Tajniki podróżowania: przewodnik

Tajniki podróżowania: przewodnik

Porady podróżnicze


|

Jak zaoszczędzić na podróży: loty, bilety kolejowe, podróż autobusem, a także, jak spakować się na podróż samolotem, najlepsze sposoby wyszukiwania lotów i wiele więcej

Wydaje się, że w Internecie aż roi się od ludzi, którzy chwalą się swoimi ostatnimi przygodami w podróży, okazyjnie kupionymi biletami lotniczymi, podróżami zmieniającymi życie oraz innymi cudownymi odkryciami. Jak to robią? Skąd wiedzą, że trafia im się najlepsza okazja, której nie można przegapić? Jesteśmy tutaj, by Ci to pokazać. Dzięki prezentowanym tutaj tajnikom Twoje podróże będą tańsze, mniej stresujące i bardziej satysfakcjonujące.

Trik podróżniczy, który każdy powinien znać: ukryte miasta (fikcyjny plan)

Lot bezpośredni z Luksemburga do Lizbony kosztuje 77 euro, ale jeśli zarezerwujesz lot z Luksemburga do Faro, który ma międzylądowanie w Lizbonie, to podróż, nawet z tym dodatkowym lotem, będzie kosztować tylko 48 euroLot bezpośredni z Luksemburga do Lizbony kosztuje 77 euro, ale jeśli zarezerwujesz lot z Luksemburga do Faro, który ma międzylądowanie w Lizbonie, to podróż, nawet z tym dodatkowym lotem, będzie kosztować tylko 48 euro — Kiwi.com

Zakup biletów do ukrytych miast (fikcyjny plan) to idealny punkt wyjścia. Zatem co to jest i na czym to polega?

Zasadniczo linie lotnicze są dość potężne. Mogą narzucać wysokie ceny, w szczególności w przypadku lotów bez międzylądowania, a zwłaszcza na popularnych trasach lub w miejscach, w których dane linie lotnicze mają swoje centrum. Oznacza to, że jako klient nie masz wyjścia, musisz płacić tyle, ile zażądają, prawda?

Nie do końca. Posłużmy się przykładem. Załóżmy, że chcesz polecieć z Luksemburga do Lizbony. Z uwagi na popularność linii, lot bezpośredni kosztuje 77 euro. Prawdopodobnie nie jest to rzeczywisty koszt, ale tyle właśnie liczą sobie linie lotnicze. Skąd to wiadomo?

Jeśli zarezerwujesz lot z Luksemburga do Faro z międzylądowaniem w Lizbonie, to taka podróż, nawet z tym dodatkowym lotem, będzie kosztować tylko 48 euro. Zatem, aby zaoszczędzić pieniądze, wystarczy zarezerwować lot na tej trasie i zakończyć podróż w Lizbonie, nie lecąc już dalej do Faro. Tym właśnie są „ukryte miasta”. Fajne, co?

Oczywiście jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. Po pierwsze nie możesz nadać bagażu rejestrowanego, ponieważ trafi on do miejsca docelowego, którym w podanym przykładzie jest Faro. Oczywiście nadal możesz zabrać ze sobą bagaż podręczny. Ponadto, jeśli do dowolnego miejsca na Twojej trasie jest potrzebna wiza, musisz ją uzyskać, nawet jeśli nie zamierzasz się tam udawać. Poza tym, możesz ruszać w drogę!

Linie lotnicze oczywiście nie lubią, gdy klienci to robią. Jak śmiesz uzyskiwać lot w niższej cenie niż kwota, którą my ci każemy zapłacić! Jednak na Kiwi.com zdradzamy Ci ten trik podróżniczy, ponieważ wierzymy w prawo do wolności wyboru niezależnie od okoliczności.

Jak zaoszczędzić (jeszcze więcej!) pieniędzy na biletach lotniczych

W wyszukiwarce na Kiwi.com możesz podać godzinę rozpoczęcia podróży, dzięki czemu możesz zgarnąć najlepsze ofertyW wyszukiwarce na Kiwi.com możesz podać godzinę rozpoczęcia podróży, dzięki czemu możesz zgarnąć najlepsze oferty — Kiwi.com

Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, by zaoszczędzić pieniądze na biletach lotniczych. Niektóre dni cieszą się większą popularnością od innych — na przykład piątki, ponieważ ludzie wyjeżdżają na weekend i, co za tym idzie, rezerwacja biletu na podróż we wtorek, środę lub sobotę może okazać się tańszym rozwiązaniem. Podobnie rezerwacja lotu na mniej popularne godziny, na przykład na wczesne godziny poranne lub po 8 wieczorem, może również obniżyć koszty. W wyszukiwarce na Kiwi.com możesz podać godzinę rozpoczęcia podróży, dzięki czemu możesz zgarnąć najlepsze oferty.

