Już niedługo w Wiedniu startują jarmarki bożonarodzeniowe

Już niedługo w Wiedniu startują jarmarki bożonarodzeniowe

Inspiracje podróżnicze


|

Od połowy listopada aż do Bożego Narodzenia – na pięknych wiedeńskich jarmarkach świąteczne zakupy możesz zrobić z grzanym winem w dłoni.

To najwspanialsza pora roku, jak śpiewał Andy Williams i Wiedeń ma w tym swój udział. Oferując jedne z najwspanialszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie, przyciąga w tym okresie wielu odwiedzających z Europy Środkowej.

Najsłynniejszym jest Wiener Christkindlmarkt na Rathausplatz, który zarówno dla turystów, jak i wiedeńczyków jest miejscem nie tylko na zrobienie zakupów, ale też po prostu na leniwe spacery pomiędzy kolorowymi straganami.

Zalesiony park przed Rathaus, czyli ratuszem, niebawem ponownie przyozdobią bajkowe światła, które swoją poświatą tworzą świąteczną atmosferę już w szarym listopadzie. Zakochane pary i dzieci ruszą na tamtejsze lodowiska.

Glühwein, strudel i kiełbasa są tam nieodzowne. Pośród 125 drewnianych straganów znajdziesz też ręcznie robione dekoracje, smakołyki i świąteczne światełka.

Daty otwarcia wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych

Wiedeński ratusz zimąWiedeński Bożonarodzeniowy Sen w Ratuszu (Wiener Weihnachtstraum am Rathausplatz) to najbardziej znany i popularny jarmark bożonarodzeniowy — Shutterstock


Wiedeń ma ponad 20 oficjalnych jarmarków bożonarodzeniowych. Przechadzając się po urzekającej Ringstrasse, miniesz Weihnachtsmarkt na Maria-Theresien-Platz, Stephansplatz i Karlsplatz. Po drodze znajdziesz także niektóre z  mniejszych jarmarków.

Tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe

Diabelski młyn na jarmarku świątecznym w WiedniuPrzejażdżka na diabelskim młynie to obowiązkowy punkt wizyty na Wiener Christkindlmarkt — Shutterstock

  • Wiedeński jarmark bożonarodzeniowy na Rathausplatz: 12 listopada – 26 grudnia 2021
  • Wioska bożonarodzeniowa na placu Maria-Theresien-Platz: 17 listopada – 26 grudnia 2021
  • Stary wiedeński jarmark bożonarodzeniowy na Freyung: 20 listopada – 23 grudnia 2021
  • Jarmark bożonarodzeniowy Schloss Schönbrunn: 20 listopada – 26 grudnia 2021
  • Jarmark bożonarodzeniowy na Stephansplatz: 12 listopada – 26 grudnia 2021 
  • Adwent w Operze: 12 listopada – 31 grudnia 2021
  • Jarmark zimowy na Riesenradplatz: 20 listopada 2021 – 9 stycznia 2022

Alternatywne Jarmarki Świąteczne

Rozswietlony jarmark bożonarodzeniowy na tle zabytkowej budowli z kopułą, WiedeńJarmark bożonarodzeniowy na Karlsplatz to dziecięcy raj. Są tu nie tylko zwierzęta gospodarskie, stoiska z rzemiosłem, ale także dużo grzanego wina dla rodziców — Shutterstock

  • Art Advent – rynek rzemieślniczy na Karlsplatz: 19 listopada – 23 grudnia 2021
  • Jarmark bożonarodzeniowy na Spittelbergu: 12 listopada – 23 grudnia, 2021
  • Wioska Bożonarodzeniowa na terenie kampusu uniwersyteckiego: 12 listopada – 23 grudnia 2021 Jarmarki

Jarmarki bożonarodzeniowe w całej Europie

W ciągu najbliższych kilku tygodni otworzą się jarmarki w Pradze, Londynie i Berlinie. Każdy plac i park – właściwie każda pusta przestrzeń – miast, miasteczek i wiosek zapełni się straganami, jarmarcznymi atrakcjami i sprzedawcami grzanego wina.

Podobał Ci się ten artykuł? Więcej inspiracji podróżniczych znajdziesz na stronie Kiwi.com Stories

 

Powiązane artykuły

Márcia Neves

Márcia na co dzień digital content manager Kiwi.com. Przyznaje się do czytania książek dla młodzieży i podglądania psów bawiących się w parku.