Plaża na wyspie Veligandu w roku 2021 uzyskała tytuł Mistrza Świata Plaż

Plaża na wyspie Veligandu w roku 2021 uzyskała tytuł Mistrza Świata Plaż

Najnowsze wiadomości Kiwi.com


|

Położona na Malediwach plaża zwyciężyła przewagą 2,72% w fantastycznej rozgrywce finałowej przeciwko Anse Cocos z Seszeli.

Przez ostatnie kilka tygodni Kiwi.com było gospodarzem Mistrzostw Świata Plaż, których celem była próba odkrycia najlepszej plaży na świecie. Spośród 32 plaż z całego świata wyłoniono parę biorącą udział w finale, który miał miejsce 21 czerwca. W ścisłej rywalizacji, która toczyła się do ostatnich minut, wygrała plaża na wyspie Veligandu, uzyskując tytuł Mistrza Świata Plaż w roku 2021.

Obaj finaliści byli bardzo mocni. W półfinałach Veligandu pokonała brazylijską plażę Praia da Azeda 78% – 22%, natomiast Anse Cocos stoczyła cięższy pojedynek przeciwko Sarakiniko z Grecji, pokonując ją 64% – 36%.

Biorąc pod uwagę ekscytację zwolenników obu plaż wyrażaną w mediach społecznościowych, cały czas zanosiło się na wyrównany pojedynek – i tak też się stało.

Klasyczny finał

Anse Cocos, La Digue, SeszeleAnse Cocos, La Digue, Seszele — Shutterstock

Obie plaże otrzymały mnóstwo głosów już na wczesnym etapie, przy czym plaża Anse Cocos wcześnie objęła prowadzenie 63% do 37%. Po kilku godzinach wyniki Veligandu stopniowo się poprawiały, a przewaga Anse Cocos stopniowo topniała. Malediwy zdołały wyrównać i – gdy zbliżaliśmy się do dwóch ostatnich godzin – mecz stawał się niewiarygodnie wyrównany, przy małej przewadze Veligandu: 50,47% – 49,53%.

Jednak wyniki Anse Cocos znów poprawiły się i plaża zaczęła powoli nadrabiać. Gdy do końca pozostało 90 minut, udało im się objąć prowadzenie z wynikiem 50,74% – 49,26%. Media na całym świecie koncentrowały się na relacjonowaniu historii. Wszyscy wstrzymywali oddech.

Wraz ze zbliżaniem się ostatniej godziny wydawało się, że Anse Cocos ma wszystko pod kontrolą: dysponowali minimalną przewagą (50,99% – 49,01%), ale potem tempo ponownie uległo zmianie. Różnica cały czas się zmniejszała, aż plaża Veligandu objęła prowadzenie…

… przewagą zaledwie 10 głosów.

Plaża na wyspie Veligandu w roku 2021 uzyskała tytuł Mistrza Świata PlażKliknij, aby powiększyć obraz

Biorąc pod uwagę tysiące oddanych głosów, przewaga jedynie dziesięciu głosów na 55 minut przed końcem była wprost niewiarygodna. Był to najbardziej wyrównany mecz Światowych Mistrzostw Plaż w trakcie całego turnieju. Malediwy podjęły ostatnią próbę pozyskania głosów, wysuwając się nieznacznie na prowadzenie, natomiast Anse Cocos nadal próbowała samodzielnie pozyskiwać głosy. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 30 minutach.

Turniej, który pozostanie w pamięci

Plaża Veligandu Island, MalediwyPlaża Veligandu Island, Malediwy- Veligandu Island Resort & Spa

Ostatecznie zwyciężyła plaża Veligandu, uzyskując końcowy wynik 51,36% do 48,64%, zdobywając Mistrzostwo Świata Plaż 2021. Spośród 58 sugestii przesłanych przez naszych czytelników dokonaliśmy wyboru fantastyczniej stawki 32 startujących plaż z całego świata. Po kolejnych eliminacjach w 1/16, ćwierćfinałach i półfinałach pozostały nam dwie, które miały się spotkać w finałach.

Uczciwie mówiąc, był to wspaniały konkurs od samego początku. Chcielibyśmy podziękować każdej zaangażowanej plaży, wszystkim organizacjom turystycznym, mediom, nadmorskim barom i budkom dla surferów. Dziękujemy wszystkim, którzy udostępniali i wspierali konkurs, i oczywiście kierujemy wielkie podziękowania w stronę wszystkich głosujących. Wspaniale było zobaczyć, z jakim entuzjazmem społeczności stanęły za własną plażą i swoim krajem, a zawody były rozgrywane w sposób pełen pasji, lecz z przyjaznym nastawieniem, zgodnie z zamierzeniami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Kiwi.com od wielu lat starało się ustalić, która plaża jest najlepsza na świecie i teraz mamy definitywną odpowiedź. Żegnając 31 najwspanialszych plaż świata po ponad dziesięciu dniach fantastyczniej rywalizacji, mieszkańcy Malediwów mają uzasadnione powody do radości. Gratulacje dla plaży z wyspy Veligandu, która zasłużenie zwyciężyła!

Zapraszamy do zapoznania się z Opowieściami na Kiwi.com, gdzie można znaleźć więcej artykułów na temat podróży.

Powiązane artykuły