Łączenie pracy i wakacji: rosnący trend wśród pracowników zdalnych

Łączenie pracy i wakacji: rosnący trend wśród pracowników zdalnych

Wiadomości podróżnicze


|

Madera uruchamia wioskę cyfrowych nomadów z bezpłatnym internetem, bezpłatną przestrzenią do pracy i wydarzeniami pełnymi zabawy

Wyznaczanie podczas globalnej pandemii trendów, które na pewno będą panowały, może być trudne, ale wciąż istnieją wskazówki, w jakim kierunku zmierza świat podróży, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Ostatnio szczególnie zyskuje na popularności jeden trend podróżniczy: łączenie pracy i wakacji.

Ta koncepcja ma wiele nazw, workation (praca i wakacje), bleisure (biznes i wypoczynek), bizcation (biznes i wakacje), krótkoterminowy cyfrowy nomadyzm, ale idea, która się za nią kryje, jest taka sama – wykorzystanie możliwości pracy zdalnej i przeniesienia siebie i laptopa w inspirujące miejsce.

Popularne kierunki podróży przyciągają pracowników atrakcyjnymi ofertami wakacji

Specjaliści korzystają z możliwości pracy zdalnej i przenoszenia siebie i swoich laptopów w inspirujące miejsceSpecjaliści korzystają z możliwości pracy zdalnej i przenoszenia siebie i swoich laptopów w inspirujące miejsce — Shutterstock

Luksusowe kurorty i destynacje zaczęły odkrywać się na nowo, oferując zarówno krótko-, jak i długoterminowe pobyty dla zdalnych profesjonalistów.

Tropikalny raj na Malediwach jako pierwszy wprowadził program lojalnościowy, w którym podróżni zdobywają punkty za same odwiedziny. Punkty przyznawane są za przekroczenie granicy, świętowanie miesiąca miodowego, rocznicę ślubu, urodziny lub po prostu spędzenie tam nocy.

Obiecujący możliwość „oddania się luksusowi z najbardziej ekskluzywnymi przywilejami i wyjątkowymi korzyściami”, program Maldives Border Miles obejmuje trzy poziomy z „zestawem różnych nagród, usług lub korzyści, których wartość wzrasta wraz z postępami członków”, według strony internetowej.

Zwiedzający archipelag, który zdobędzie co najmniej 500 punktów, osiągnie poziom Bronze „Aida”. Członkostwo Silver „Antara” jest przyznawane za minimum 2000 punktów, a do uzyskania członkostwa Golden „Abaarana” wymagane jest zgromadzenie co najmniej 4000 punktów.

Madera uruchamia wioskę cyfrowych nomadów

Od 1 lutego do końca czerwca Ponta do Sol na Maderze uruchomi wioskę cyfrowych nomadów nawet dla 100 pracowników zdalnych, którzy pragną zmiany scenerii.

Zainteresowani będą musieli zostać przez co najmniej miesiąc, a w zamian mogą spodziewać się bezpłatnego dostępu do internetu codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00, dostępu do społeczności Slack, bezpłatnej przestrzeni do pracy, wydarzeń pełnych zabawy i szansy poznania lokalnej społeczności.

Na całym świecie coraz więcej krajów oferuje cyfrowe wizy dla nomadów tym, którzy chcą zamienić pracę biurową (czy to w prawdziwym biurze, czy w domu) na słoneczne lub ekscytujące miejsce pracy.

Do tego grona zaliczają się Hawaje z darmowym przelotem i Barbados ze stemplem powitalnym, programem mającym na celu przyciągnięcie kluczowych długoterminowych ubiegających się, aby pobudzić gospodarkę wyspy. Estońska wiza Digital Nomad daje zdalnym specjalistom szansę na przeniesienie się do kraju na okres do jednego roku, podczas gdy Grecja oferuje ulgi podatkowe w nadziei na przyjęcie większej liczby specjalistów.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły