World Travel Hackers 2024: porady ekspertów

World Travel Hackers 2024: porady ekspertów

Inspiracje podróżnicze


|

Rozmawialiśmy z niektórymi ze zwycięzców poprzedniej edycji World Travel Hackers. Oto czego się nauczyli i jakich rad mogą udzielić kolejnym aplikującym w 2024!

Rekrutacja do najlepszej wakacyjnej pracy powraca, a z nią pytania o aplikacje. A kto odpowie na nie lepiej, niż Ci, którzy przeszli ją z sukcesem? Porozmawialiśmy z czterema naszymi podróżniczymi duetami (Amin i Nathan, Kat i Cezary, Bianca i Miles oraz Rafail i Thanasis), które wzięły udział w World Travel Hackers 2023. Jeśli szykujesz zgłoszenie w tegorocznej edycji, ich doświadczenia mogą Cię zainspirować.

Pierwsze — i najbardziej oczywiste — pytanie: dlaczego zgłosiliście się do World Travel Hackers?

Rafail: Dostrzegłem w tym fantastyczną okazję do zdobycia nowych doświadczeń, poznania różnych kultur i tworzenia niesamowitych materiałów z podróży do sześciu różnorodnych krajów.

Kat: Tak samo. Największą motywacją było dla nas odkrywanie świata i spotykanie się z ludźmi.

Amin: Ja chciałem przede wszystkim wygrać ten konkurs! Chciałem po prostu udowodnić sobie, że jestem w stanie to zrobić; byłem pewien, że nam się uda. World Travel Hackers było też dla nas okazją do odkrycia Ameryki Południowej”.

Nathan: Amin i ja poznaliśmy się podczas podróży, więc oczywiście się zgodziłem na wspólny udział. Lubię wychodzić ze swojej strefy komfortu: wtedy przydarzają się najciekawsze rzeczy i tworzą niezapomniane wspomnienia i właśnie na to miałem nadzieję, startując w World Travel Hackers.

Bianca: Ja i Miles byliśmy wtedy w związku na odległość i już sama myśl o tym, że moglibyśmy podróżować razem przez całe lato, była wspaniała. Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się wziąć udział, była więc chęć bycia razem. Poza tym oboje jesteśmy dość kreatywnymi ludźmi, więc możliwość zarabiania na podróżowaniu i kręceniu fajnych filmików brzmiała fantastycznie.

Czy zabawa spełniła Wasze oczekiwania? Co było największym zaskoczeniem, a co największym wyzwaniem?

Nathan: W rzeczywistości było lepiej, niż się spodziewałem; Amin i ja mieliśmy podróżować przez cztery tygodnie, ale ostatecznie kontynuowaliśmy naszą podróż i podróżowaliśmy w sumie przez dwa miesiące. Było wiele niespodzianek, ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że ludzie rozpoznali nas na nagraniach wideo. Nie spodziewałem się, że nasze podróże będzie śledzić tak wiele osób!.

Bianca: Tak! Żadne z nas nie pracowało wcześniej w branży mediów społecznościowych. Fakt, że zespół Kiwi.com zaufał nam i naszym umiejętnościom, był OGROMNĄ odpowiedzialnością, ale jednocześnie OGROMNĄ frajdą. Największym wyzwaniem dla nas było prawdopodobnie zaplanowanie wszystkich treści i dzielenie czasu pomiędzy odpoczynek i cieszeniem się podróżą a rzeczywistą pracą, którą musieliśmy wykonać.

Cezary: Trudno mówić o spełnianiu oczekiwań, ponieważ w ogóle nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Największym wyzwaniem było samodzielne zarządzanie wszystkim i nauczenie się, jak tworzyć odpowiednie materiały.

Amin: Zgadzam się! Myślę, że ograniczenia czasowe były dla nas najtrudniejsze. Jeden miesiąc na sześć krajów to jednak mało!

Thanasis: Dla mnie to też była największa niespodzianka: jak wiele nauczyłem się o efektywnym planowaniu podróży i zarządzaniu budżetem. Utrzymywanie kreatywności z jednej strony i dobrej organizacji przy w ciągłym byciu w ruchu nie było łatwe.

Miles: Zespół Kiwi.com był zawsze pomocny i reagował, gdy potrzebowaliśmy wsparcia. Doświadczenie World Travel Hackers przerosło wszystkie moje oczekiwania, było to piękne doświadczenie edukacyjne i stworzyliśmy niezliczone wspomnienia.

Jak przygoda World Travel Hackers wpłynęła na Wasze relacje? To długi czas spędzony razem i wiemy, że czasami mogło to być dość stresujące…

Amin: Myślę, że staliśmy się sobie jeszcze bliżsi. Wcześniej byliśmy przyjaciółmi, ale po World Travel Hackers staliśmy się super-przyjaciółmi. Przed wyjazdem do Ameryki Południowej myślałem, że po kilku tygodniach będziemy chcieli się pozabijać… ale nic złego się nie stało, haha!”.

