Festiwalowe alternatywy

Festiwalowe alternatywy

Inspiracje podróżnicze


|

Nie twierdzimy, że Glastonbury, Coachella czy Tomorrowland są kompletnie passe, ale jeśli szukasz ciekawych doświadczeń za niższą cenę i w mniejszym tłoku to mamy kilka alternatywnych propozycji.  W naszym artykule przyjrzymy się kilku niezwykłym festiwalom, które mogą być konkurencją dla gigantycznych imprez – zapewniając niezapomniane wrażenia w bardziej przyjaznym otoczeniu.

Exit Festival (Serbia)

Dwie dziewczyny w okularach przeciwsłonecznych robią selfie na festiwalu.Lato to czas festiwali — Getty Images

Exit Festival odbywa się co roku w lipcu w serbskim mieście Novi Sad, na terenie średniowiecznej twierdzy Petrovaradin. Festiwal ten łączy różnorodne gatunki muzyczne, od rocka po elektronikę, przyciągając międzynarodowych artystów i entuzjastów muzyki, ale jego ideą przewodnią jest odkrywanie własnego potencjału. Nie zabraknie tam więc ceremonii kakao i szamańskich bębnów.

Fuji Rock Festival (Japonia)

Festiwalowe alternatywyA wetland pond and boardwalk on Mt. Naeba in Japan


Co roku w malowniczej lokalizacji gór Naeba rozbrzmiewają dźwięki muzyki. To największy festiwal muzyczny w Japonii, na którym usłyszysz międzynarodowych i japońskich artystów. Otoczenie natury, no i to, że jest w Japonii zapewnia mu niepowtarzalną atmosferę.

Boom Festival (Portugalia)


To niezwykłe wydarzenie odbywa się co dwa lata w Idanha-a-Nova w Portugalii. Tej imprezie przyświecają idee zrównoważonego rozwoju, bliskości z naturą i wolności. Poza dużą dawką muzyki znajdziesz tam też warsztaty wszelkiej maści, sztukę i przestrzeń duchowego rozwoju. Przygotuj się na psychodeliczne, transformujące doświadczenia!

Electric Forest (USA)

W sercu Rothbury, Michigan, odbywa się Electric Forest – unikalny festiwal muzyczny i artystyczny. Wśród malowniczych lasów Sherwood możesz tańczyć do rana w rytm bitów muzyki elektronicznej i innych gatunków, ciesząc się niepowtarzalną atmosferą. Po festiwalowym szale możesz ochłonąć spacerując po malowniczych szlakach Oceana County Park.

Secret Solstice (Islandia)

W czasie przesilenia letniego na Islandii słońce nigdy nie zachodzi. To idealne okoliczności dla festiwalowej zabawy. Secret Solstice wyjątkowe doświadczenia muzyczne w niezwykłej scenerii islandzkiej przyrody, z występami w jaskiniach lodowych i przy gorących źródłach.

Woodford Folk Festival (Australia)

Zachód słońca za Mt Coonowrin i Mt Beerwah, Glasshouse Mountains, Queeensland, AustraliaMt Coonowrin i Mt Beerwah w Glasshouse Mountains, Queeensland, Australia


Pod koniec grudnia, w Woodford, Queensland, odbywa się sześciodniowy Woodford Folk Festival. To wydarzenie przyciąga uczestników z całego świata, oferując szeroki program muzyczny, artystyczny i kulturalny z naciskiem na różnorodność i inkluzywność. To może być świetny początek podróży po Australii – zwiedzanie możesz zacząć od okolicznych Glass House Mountains.

Les Dunes Electroniques (Tunezja)

Czy gdyby ekranizacja Diuny była festiwalem muzycznym to byłaby właśnie Les Dunes Electroniques? Sceneria w każdym razie na pewno się zgadza. Ten festiwal muzyki elektronicznej, jak wskazuje nazwa odbywa się na pustynnych terenach w pobliżu Nefty w Tunezji. Takie połączenie majestatu pustyni i muzycznych wibracji przyciąga wyjątkową publiczność. W okolicy warto odwiedzić pobliską oazę Chebika, znaną z malowniczych widoków i historycznych ruin.

Nowhere (Hiszpania)

Para pozująca do zdjęcia na festiwalu.Nowhere to europejska alternatywa dla popularnego festiwalu — Getty Images

W hiszpańskiej prowincji Huesca odbywa się Nowhere, europejska alternatywa dla słynnego Burning Man. Zawiązuje się tam wyjątkowa społeczność, oparta na wspólnym doświadczaniu sztuki, muzyki i surowego pustynnego otoczenia. Jeśli zainteresuje Cię przyroda tego regiony wybierz się do Parku Narodowego Ordesa y Monte Perdido. Spektakularne górskie widoki wspaniale dopełnia paletę festiwalowych doznań.

Ozora Festival (Węgry)

Węgierski Ozora Festival, jeden z najbardziej znanych festiwali psytrance na świecie, odbywa się w malowniczych okolicach Balatonu. Dwutygodniowe wydarzenie pełne muzyki, sztuki i duchowych warsztatów jest w pełni zasilane energią słoneczną i wspiera lokalny rynek rolniczy. To właściwie takie kontrkulturowe wakacje na wsi!

Dimensions Festival (Chorwacja)


Siostrzany do Outlook Festival Dimensions Festival przez lata gościł w malowniczym Forcie Punta Christo w Puli, organizując koncerty także w tamtejszym antycznym amfiteatrze. Obecna miejscówka w kurorcie The Garden Tisno wcale nie ustępuje poprzedniej! Elektroniczny underground nad Adriatykiem to plan na niebanalne wakacje w popularnej Chorwacji.

Garorock (Francja)

Jeden z największych festiwali muzycznych we Francji w to Garorock w Marmande. Możesz liczyć tam na szeroki wachlarz muzycznych doznań, od rocka po muzykę elektroniczną, oraz liczne atrakcje, w tym festiwalowe wesołe miasteczko z diabelskim młynem. Znajdziesz tam też W okolicy warto zwiedzić Château de Duras, malowniczy zamek z XIII wieku, oferujący wspaniałe widoki na okoliczne winnice.

Podobał Ci się ten artykuł? Więcej inspiracji podróżniczych znajdziesz na Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły

Dagmara Strzelczyk

Dagmara uwielbia Nowa Zelandię, wodę i dziobaki. I tak została naszą autorka i …kajakarka górską.