Co sprawia, że wyszukiwarka Kiwi.com jest wyjątkowa? Wyjaśniamy jak działamy!

Co sprawia, że wyszukiwarka Kiwi.com jest wyjątkowa? Wyjaśniamy jak działamy!

Porady podróżnicze


|

Znajdziesz tu wszystko o sztuczkach, które sprawiają, że Kiwi.com jest świetnym serwisem dla turystów na całym świecie. Poznaj nasze triki, hakuj system razem z nami i podróżuj sprytniej!

Podróżowanie wymaga czasu i pieniędzy — dwóch bardzo cennych zasobów osobistych każdego człowieka. Niezależnie od tego, czy szukasz najszybszej trasy, jak najmniejszej liczby przesiadek, najtańszego przelotu lub takiego z najdogodniejszym czasem odjazdu, czy z długim przystaniem w jakimś ekscytującym miejscu, Kiwi.com znajdzie Ci optymalną ofertę. Nasz Kiwi-Code przeszukuje ponad 95% światowych zasobów branżowych i tworzy kombinacje lotów, przejazdów pociągami i autobusami, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Jeśli chodzi o podróżowanie uwielbiamy nieszablonowe myślenie i nie boimy się kwestionować status quo. Rozpracowując niektóre z przyjmowanych za konieczność praktyk przewoźników, znajdujemy potencjał na ogromne oszczędności i nowe sposoby na zwiedzanie świata. A oto jak to działa.

Samodzielny transfer: nieskończone możliwości połączeń

Kobieta w czapce z daszkiem uśmiecha się patrząc przez okno hali lotniskaSamodzielny transfer znacznie poszerza wybór opcji trasy — Shutterstock

Kiwi.com to dostawca usług turystycznych, który korzysta z innowacji technologicznych łączących loty, pociągi i autobusy obsługiwane przez różne firmy w celu stworzenia całkowicie spersonalizowanych tras podróży. Branżowo określa się to jako „Virtual Interlining”, ale to po prostu: samodzielny transfer. To skuteczny trik podróżniczy, ponieważ daje znacznie większy wybór tras i cen — nie musisz polegać tylko na opcjach połączeń, które narzucają Ci linie lotnicze. 

W tej metodzie traktuje się każdy lot osobno, tak jakby trzeba było przesiąść się z samolotu do pociągu. Odbierasz bagaż po każdym locie tak, jakby był to Twój ostateczny cel podróży i ponownie się odprawiasz w dalszą część podróży — w efekcie dokonując transferu, ale samodzielnie. Daje to dodatkową możliwość opuszczenia lotniska — nie musisz pozostawać w strefie tranzytowej, aby czekać na następny lot, ponieważ nie ograniczają Cię przepisy przewoźnika. Możesz pokusić się o zwiedzanie, w zależności od tego ile czasu masz na przesiadkę.

Pamiętaj jednak, że gdy opuścisz strefę tranzytową, aby dokonać samodzielnego transferu, przekroczysz granicę miejsca tranzytowego tak, jakby było to miejsce docelowe. Może to oznaczać, że będziesz potrzebować dodatkowych dokumentów, wymaganych w danym kraju (np. wizy) – sprawdź to koniecznie!

Powód, dla którego oferujemy połączenia z własnym transferem, jest prosty: większa elastyczność

Zwykle, gdy linia lotnicza sprzedaje bilety z przesiadkami, to przewoźnik zajmuje się obsługą transferu. Pozostajesz w strefie tranzytowej lotniska, podczas gdy linia lotnicza jest odpowiedzialna za to, by Twój bagaż rejestrowany trafił z jednego samolotu do drugiego.

Jak wspomnieliśmy, główną wadą polegania na rozwiązaniu proponowanym przez linie lotnicze jest ograniczenie kombinacji tras. Co więcej, ten wariant może być droższy. Tymczasem dzięki własnemu transferowi z Kiwi.com, zyskujesz większą możliwość wyboru tras obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Tak niewielka zmiana ogromnie pomaga w tworzeniu idealnego planu podróży.

Częściowe wykorzystanie biletu: zapłać za ten sam lot mniej 

Czy zauważyłeś, że linie lotnicze często pobierają więcej za bilet w jedną stronę niż za powrotny? Jeśli interesuje Cię przelot w jedną stronę lub na jednym odcinku lotu, przed dokonaniem samodzielnego transferu Kiwi.com ma mały sprytny trik, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze: częściowe wykorzystanie biletu.