Nathan: Byłem trochę zestresowany, myśląc o tym, jak to się potoczy, ale stworzyliśmy świetny zespół. Ja zajmowałem się bardziej planowaniem / tworzeniem treści, a Amin był kreatywnym mózgiem naszej operacji i planował podróże. Staliśmy się dobrymi, bliskimi przyjaciółmi. Dziwnie jest teraz podróżować bez niego, tęsknię za naszym wspólnym doświadczeniem.

Thanasis: Tak, to doświadczenie zbliżyło mnie i Rafaila do siebie. Na pewno mieliśmy trudniejsze chwile, ale wyszliśmy z nich silniejsi i z taką masą inside-owych żartów, że mamy materiał na stand-up.

Kat: Byliśmy już silnym duetem — tak w każdym razie czuliśmy! – a ta podróż przyniosła nam jeszcze więcej pięknych wspólnych chwil.

Miles: Wspólne podróżowanie ma oczywiście swoje trudne strony, ale pokazało nam również, jak bardzo do siebie pasujemy.

Bianca: Miles jest moim ulubionym towarzyszem podróży, głównie dlatego, że mnie uspokaja. Ja łatwo się stresuję z powodu małych rzeczy, a wspólne żartowanie i luz bardzo mi pomogło!.

Miles: Cóż, nie mógłbym tego zrobić bez Bii, ona jest najlepszą towarzyszką podróży na świecie. Jest taka mądra! To jej umiejętność planowania i organizowania sprawiła, że była to podróż życia.

Co możecie poradzić osobom ubiegającym się o udział w World Travel Hackers 2024?

Rafail: Elastyczność i kreatywność są kluczowe. Ciesz się każdą chwilą i otwórz na nieoczekiwane doświadczenia.

Cezary: Stwórz scenariusz, zanim cokolwiek sfilmujesz!

kolaż zdjęć podrózniczych

Miles: Jeśli się zakwalifikujecie, idźcie na całość: zobaczcie, róbcie, jedzcie i odkrywacie nowe rzeczy. To bardzo wyjątkowa okazja.

Nathan: Absolutnie. Po prostu róbcie wszytko, co się da, a nie pożałujecie. Życie jest nudne, gdy nie podejmujesz ryzyka i nie próbujesz nowych ciekawych rzeczy. Aha, i wybierz kogoś, z kim wiesz, że możesz podróżować!.

Amin: Nie ma się co zastanawiać, po prostu zacznij pracować nad swoją aplikacją.

Bianca: Wszystko będzie dobrze, uwierzcie nam!

Czy polecacie World Travel Hackers jako wakacyjną pracę? Czy zrobilibyście to ponownie?

Miles: Gdybym mógł, robiłbym to każdego lata do końca życia! To niesamowita inicjatywa i jestem bardzo wdzięczny, że mogłem być jej częścią.

Bianca: Naprawdę  nie ma lepszej pracy na lato!.

Kat: Oczywiście zrobilibyśmy to ponownie! Miło jest inspirować swoimi działaniami innych, aby podążali za swoimi marzeniami i wychodzili ze swojej strefy komfortu.

Rafail: Absolutnie! To było wyjątkowe i wzbogacające doświadczenie, które zdecydowanie bym powtórzył. To fantastyczna okazja do rozwoju osobistego i zawodowego a do tego prawdziwa przygoda życia”.

Amin: Na 100%, uważam, że była to fantastyczna okazja i będę za nią dozgonnie wdzięczny. To doświadczenie poszerzyło nasze horyzonty i możliwości,  pozwoliło się realizować. No i lubiłem te cotygodniowe rozmowy z wami! Tęsknimy za wami! Czy możemy ponownie ubiegać się o tytuł World Travel Hackers? Byłoby super.

Nathan: Jakby zostało jakieś wolne miejsce, dajcie nam znać!.

Więc na co czekasz?

Program World Travel Hackers od Kiwi.com to najlepszy pomysł na wakacyjną pracę. Nasi dotychczasowi zwycięzcy i ich opowieści o przygodach, kreatywności i niezapomnianych wspomnieniach tylko to potwierdzają. Podróżowali po całym świecie, rozwijali swoje kały społecznościowe ciekawymi materiałami, a nawet wzmocnili swoje związki i przyjaźnie.

Tak więc, jeśli marzysz o ekscytującej letniej przygodzie, nie zastanawiaj się zbyt długo — zgłoś się do World Travel Hackers 2024 i przygotuj się na przygodę życia!

 

Powiązane artykuły

David Szmidt

David jest głównym autorem treści dla serwisu Kiwi.com, a także fanem piłki nożnej, melomanem i wielbicielem piwa. @UtterBlether