Kiwi.com's World Travel Hackers

World Travel Hackers: jak znaleźć darmowy nocleg w podróży

Porady podróżnicze


|

Oto niezawodne sposoby naszych World Travel Hackers na tanie, a nawet darmowe noclegi! Plus wskazówki wyszukiwania tanich lotów i inne podróżnicze triki.

Nadszedł czas, by zajrzeć do naszych World Travel Hackers! Tym razem dzielą się pomysłami na oszczędność podczas podróżowania — zastosuj te proste triki, by Twoje własne przygody były bardziej przyjazna dla Twojego portfela. Nasze duety podpowiadają jak w podróży spać za darmo i dzielą się pomysłami na niedrogie, ale zarazem romantyczne randki.

Podpowiedzą też jak zdobyć 10 € zniżki na swój pierwszy lot dzięki rezerwacji w Kiwi.com.

Kampania sponsorowana przez Visa.

Jak znaleźć tanie (lub nawet darmowe) zakwaterowanie?

Chłopak w czarnej koszulce stający na ręce na tle piramidy w MeksykuRafail jest wniebowzięty, ponieważ udało im się znaleźć darmowy nocleg w Meksyku


Rafail i Thanasis  na początku swojej przygody w Ameryce Środkowej wylądowali w Punta Cana. Spędzili pięć dni w Republice Dominikańskiej i Meksyku — rozkoszując się słońcem i morzem i poznając wielu nowych i interesujących ludzi — jednocześnie pamiętając o swoim nowym wyzwaniu: wydać „jak najmniej” na zakwaterowanie.

Te miejsca niekoniecznie uchodzą za najtańsze, ponieważ cieszą się sporą popularnością wśród turystów. Jednak zaskakujące jest to, że chłopaki trzykrotnie wywinęli się od ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z zakwaterowaniem i w sumie wydali zaledwie 25 euro każdy(!) za wszystkie pięć nocy. Jak im się to udało? Obejrzyj relację, aby się przekonać!

Pomysły świetną randkę za mniej niż 30 euro

Chociaż Korfu jest turystycznym miejscem, Bia i Miles udowodnili, że relaks na jednej z najbardziej spektakularnych greckich wysp nie musi kosztować majątku. Ta para miała tylko trochę czasu na romantyczną jednodniową randkę, ale zdołali utrzymać swój budżet na poziomie 30 euro na osobę. Zorganizowali piknik, spędzili czas na kąpielach w krystalicznie czystym morzu, ugotowali sobie pyszny makaron, a zamiast kupować suweniry, sami zrobili nadruki z kwiatów na koszulkach (czy to nie świetny pomysł na osobistą i tanią pamiątkę?). Podzielili się  z nami swoimi doświadczeniami. Oczywiście, nie wszystkim — pewne szczegóły pozostawili dla siebie!

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwi.com.ro)

Bia i Miles podejmują wyzwanie ABCD

„Co to jest wyzwanie ABCD?”. Nasza zakochana para podjęła je po dotarciu do Singapuru; oderwali się od siebie i rozeszli w różne strony w poszukiwaniu określonych rodzajów przedmiotów zaczynających się na jedną z pierwszych czterech liter alfabetu. Cel: “złap je wszystkie!” za mniej niż 15 euro. Jednej z osób poszło znacznie lepiej niż drugiej „połówce” (zamknęła się w około 10 euro), ale czy zgadniesz, kto ile wydał?

Koniec podróży Amina i Nathanaela: Rio de Janeiro


Czterotygodniowa przygoda życia Amina i Nathanaela dobiegła końca we wspaniałym Rio de Janeiro w Brazylii (które może być początkiem podróży po reszcie Ameryki Południowej). Ten duet chciał zakończyć swoją podróż z przytupem, podejmując nie jedno, nie dwa, ale trzy ostatnie wyzwania podróżnicze rzucone im przez społeczność Kiwi.com. O to, co nasi World Travel Hackers musieli osiągnąć w te ostatnie dni:

  1. Odwiedź Górę Cukru  
  2. Zobaczyć figurę Chrystusa Odkupiciela z helikoptera
  3. Kupić sobie nawzajem użyteczne prezenty

Amin i Nathanael postawili na doświadczenia, a nie dobra materialne i tak dobrze bawili się w Europie i Ameryce Łacińskiej, że 10 000 euro, z którymi rozpoczęli swoją podróż, wydali do końca. Aby dać im szansę na odzyskanie części środków na dalsze podróże, możesz teraz skorzystać z ich linków polecających (Amin czy Nathanael jest Twoim faworytem?) rejestrując się w Kiwi.com. Oni zyskają swój procent, a Ty 10 € zniżki na pierwszą rezerwację. Dla każdego coś miłego!

View this post on Instagram

 

A post shared by Kiwi.com (@kiwicom247)

Podróż do Azji Południowo-Wschodniej za jedyne 1620 euro…?!

I kiedy żegnamy się z jednym duetem, mamy już na trasie nową parę World Travel Hackers! Mily i Bety pochodzą z Czech i w naszych social mediach możecie już śledzić ich bezkompromisową, ambitną grę. Dziewczyny mają nadzieję, że w ciągu czterech tygodni spędzonych w Azji Południowo-Wschodniej każda z nich wyda nie więcej niż 1620 euro. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak planują ogarnąć loty, zakwaterowanie i wszystkie inne wydatki nie przekraczając tego limitu. Oczywiście czas pokaże, czy będą trzymały się planu…

Subskrybuj kanał YouTube Kiwi.com, aby być na bieżąco z przygodami naszych World Travel Hackers i śledź nas na Instagramie i TikToku, aby nie przegapić dodatkowych relacji!

Więcej podróżniczych trików i inspiracji znajdziesz na Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły

Hana Leakey

Hana jest redaktorką Kiwi.com, maniaczką geografii i entuzjastką Eurowizji.