Jeśli mechanizm Kiwi ustali, że bilet na lot w jedną stronę jest droższy niż lot w obie strony, w ramach tego wyszukiwania zostanie uwzględniony bilet powrotny. Data teoretycznego powrotu może wydawać się przypadkowa. Po zarezerwowaniu biletów i sfinalizowaniu trasy, z punktu widzenia linii lotniczej, będziesz podróżować w obie strony.  Ale oczywiście nie musisz (choć możesz, jeśli tak zmienią Ci się plany) — możesz po prostu „wyrzucić” bilet powrotny. To rozwiązanie pozwala nam zaoferować Ci niższą cenę lotu na wybranej trasie.

Fikcyjne plany podróży: wykorzystaj to co pomiędzy

Mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych, z plecakiem stoi przed halą lotniska, przed nim podjazd z jadącymi samochodamiOpuść lotnisko w miejscu teoretycznej przesiadki, aby odkrywać swoje ukryte miasto — Shutterstock

Oto pomysł, który może Cię naprawdę zaskoczyć — nie dla osób o słabych nerwach. Ze względu na politykę cenową linii lotniczych, bardzo popularne trasy są często droższe niż dłuższe, ale mniej oblegane. Na przykład linia lotnicza może wycenić bilet z Londynu do Nowego Jorku znacznie drożej niż z Londynu do Toronto przez Nowy Jork.

Z punktu widzenia linii lotniczych, Nowy Jork na takiej rezerwacji to tylko postój. Tymczasem w naszym fikcyjnym planie podróży Nowy Jork to Twoje ukryte miasto, ostateczne miejsce docelowe. Wysiadasz tam, nie lecąc dalej do Toronto. Ukryte miasto jest dyskretnie włączone w Twoją rezerwację między początkowym lotniskiem a teoretycznie finalną destynacją. To takie magiczne miejsce, które tylko czeka na odkrycie (w końcu Nowy Jork jest dość magiczny). Co zyskujesz? Jak zwykle z Kiwi.com — o wiele niższą cenę za bilet do wybranego przez siebie miejsca.

Zasadniczo koncepcja fikcyjnego planu podróży to pójście o krok dalej w idei częściowego wykorzystania biletu. Pomysł jest mniej więcej ten sam: rezerwacja biletu, którego nie wykorzystasz, aby obniżyć koszty. Ale zamiast rezygnacji z podróży powrotnej, to bilet na dalszą podróż „wyrzucamy”.

Bagaż podręczny i wymagania wjazdowe

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kiwi.com (@kiwicom247)


Korzystanie z fikcyjnego planu podobnie jak z samodzielnego transferu wiąże się z pewnymi warunkami. Na taki wyjazd nie zabieraj ze sobą bagażu rejestrowanego — musisz mieć możliwość podróżowania tylko z bagażem podręcznym. Czemu? Wracając do naszej przykładowej trasy, jeśli odprawisz jakikolwiek bagaż w Londynie, poleci on aż do Toronto. Bagaż podręczny pozostaje jednak przy Tobie i możesz wysiąść z nim w Nowym Jorku.

Ponadto, należy upewnić się, że masz wszystkie dokumenty uprawniające nie tylko do wjazdu na terytorium państwa, w którym faktycznie wysiadasz (w tym przypadku, Stany Zjednoczone); ale także te wymagane na terytorium miejsca docelowego widniejącym w Twojej rezerwacji (w tym przypadku Kanada). Dla jasności: linia lotnicza nie pozwoli Ci wejść na pokład samolotu bez pewności, że masz prawo przebywać w finalnej destynacji (w Kanadzie). 

Tylko Ty wiesz o Twoim zamiarze opuszczenia lotniska w Nowym Jorku — linia lotnicza nie dowie się o Twoim planie i nie polecamy się do niego przyznawać. Nie ma powodów do wstydu, to jeden z najlepszych sposobów, który może naprawdę obniżyć koszty. Tyle że lepiej zachować dla siebie fakt, że nie lecisz dalej po przesiadce, ponieważ przewoźnik raczej nie będzie z tego zadowolony. Chcemy, aby ten genialny trik na oszczędzanie był Twoim sekretem, aby wszystko poszło gładko.

Nomad: przygody w zasięgu ręki 

@kiwi.com Everything is possible, if you know which tools to use😉 #nomadtravel #cheaptravel #digitalnomad #flightitcket #travelbyplane #travelwithkiwicom #wehackthesystem ♬ original sound – Joy

Nomad to obowiązkowa opcja dla globtrotera. Jest to narzędzie na Kiwi.com, które zbiera informacje o Twoich wymarzonych celach podróży (bo kto powiedział, że można mieć tylko jeden?) wraz z czasem, jaki chcesz spędzić na każdym z nich, i generuje wybór najtańszych i najbardziej praktycznych tras między nimi. Nigdzie indziej nie znajdziesz czegoś takiego — zdziwisz się, jak łatwo można połączyć kropki w trasę podróży Twojego życia.

Nomad vs. multi-city — jaka jest różnica?

Funkcja wyszukiwania multi-city pozwala ustawić kolejno miejsca docelowe, dokładnie określić terminy przylotów i odlotów. Jest to przydatne, jeśli Twoje plany są ściśle określone.

Tymczasem Nomad zbiera wybrane miejsca docelowe i tworzy unikalne trasy między nimi, na podstawie konkurencyjności cen w różnych kombinacjach. Możesz więc udać się do wszystkich miejsc, do których chcesz, poświęcić im dokładnie tyle czasu ile zaplanujesz.  Nomad znajdzie najlepszą kolejność, w jakiej możesz to zrobić, dając Ci najlepsze ceny przelotów czy przejazdów. To świetnie rozwiązanie dla elastycznych globtroterów, z wieloma destynacjami na liście marzeń.

Podróże multimodalne: samoloty, pociągi i autobusy

Co sprawia, że wyszukiwarka Kiwi.com jest wyjątkowa? Wyjaśniamy jak działamy!To właśnie tam znajdziesz filtr „Transport” na naszej stronie.

Podróż z punktu A do B nie zawsze oznacza podróż z dużego miasta do innego dużego miasta — możesz zacząć lub skończyć w miejscu, w którym nie ma lotniska. Dlatego w Kiwi.com nie ograniczamy się do biletów na loty. Kiedy szukasz połączeń na naszej stronie, masz możliwość filtrowania wyników według środków transportu — lotów, pociągów i/lub autobusów. To jest nasz multimodalny trik podróżniczy, który daje Ci możliwość znalezienia i zarezerwowania optymalnej trasy, od początku do końca, a wszystko to za pomocą kilku kliknięć. Minęły już czasy rezerwowania osobnych biletów na kolejne etapy podróży w różnych środkach transportu… na różnych stronach internetowych.

Wyszukiwanie opcji podróży multimodalnej jest również użytecznym sposobem na sprawdzenie, czy transport naziemny nie będzie akurat lepszym środkiem dotarcia do miejsca, do którego chcesz się udać. Jeśli wybierzesz pociągi i/lub autobusy w wynikach wyszukiwania i Kod Kiwi ustali, że taniej lub wygodniej będzie Ci nie lecieć samolotem, zaprezentuje Ci najpierw połączenia pociągiem lub autobusem.

Gwarancja Kiwi.com: dla spokoju ducha

mężczyzna na lotnisku rozmawiający przez telefonJeśli dodasz Gwarancję do swojej rezerwacji, a Twój lot będzie opóźniony lub odwołany, skontaktuj się z nami — Shutterstock

Obecnie coraz częściej jesteśmy narażeni na zakłócenia w harmonogramie lotów. Na szczęście Gwarancja Kiwi.com przychodzi tu z pomocą. Tym naprawdę zhakujesz system.

Jeśli Twój lot zostanie odwołany lub ulegnie zmianie z wyprzedzeniem, poinformujemy Cię o tym e-mailem, gdy tylko przewoźnik nas o tym zawiadomi. A masz Gwarancję dodaną do swojej rezerwacji, upewnimy się, że dotrzesz do miejsca docelowego, w ten czy inny sposób. Jeśli nie będziemy mogli zaproponować Ci transportu, zaoferujemy Ci zwrot pieniędzy.

Gwarancja Kiwi.com chroni całą Twoją rezerwację, niezależnie od tego, czy podróżujesz samolotem, pociągiem, autobusem czy kombinacją tych środków transportu, i niezależnie od tego, ile etapów ma Twoja podróż. To, jakiego rodzaju pomoc możesz uzyskać, zależy głównie od tego, ile czasu pozostało do pierwszego połączenia na trasie.

Więcej niż 48 godzin przed wyjazdem

Jeśli poinformujemy Cię o jakichkolwiek zakłóceniach na więcej niż 48 godzin przed wyjazdem, zaoferujemy Ci:

 • alternatywne środki transportu do miejsca docelowego, które mogą być bezpłatne lub znacznie obniżone, w zależności od wartości rezerwacji i kosztów alternatywy
 • zwrot pieniędzy z góry w postaci kredytu Kiwi.com (który pozwoli Ci na samodzielną rezerwację bezpłatnej/taniej alternatywy)
 • zwrot kosztów, który może mieć formę pieniężną, według uznania przewoźnika (przewoźników)

Mniej niż 48 godzin przed wyjazdem

Jeśli Twoje połączenia zostaną zmienione czy odwołane na mniej niż 48 godzin przed wyjazdem, w tym podczas podróży, zaoferujemy Ci:

 • alternatywne środki transportu do miejsca przeznaczenia, bez opłat
 • zwrot pieniędzy z góry w postaci kredytu Kiwi.com (który pozwoli Ci na samodzielną rezerwację bezpłatnej/taniej alternatywy)
 • zwrot środków z góry
 • nocleg i zwrot kosztów za transfery z lotniska lub napoje, w stosownych przypadkach

kobieta na lotnisku siedzi po turecku za nią walizkaGwarancja Kiwi.com obejmuje całą Twoją rezerwację, przychodząc na ratunek gdziekolwiek i kiedykolwiek Twój plan zostałby zakłócony — Shutterstock

Zależy nam na współpracy, komunikacji, aby podróż była dla Ciebie jak najlepsza. Abyśmy mogli zapewnić Ci sprawną realizację świadczeń gwarancyjnych, musimy prosić Cię o przestrzeganie kilku prostych zasad: 

 • Nie dokonuj żadnych zmian w bilecie bezpośrednio u przewoźnika (przewoźników) bez wcześniejszego uzgodnienia z nami
 • Nie zabieraj bagażu rejestrowanego na trasę z bagażem podręcznym
 • Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty podróżne (np. wizy) na daną podróż

Opcje biletowe: tak elastyczne, jak potrzebujesz

Podczas gdy Gwarancja obejmuje wszelkie zmiany w podróży dokonywane przez przewoźnika (przewoźników), nasze opcje elastyczności biletów dają Ci szansę na dokonywanie zmian, według Twoich potrzeb.

Rozumiemy, że czasami potrzebujesz elastycznego biletu, który pozwoli Ci zmienić lub odwołać podróż, a innym razem chcesz po prostu złapać okazję i nie płacić ani grosza więcej niż to konieczne. Kiwi.com oferuje trzy poziomy elastyczności biletów odpowiadając dokładnie tym potrzebom — opcje biletowe, które są łatwe do zrozumienia i mają zastosowanie do całej rezerwacji, niezależnie od skomplikowanych zasad linii lotniczych.

Podczas procesu rezerwacji na Kiwi.com dostajesz możliwość wyboru opcji biletu. Poniżej przedstawiamy podstawowe warunki każdej z nich:

Taryfa Flexi Kiwi.com

 • Jeśli zmienisz termin podróży, zapłacisz tylko różnicę między nową a pierwotną rezerwacją — my pokryjemy resztę
 • Jeśli zrezygnujesz z podróży, otrzymasz zwrot 90% ceny w wybranej przez siebie formie zwrotu: pieniężnej lub w formie Kredytu Kiwi.com.

Taryfa Standar Kiwi.com

 • Jeśli zmienisz termin podróży, zapłacisz tylko różnicę w cenie — my pokryjemy resztę
 • Jeśli odwołasz swoją podróż, a koszt rezerwacji wyniesie więcej niż 20 euro, otrzymasz 10 euro w formie Kredytu Kiwi.com.

Taryfa Saver Kiwi.com

 • Jeśli zmienisz rezerwację, zapłacisz pełną cenę nowego biletu
 • Jeśli odwołasz swoją podróż, a koszt rezerwacji wyniesie więcej niż 20 euro, otrzymasz 10 euro w formie Kredytu Kiwi.com.

Alerty cenowe: skorzystaj z najtańszej oferty

@kiwi.com Follow for more hacks and jingles🎼 #travelhacks #besttraveltips #traveltips #wehacktravel #kiwicomtravelhacks #traveltiktok ♬ original sound – Kiwi.com


Dzięki temu, że Kod Kiwi wykonuje ponad 2 miliardy operacji wyszukiwania połączeń każdego dnia, jesteśmy w stanie powiadomić Cię natychmiast, jeśli i kiedy cena wybranej przez Ciebie trasy spadnie. Robimy to za pomocą alertów cenowych — za pośrednictwem wiadomości e-mail lub powiadomienia push. To świetny trik podróżniczy, bo eliminuje potrzebę ciągłego sprawdzania, czy pojawiła się wybrana oferta. Kiedy otrzymasz alert cenowy, po prostu kliknij, aby zaklepać swoje miejsce w najtańszej cenie.

Jak ustawić alerty cenowe na Kiwi.com

Jeśli po wyszukaniu konkretnej trasy okaże się, że bilety kosztują trochę za dużo, przełącz suwak „Ustaw powiadomienia o cenach” lub dotknij ikony dzwonka w aplikacji (oba elementy znajdują się w lewym górnym rogu strony z wynikami), podaj nam swoje dane kontaktowe, a my poinformujemy Cię o spadku ceny. To takie proste.

Płatności walutowe: uczciwe kursy wymiany walut

Czy kiedykolwiek zaskoczyły Cię niebotyczne opłaty za wymianę walut podczas rezerwacji lotu bezpośrednio na stronie internetowej linii lotniczych? Czasem trzeba oczywiście wliczyć przewalutowanie. Częściej niż mogłoby się wydawać zdarza się jednak, że przewoźnicy pobierają nawet 6,5% opłat za wymianę walut. Dlaczego? Upraszczając: jeśli płacisz na stronie internetowej linii lotniczej w walucie, której ta linia nie używa, Twoje pieniądze przejdą przez zagraniczny bank — taki, który operuje właśnie walutą wybranej linii lotniczej. Ta konwersja Twoich pieniędzy przez bank jest zazwyczaj dodatkowo płatna.

Tymczasem, gdy zdecydujesz się zapłacić w wybranej przez siebie walucie na Kiwi.com, po prostu pobieramy średnią stawkę rynkową za każde przewalutowanie. Naszym celem jest uczynienie podróży tanią, prostą i bardziej przejrzystą. Akceptujemy płatności w 50 głównych walutach — rezerwując z Kiwi.com masz pewność, że otrzymujesz uczciwą cenę.

Blokada ceny: zablokuj cenę biletu i zapłać później

@kiwi.comdid you know that we have this feature?😄♬ original sound – Kiwi.com


Ceny lotów rosną i spadają, czasem znacząco i to  w krótkim czasie. To fakt. Ale dzięki  blokadzie ceny – najnowszemu trikowi podróżniczemu Kiwi.com – jeśli trafisz na kuszącą ofertę, możesz  zamrozić cenę biletu i zapłacić tę samą kwotę w dowolnym momencie w ciągu następnych 72 godzin. (Oczywiście, o ile cena nie spadnie, wtedy zapłacisz nową, niższą cenę. Nie, nie oszukalibyśmy Cię w ten sposób!).

Jeśli wahasz się nad rezerwacją danej podróży, możesz opcją blokady ceny „kupić” sobie trzy dni na zastanowienie się, bez obaw o to, że bilet zdrożeje. Wystarczy opłata w wysokości 10% by zablokować wybraną cenę, a jeśli w końcu zdecydujesz się na podróż, zapłacisz gwarantowana stawkę , nawet jeśli cena biletu w wyszukiwarkach wzrośnie.

Warunki działania Blokady ceny Kiwi.com

Ten podróżniczy trik ma tylko trzy warunki. Po pierwsze upatrzony bilet musi kosztować co najmniej 10 euro. Po drugie: nie możemy pokryć wzrostu cen powyżej 200 €.  Po trzecie naszą gwarancja możemy objąć tylko podstawową taryfę (bez ceny dodatkowych usług, takie jak bagaż i ubezpieczenie). Ale nie martw się – wracając do procesu rezerwacji możesz dodać wybrane usługi.

Opcja zablokowania ceny pojawi się po zalogowaniu się na konto Kiwi.com i przy cenie wybranego połączenia w wyszukiwarce. To proste: kliknij przycisk „Zablokuj cenę”, postępuj zgodnie z instrukcjami, zapłać 10% ceny i zagwarantuj sobie atrakcyjną ofertę!

Chcesz poznać więcej podróżniczych trików i inspiracji? Odwiedź witrynę Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły

Hana Leakey

Hana jest redaktorką Kiwi.com, maniaczką geografii i entuzjastką Eurowizji.