe kerül a helyi közlekedés, valamint az olcsó repülőjegyek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

A Kiwi.com Nomad keresőeszköze segít időt és pénzt megtakarítani, amikor egy utazás során több célállomásod is van. A Nomad minden lehetséges utazási kombinációt felkutat neked, hogy megtalálja a lehető legalacsonyabb árakat.

Tetszett ez a cikk? További utazási inspirációért látogass el a Kiwi.com Stories oldalára.