Jeśli szukasz ofert podróży, nie wiedząc dokładnie, dokąd chcesz się wybrać, możesz przeszukać Kiwi.com, korzystając z opcji Z Twojego miasta gdziekolwiek [z „Twoje miasto” do „Gdziekolwiek”], co spowoduje wyświetlenie listy najtańszych miejsc dostępnych z Twojej lokalizacji. Dzięki temu za kilka dni możesz znaleźć się w miejscu, które nigdy nie było przez Ciebie brane pod uwagę — i to za grosze!

Jeśli lubisz spontaniczne podróże (lub jeśli, tak jak autor tego tekstu, zawsze musisz mieć wszystko pod kontrolą), aplikacja Kiwi.com jest narzędziem dla Ciebie. Przy dokonywaniu rezerwacji otrzymujesz bilety i karty pokładowe bezpośrednio na urządzenie mobilne i są tam dostępne przez cały czas (nawet, gdy jesteś offline), a Ty masz jedno zmartwienie mniej.

Kiwi.com może również wysyłać Ci powiadomienia o cenach biletów do wybranych przez Ciebie miejsc, a gdy zapiszesz się na nasz newsletter, uzyskasz dostęp do najlepszych ofert od wszystkich dostawców usług turystycznych z naszej wiodącej na świecie bazy danych. Dzięki temu już nigdy nie zabraknie Ci pomysłów na podróże i zawsze będziesz mieć pewność, że korzystasz z najlepszych ofert.

Jak znaleźć najlepsze loty do wielu miast: NOMAD

NOMAD bierze na siebie stres i kłopoty związane z planowaniem podróży do wielu miast, wykonując za Ciebie wszystkie poszukiwaniaNOMAD bierze na siebie stres i kłopoty związane z planowaniem podróży do wielu miast, wykonując za Ciebie wszystkie poszukiwania — Kiwi.com

NOMAD to kolejna funkcja dostępna tylko na Kiwi.com. Dzięki niej planowanie podróży do wielu miast nie jest już tak stresujące, ponieważ wszystkie poszukiwania są wykonywane za Ciebie.

Jak zatem znaleźć najlepszą trasę obejmującą kilka miejsc? Cóż, jeśli już zdarzyło Ci się planować podróż obejmującą kilka przystanków, wiesz, że może to być trudne. Trzeba upewnić się, czy wszystkie połączenia funkcjonują, znaleźć najniższe ceny, zastanowić się, czy nie przegapiło się czegoś lepszego lub bardziej dogodnego, kilka razy sprawdzając, czy wszystko jest w porządku.

NOMAD zadba o to wszystko. Wystarczy, że wybierzesz miasta, które chcesz odwiedzić, oraz określisz, jak długo chcesz zostać w każdym z nich, a NOMAD przygotuje dla Ciebie plan podróży.

Nadal masz pełną swobodę, jakiej możesz oczekiwać od Kiwi.com — to od Ciebie zależy, czy chcesz odbyć podróż samolotem, pociągiem czy autobusem, czy też połączyć wszystkie trzy opcje — a NOMAD sprawdza wszystkie możliwości i dopasowuje trasę, aby znaleźć najtańszą ofertę.

Co więcej, z uwagi na fakt, że rezerwujesz całą podróż przez Kiwi.com, cena, którą płacisz, obejmuje wszystkie etapy podróży, całość jest ujęta na jednym bilecie, a do załatwienia wszystkiego wystarczy jedno kliknięcie. Prościej się nie da!

Jak znaleźć najlepsze oferty podróży: zaawansowane filtry wyszukiwania

Dzięki naszym zaawansowanym filtrom wyszukiwania dostosujesz każdy szczegół podróży do swoich potrzebDzięki naszym zaawansowanym filtrom wyszukiwania dostosujesz każdy szczegół podróży do swoich potrzeb — Kiwi.com

Żadna inna firma oferująca usługi turystyczne nie udostępnia tylu sposobów dostosowania podróży do swoich oczekiwań, co Kiwi.com. Dostosuj każdy szczegół do swoich potrzeb, wiedząc jednocześnie, że uzyskujesz najlepszą dostępną cenę.

Po pierwsze, dysponujemy ogromną bazą przewoźników, więc jeśli nie chcesz podróżować samolotem, teraz już nie musisz. Możesz wyłączyć opcję lotów i wyszukiwać trasy autobusowe lub kolejowe. A jeśli masz ochotę, możesz skorzystać z obu opcji, podróżując na przykład z Ljubljany do Pragi pociągiem, nie spiesząc się i podziwiając piękne, austriackie góry oraz zalesione równiny Czech, a na podróż powrotną wybrać szybsze rozwiązanie w postaci lotu samolotem. Wszystko zależy od Ciebie.

Nawet w obrębie tych tras możesz wybrać preferowanego dostawcę usług. Masz ulubione linie lotnicze lub przewoźnika autobusowego? Mamy filtr, który pozwoli Ci dokonać wyboru. Chcesz dotrzeć lub wyjechać o określonej porze dnia? I z tym sobie poradzimy. Czy jest jakiś kraj, przez który wolisz nie podróżować? Możesz go wykluczyć z wyszukiwania. Czy chcesz skorzystać z taniego lotu na krótkim dystansie, ale marzy Ci się luksus podróży klasą biznes na długim dystansie? Żaden problem. Możesz połączyć różne klasy w ramach tej samej podróży wieloetapowej.

Możesz również zaoszczędzić pieniądze, rezerwując lot z dłuższą niż zwykle przerwą w podróży. Oczywiście dwugodzinna przerwa jest dogodna, ale może skusisz się na tańszy lot z dłuższym postojem? Skorzystaj z okazji! Być może po raz pierwszy będziesz w miejscu, gdzie czeka Cię dłuższa przerwa, np. 8-, 12- lub 24-godzinna. Dlaczego by dla zabicia czasu nie zafundować sobie dodatkowej mini-przygody ze zwiedzaniem?

Jak się spakować do samolotu

Roluj, nie składaj. Zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i mieszczą się w rogach bagażuRoluj, nie składaj. Zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i mieszczą się w rogach bagażu — Shutterstock

Wreszcie, przejdźmy do samej podróży i czegoś, co, jeśli zostanie zrobione dobrze, pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zapewni spokój ducha: pakowanie bagażu! Wielu tanich przewoźników pobiera duże opłaty za bagaż rejestrowany, więc wiele osób decyduje się na podróżowanie tylko z bagażem podręcznym. Wszystko pięknie, ale z tego powodu linie lotnicze są teraz bardziej rygorystyczne w zakresie przestrzeni, co oznacza, że musisz maksymalnie wykorzystać miejsce dostępne na czas podróży.

Po pierwsze: roluj, nie składaj. Zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i mieszczą się w rogach, zakamarkach i kieszeniach plecaka. Możesz też zawinąć skarpetki i bieliznę w inne części garderoby. Chcesz zyskać jeszcze więcej miejsca? Możesz użyć worków próżniowych, aby jeszcze bardziej wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz. Albo włożyć na siebie tyle ubrań, ile się da. Masz płaszcze i swetry dużych rozmiarów? Załóż je na siebie. Włóż sandały do torby, a na nogi załóż pełne buty.

Jeśli chodzi o ważne dokumenty, utwórz folder na urządzeniu mobilnym, w którym umieścisz ich skany lub kopie, aby mieć do nich dostęp offline (lub pobierz aplikację Kiwi.com). Dzięki temu będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, co pozwoli Ci sprawdzić w kilka sekund, czy nic nie zostało zapomniane.

Wszystko, czego będziesz potrzebować na lotnisku lub podczas lotu, powinno być łatwo dostępne: chodzi przede wszystkim o urządzenia elektroniczne, ładowarki itp., czyli rzeczy, które trzeba będzie wyciągnąć z torby przy kontroli bezpieczeństwa. To samo dotyczy płynów, które muszą znajdować się w przejrzystej plastikowej torebce. Warto umieścić je w osobnej przegródce, gotowe do wyjęcia w każdej chwili.

Na pokład możesz zabrać ze sobą — do czego gorąco zachęcamy — produkty higieniczne takie jak płyn do dezynfekcji, chusteczki, maseczkę do twarzy itp. W czasach pandemii lub innego zagrożenia są to niezbędne rzeczy.

Jeśli chodzi o płyny, kup butelkę wielokrotnego użytku dobrej jakości i napełnij ją wodą na lotnisku. Jest za darmo, ograniczysz zużycie plastiku i nawodnisz się.

Czas na ostatnią radę: jeśli masz miejsce, spakuj wtyczkę-rozgałęźnik. Na większości lotnisk brakuje gniazdek elektrycznych, a jeśli będziesz dysponować punktami zasilania dla innych osób, z pewnością ktoś postawi Ci przynajmniej kawę!

To by było na tyle!

Mamy nadzieję, że te wskazówki, triki, narzędzia i nowe sposoby wyszukiwania przydadzą się przy kolejnej podróży, bez względu na to, kiedy się ona odbędzie. Pamiętaj, aby zawsze zajrzeć na Kiwi.com i upewnić się, że korzystasz z najlepszej możliwej oferty podróży.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Kiwi.com? Zobacz, jak możesz skorzystać z funkcji self-connect i uzyskać więcej za swoje pieniądze.

Powiązane artykuły