lodowisko na jeziorze

Najbardziej spektakularne lodowiska tej zimy!

Inspiracje podróżnicze


|

Wedle danych Kiwi.com w tym roku wśród topowych kierunków na świąteczne podróże znalazły się m.in. europejskie stolice, a wśród nich Paryż, Wiedeń czy Budapeszt. Czy jednak zimą, ale już po świątecznym sezonie jarmarków jest tam po co jechać? Owszem — na łyżwy!

Świąteczne jarmarki w europejskich stolicach przykuwają uwagę w grudniu, ale w końcu się zwijają, a miejskie lodowiska zostają na całą zimę. Niektóre z nich, jak choćby to przed ratuszem w Wiedniu są naprawdę spektakularną atrakcją. Kiwi.com sprawdza co jeszcze ciekawego i gdzie jeszcze czeka na podróżujących zimą!

Wiedeń — lodowisko na Rathausplatz 

dwie osoby na łyżwach przed ratuszem w WiedniuWiedeńskie lodowisko jest czynne do marca — Getty Images


Wiedeń, to jeden z topowych kierunków na europejski city break. Będąc na miejscu, nie sposób nie dotrzeć na Rathausplatz, zlokalizowany przed wiedeńskim ratuszem, który zimą zmienia się w jedno z najbardziej spektakularnych lodowisk, o powierzchni 3000 m2! I wcale nie zamyka się z początkiem stycznia, jak wiele świątecznych lodowisk — wiedeńskie zimowe szaleństwo potrwa do marca. Nie martw się o łyżwy — wypożyczysz je na miejscu, a w przerwie rozgrzejesz słynna wiedeńską kawą i ciepłym strudlem. 

Londyn — Canary Wharf

nowoczesna zabudowa dzielnicy Canary Warf w LondynieTo najmłodsza dzielnica Londynu, ale jest tu sporo atrakcji, także zimą — Getty Images

Na liście miejsc wartych odwiedzenia w Londynie zimą warto zapisać kilka adresów, ale jeśli wybierasz się tam po sezonie świątecznym możesz wybierać między Canary Warf, gdzie naprawdę da się pojeździć, a widokowym punktem baru Skylight. Na Canary Warf czeka wypożyczalnia sprzętu, a także bar na po-łyżwowego drinka. Okolica jest też swoistą otwartą galerią sztuki — i to największa w Londynie: znajduje się tam ponad 100 rzeźb i instalacji.

Oczywiście poślizgać się nad dachami Londynu też warto — lodowisko w Skyligth, choć małe ma niepowtarzalny klimat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Skylight (@skylight_london)

Oslo — Jezioro Bogstadvannet

Iceskaters on the lake Bogstadvannet in OsloZaledwie 30 minut Oslo, na jeziorze Bogstadvannet tworzy się zima piękne lodowisko — Getty Images


W Oslo nie brakuje sztucznych lodowisk, ale jeśli wybierasz się tam prawdziwą zimą i chcesz znać prawdziwie norweskiego sposobu spędzania czasu — wybierz się za miasto. Zaledwie 30 minut jazdy od norweskiej stolicy, na jeziorze Bogstadvannet spotkasz na łyżwach wielu mieszkańców i mieszkanek Oslo. Lód musi mieć co najmniej 10 cm grubości, aby można było tu jeździć na łyżwach, więc trzeba liczyć się z jazdą na mrozie. Urokliwa sceneria zalesionych wzgórz na pewno to wynagrodzi!

Południowy Tyrol — Jezioro Fiè 


Poszukując wrażeń i przygód ruszamy do Włoch, do miasteczka Balzano, a w zasadzie 12 km poza nie — to tam znajduje się Jezioro Fiè. Zimą zmienia się w lodowisko,  otoczone ośnieżonymi szczytami i drzewami — wygląda absolutnie pocztówkowo! Na miejscu oprócz łyżwiarzy, można spotkać fanów curlingu i hokeja na lodzie! Niestety na miejscu nie ma wypożyczalni łyżew — trzeba o sprzęt zadbać wcześniej. Pamiętaj też o kremie z filtrem — włoskie słońce potrafi przypiec równie mocno zimą, co latem. 

Szukasz inspiracji do podróżowania i praktycznych porad? Odwiedź stronę Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły

Dagmara Strzelczyk

Dagmara uwielbia Nowa Zelandię, wodę i dziobaki. I tak została naszą autorka i …kajakarka górską.