Oto najbardziej popularne miejsca na jesienne wakacje

Oto najbardziej popularne miejsca na jesienne wakacje

Inspiracje podróżnicze

oraz

oraz |

Europejska klasyka, wyspy tropikalne, zamożne złote miasta… Te miejsca przodują na listach celów wypraw na jesienne wakacje

Mniej tłumów, przyjemne temperatury, okazje poza sezonem… Podróżowanie jesienią ma swoje zalety. Taka podróż może stać się okazją do przeżycia najbardziej niezapomnianych wakacji roku. Wybraliśmy kilka miejsc modnych w miesiącach letnich tutaj, na stronie Kiwi.com, które mogłyby być doskonałym wyborem na wypad jesienny.

Co powiecie na wypad na Majorkę

Majorka ma mnóstwo do zaoferowania oprócz relaksu na plaży. Może warto spenetrować urocze, małe miasteczka?Majorka ma mnóstwo do zaoferowania oprócz relaksu na plaży. Może warto spenetrować urocze, małe miasteczka? — Shutterstock

Do najbardziej popularnych atrakcji wakacyjnych w Europie należą Baleary i miejsca takie jak Ibiza, do których ściągają goście z całego świata. Również z tego powodu, może warto pomyśleć o spędzeniu jesiennego urlopu na  Majorce, gdzie w tym okresie panują temperatury mieszczące się w idealnym zakresie pomiędzy nieznośnym upałem a przejmującym zimnem.

Wyspa ta doskonale nadaje się na zajęcia na świeżym powietrzu. A poza relaksem na plaży (która i tak jest znakomitym wyborem na wypad wczesną jesienią), można tu czynić wiele. Można penetrować jej zakątki na pieszych wycieczkach licznymi tu szlakami lub ruszyć na trasy rowerowe. Bez palącego słońca nad głową, jedno i drugie daje zdecydowanie więcej przyjemności.

Tych, którzy niekoniecznie poszukują skoku adrenaliny, może zainteresować wycieczka do górskiej wioski Deià, będącej ponoć jednym z najładniejszych miejsc na tej wyspie i mekką wielu artystów. Kilka kilometrów dalej leży Valldemossa z pochodzącym z XIII wieku klasztorem Kartuzów, w którym Fryderyk Chopin spędził kiedyś zimę i znalazł inspirację do późniejszego skomponowania kilku swoich dzieł.

W październiku skorzystaj z łagodnej pogody w Abu Zabi 

Największym meczetem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i prawdziwą atrakcją turystyczną jest Wielki Meczet Szejka ZajidaNajwiększym meczetem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i prawdziwą atrakcją turystyczną jest Wielki Meczet Szejka Zajida — Shutterstock

W październiku i listopadzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatura, która w środku lata przekracza w dzień 35 stopni i dochodzi nawet do czterdziestu paru stopni,  spada do przyjemniejszych 25-30 stopni, dzięki czemu jest to idealna pora na odwiedzenie tego miejsca.

Dla osób poszukujących miejsc, gdzie można spędzić czas nad wodą i maksymalnie się zrelaksować, polecamy odbywające się w okresie od 13 do 16 października Międzynarodowe Pokazy Jednostek Pływających w Abu Zabi, gdzie można oddać się zajęciom od sportów wodnych po zwiedzanie najbardziej luksusowych super jachtów. Położenie tego miasta zapewnia idealny dostęp drogą wodną do Zatoki Perskiej, a jego mieszczące się na wysepkach centrum idealnie poznaje się na skuterach wodnych czy wynajmowanych łodziach.

Na trzydniowe wakacje idealny jest Rzym

Rzym, to miasto doskonałe do zwiedzania spacerem lub z przyjaciółmi na rowerze. We wrześniu i październiku jego ulice będą też nieco mniej ludneRzym, to miasto doskonałe do zwiedzania spacerem lub z przyjaciółmi na rowerze. We wrześniu i październiku jego ulice będą też nieco mniej ludne — Shutterstock

Po letniej przerwie, podczas której wielu miejscowych mieszkańców wyjeżdża na wakacje, jesienią Rzym powraca do normalności. Będzie to dla Was okazja do obserwacji codziennego zgiełku tego miasta liczącego prawie trzy miliony mieszkańców.

