10 najlepszych plaż na świecie według naszych fanów

Inspiracje podróżnicze


|

Najpiękniejsze plaże z wybrzeży USA, Karaibów, Australii i całego świata czyli: czysta woda, miękki piasek i relaks.

Wakacje na rajskiej plaży to niezapomniane wrażenia i czysty relaks. Poprosiliśmy naszych obserwatorów na Instagramie (@kiwicom247) o rekomendacje najpiękniejszych plaż. Oto ich typy z całego świata.

Grace Bay, Wyspy Turks i Caicos (Karaiby)

widok lazurowej wody i plażyTrudno o piękniejsze plaże niż Grace Bay z jej nieskazitelnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą  — Shutterstock

Gdyby każdy mógł narysować idealną plażę, to tak wyglądałby większość tych obrazów. Prawie pięć kilometrów miękkiego, białego piasku i płytkiej, błękitnej wody, okolone delikatnie kołyszącymi się palmami. Grace Bay Znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Providenciales. Przez cały rok można liczyć tam na piękną pogodę, więc każda pora na odkrycie tego skarbu jest dobra. To brytyjskie terytorium zamorskie znajduje się na północ od Dominikany i jest jednym z największych sekretów Karaibów… a właściwie było do teraz!

Plaża Papenoo, Tahiti, Polinezja Francuska

zbliżenie na czarny piasek i muszelkiPapenoo Beach to jedna z czarnych piaszczystych plaż Tahiti, powszechnych w tym wulkanicznym regionie — Shutterstock

Na Tahiti, gdzie rosną mango, czekają na Ciebie czyste wody, świetne warunki do surfingu. i najpiękniejsze plaże. Papenoo nad ciepłymi wodami laguna nie ma wielu udogodnień dla podróżnych, ale jest idealnie relaksującym miejscem – i przecież o to chodzi, prawda? W tej scenerii zapomnisz o wszelkich kłopotach.

Turquoise Bay, Australia

żółw w morzuW wodach Turquoise Bay żyje zdumiewająca liczba gatunków morskich — Shutterstock

Znajdująca się w parku narodowym Cape Range, w zachodniej części Australii, Turquoise Bay, jest niesamowitym miejscem pełnym morskich stworzeń. Tu warto postawić na pływanie i nurkowanie – czyste wody zatoki i pobliski Park Morski Ningaloo to świetne warunki do obserwacji ponad 500 gatunków ryb i innych morskich stworzenia, takich jak żółwie morskie, płaszczki i kałamarnice, przemykające przez ogrody rafy koralowej. Jak to w Australii bywa, czeka Cię niezła wędrówka żeby się tam dostać, ale w nagrodę odwiedzisz jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Spiaggia dei Conigli, Włochy

widok zatoki z plażą wśród skałTo miejsce na wyspie Lampedusa, nazwane „Plażą Królików”, przypadnie do gustu miłośnikom… żółwi — Shutterstock


Nietypowy (stosunkowo) zwrot na europejską plażę: kierujemy się teraz na włoską wyspę Lampedusa, u wybrzeży Tunezji, na lazurowych wodach Morza Śródziemnego. Kolejne wspaniałe miejsce dla miłośników zwierząt: można obserwować tu liczne ptaki, jaszczurki, ale przede wszystkim żółwie karetta. Jeśli chcesz mieć wkład w ochronę tego unikalnego miejsca możesz zgłosić się do pomocy w czasie wylęgania się małych żółwi tego rzadkiego gatunku. Co więcej, możesz cieszyć się słynną włoską gościnnością i jedzeniem. Czego więcej potrzeba?

Pink Sands, Bahamy

zatoka na HawajachŻeglarstwo to w spokojnym nadmorskim miasteczku Hanalei typowa rozrywka  — Shutterstock


Pink Sands to nie tylko ładna nazwa, to dosłowny opis tej plaża z prawdziwie różowym piaskiem. To jedna z zaledwie siedmiu takich niezwykłych plaż na świecie, znajduje się na wyspie Harbour i można do niej łatwo i tanio dostać się z wielu miejsc w Stanach. Na około pięć kilometrów plaży składa się biały piasek wymieszany z pokruszonymi muszlami i skorupami otwornic i innych morskich skorupiaków. Warto dopisać ten cud natury do listy miejsc do odkrycia!

Plaża Hanalei, Hawaje, USA

zatoka na Hawajach

 

Kauai jest jedną z rzadziej odwiedzanych hawajskich wysp, co oznacza, że ​​oszałamiająca plaża Hanalei nie jest tak zatłoczona, jak bardziej popularne wybrzeża Wielkiej Wyspy. SUPy, żeglowanie i pływanie to tutaj popularne zajęcia, a klasyczne hawajskie górzyste krajobrazy i soczysta roślinność zapewniają do tego niezrównaną scenerię.

Anse Source d’Argent, Seszele

para na plaży na SeszelechAnse Source d’Argent to po prostu raj na ziemi — Shutterstock

Możesz znaleźć tę plażę na La Digue, najmniejszej zamieszkałej wyspie Seszeli… jeśli w ogóle ją znajdziesz. Ta niesamowita, ustronna zatoczka skryta jest za drzewami, wśród ogromnych głazów. Jest tak idealna, że aż trudno uwierzyć, że jest prawdziwa. To naprawdę dziewiczy raj na ziemi; z szumem fal i delikatny szelestem palm. Zbyt piękne… ale prawdziwe!

Praia da Falésia, Portugalia

zejście na plażę przy klifie z czerwonych skałPraia da Falésia z charakterystycznymi czerwonymi klifami — Shutterstock

 Algarve to turystyczny klasyk, ale wciąż skrywa kilka niespodzianek. Jednym z powodów, popularności tego regionu, jest oczywiście jakość i ilość plaż. Praia da Falésia oznacza dosłownie “plażę klifów” i nie bez powodu: wzdłuż wybrzeża górują tu ogromne, czerwone, skalne urwiska, które dodają jeszcze więcej wyrazu pięknej plaży. Łatwo dostać się tu z pobliskiej Vilamoury, a także z miejsc położonych nieco dalej, takich jak Albufeira. Te piękne widoki są więc wyjątkowo łatwo dostępne.

Siesta Key, Floryda, USA

widok białej plaży z niebieskim domkiem ratowniczymPlaża na Siesta Key może być trochę zatłoczona, ale da się znaleźć tu zaciszne miejsce — Shutterstock

Długi, szeroki półksiężyc piasku na Siesta Key, nad Zatoką Meksykańską, na zachód od Sarasoty –  to popularna plaża, więc może być zatłoczona, ale są sposoby aby spędzić tu całkiem relaksujący dzień. Skieruj się do wejść nr 7, 8 lub 11, gdzie znajdują się obszary ochrony przyrody. Nie znajdziesz tam więc od placów zabaw, grillów i boisk do siatkówki typowych dla głównej części plaży. To klucz do prawdziwej sjesty na tej plaży!

Plaża Nungwi, Zanzibar, Tanzania

Nungwi na wyspie Zanzibar widok z góry na ośrodki wzdłuż plażyNungwi na wyspie Zanzibar to idealne plażowe miejsce na miesiąc miodowy — Shutterstock

O zachodzie słońca najłatwiej zrozumieć czemu położona nad Oceanem Indyjskim plaża Nungwi jest uznawana za jedną z najlepszych na romantyczne wakacje. Obserwuj ten spektakl z jednego z barów na dachu z koktajlem w dłoni lub z tradycyjnej łodzi dau. Region szczyci się mieszanką tradycji i kultur, a miejscowi chętnie dzielą się swoimi zwyczajami, rzemiosłem i kuchnią. Sama plaża, jak to w wakacyjnych kurortach ma pełne zaplecze barów i restauracji, które pozwolą uzupełnić wszelkie wytopione na słońcu życiodajne składniki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kiwi.com (@kiwicom247)


Szukasz więcej podróżniczych inspiracji? Odwiedź Kiwi.com Stories.