Jeśli ktoś przybywa tu po raz pierwszy, spędza tu tylko weekend albo krótki, trzydniowy wypad,  to przede wszystkim musi zobaczyć typowe atrakcje Rzymu. Ci, którzy zdecydują się na pieszą wycieczkę,  mogą zechcieć zwiedzić liczącą setki lat dzielnicę Trastevere znajdującą się pomiędzy Watykanem a Koloseum. Początkowo była to dzielnica robotnicza, która z biegiem lat przekształciła się w najbardziej hipsterską część miasta, wypełnioną trattoriami, placykami, piękną architektura i bogatym życiem nocnym. Niedaleko od miasta znajduje się też plaża Fiumicino.

Ruszajcie na Tahiti zanim zacznie się sezon deszczowy

Sezon deszczowy rozpoczyna się na Tahiti w listopadzie. Warto zarezerwować sobie jesienne wakacje przed końcem październikaSezon deszczowy rozpoczyna się na Tahiti w listopadzie. Warto zarezerwować sobie jesienne wakacje przed końcem października — Shutterstock

Na położonym w Polinezji Francuskiej, na południe od równika, Tahiti, panują tylko dwie pory roku — okres gorący, wilgotny i deszczowy, od listopada do kwietnia i mniej mokry — od maja do końca października, kiedy to temperatury są łagodniejsze.

Pod koniec popularnego okresu turystycznego, we wrześniu i październiku, liczba turystów topnieje i być może jest to najlepszy moment na wypoczynek na tej wyspie. Tahiti należy do najczęściej odwiedzanych wysp w tym regionie, ale nie odbiera to jej uroku, na który składa się wulkaniczny krajobraz, połacie białych, piaszczystych plaż i bujna roślinność… Po prostu raj na ziemi. 

Spacer po Bukareszcie podczas weekendu

Bukareszt to coś więcej niż betonowa dżunglaBukareszt to coś więcej niż betonowa dżungla — Shutterstock

Do niedawna Bukareszt stanowił szarą, betonową dżunglę obciążoną trudną przeszłością. W ciągu ostatnich kilku lat dokonano jednak w nim rozległej renowacji i zostaje dostrzeżony przez wielu podróżników.

Bukareszt jest miastem, w którym można bez trudu spacerować, zwiedzając rozrzucone po nim atrakcje. Jedną z najznamienitszych jest Pałac Parlamentu, najcięższy budynek świata o masie 4,10 mln ton. Wybudowano go z tysięcy ton brązu, stali, marmuru, kryształu i drewna. Koszt wzniesienia go trudno ustalić, bo część materiałów i robocizny była „patriotycznym wkładem ochotników”, przy budowie zatrudniano też robotników przymusowych i żołnierzy. Późniejsze oszacowania wahają się między 1,75 a 6 miliardami dolarów.

Jest to klasycznie miasto europejskie; niektórzy nazywają je nawet „Małym Paryżem Wschodu”. Bukareszt tętni życiem. Pełno tu nowych restauracji, barów i klubów muzycznych a codziennie, na każdym rogu wyrastają nowe. Warto spędzić dzień przechadzając się uliczkami Starego Miasta, zajrzeć do wnętrza Cărturești Carusel, uroczej księgarni w hałaśliwym centrum, przysiąść w ulicznej kawiarence, obserwować toczące się życie i powoli zakochiwać się w Bukareszcie.

Uzupełnij witaminę D w Miami

W okresie przejściowym Miami oferuje wszystko, co najlepsze w obu światachW okresie przejściowym Miami oferuje wszystko, co najlepsze w obu światach — Shutterstock

Wtulone w południowo wschodni zakątek Stanów Zjednoczonych Miami słynie z młodzieńczej energii oraz pełnego luzu plażowego stylu życia.

Gdy pozostałą część kraju mogą otulać kołderki jesiennych liści, w okresie przejściowym, od października do grudnia, w Miami panuje łagodna temperatura w granicach 18–25 stopni Celsjusza. Jest to okres oddechu między sezonami szczytów, dzięki czemu miejsce to staje się popularne wśród osób poszukujących słońca i i lubiących wylegiwać się na plaży bez tłumów w największym natłoku turystów. Uważajcie jednak,  bo może trafić się kilka deszczowych popołudni.

Chcesz więcej artykułów o podróżach? Zapraszamy na Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły