Jak wykazuje sondaż większość osób podróżujących oczekuje, że w ciągu 6 miesięcy będzie w stanie oddawać się tej pasji

Jak wykazuje sondaż większość osób podróżujących oczekuje, że w ciągu 6 miesięcy będzie w stanie oddawać się tej pasji

Wiadomości podróżnicze


|

Według Kiwi.com pierwsza piątka obieranych kierunków to Stambuł, Londyn, Miasto Meksyk, Moskwa i Mediolan

Dzięki temu, że zarówno poszczególne osoby, jak i spółki wypatrują światełka w tunelu, zagraniczne podróże nadal zajmują ludzkie myśli. Najnowsze sondaży Kiwi.com wskazują, że ponad dwie trzecie respondentów przewiduje powrót możliwości podróżowania w ciągu kolejnych sześciu miesięcy.

Dobre perspektywy dla podróży wiosną i latem 2021

W sondażu przeprowadzonym przez Kiwi.com w dniach 22-23 stycznia 2021 r. w grupie 700 respondentów, 68% spośród nich przewiduje powrót możliwości podróżowania w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. Taki sam odsetek respondentów zaszczepiłby się, gdyby był dostęp do szczepionek.

„Nasze dane z sondażu wskazują, że prawie 68% ludzi planuje się jak najszybciej zaszczepić i cieszy się na możliwość podróżowania w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. W dodatku ponad 60% planuje jak najbardziej wykorzystać swobodę podróżując w jeszcze większym wymiarze niż poprzednio,” wyjaśniła Eliška Dočkalová, dyrektor ds. doświadczeń klientów w Kiwi.com.

Prawie 80% respondentów powiedziało, że zaszczepiliby się na COVID-19 jeśli to umożliwiłoby im podróżowanie jak najszybciej.

Według najnowszego raportu Europejskiej Komisji Podróży 54% Europejczyków zamierza udać się w podróż przed końcem lipca 2021, w kraju lub za granicę w Europie.

Jeden na trzech Europejczyków żywi przekonanie, że okres maj-lipiec stanowi najlepszy moment na kolejną podróż. Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwajcarii i Austrii bardzo pragną zażyć słońca i cieszyć się wakacjami nad morzem.

Mimo wzrastających liczb osób zamierzających podróżować sondaż Kiwi.com poll ujawnił mniej niż 20% osób, które dokonały rezerwacji podróży w roku 2021. Ponad połowa z nich (54%) udzieliła odpowiedzi, że będzie raczej rezerwować w trybie „last minute”, niż planować wyprzedzeniem.

Dwie trzecie (69%) respondentów europejskich Europejskiej Komisji Podróży wskazały, że czułyby się bezpieczniej i bardziej swobodnie, gdyby na miejscu obowiązywały bardziej restrykcyjne protokoły dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Komisja zgłosiła, że zakres przeprowadzonych szczepień przeciwko COVID-19 pozostaje kluczowym czynnikiem w uruchomieniu podróży w Europie. Poczucie bezpieczeństwa w podróży stopniowo wzrasta (od 49% we wrześniu 2020 r. do 54% w styczniu 2021 r.), a odsetek osób obawiających się lotów zmniejszył się (z 20% do 16%).

Miasto Meksyk na czele najczęściej rezerwowanych miejsc w wymiarze globalnym

W styczniu Miasto Meksyk znalazło się na czele najczęściej rezerwowanych miejsc w wymiarze globalnymW styczniu Miasto Meksyk znalazło się na czele najczęściej rezerwowanych miejsc w wymiarze globalnym — Shutterstock

W gronie pięciu pierwszych miejsc rezerwowanych w styczniu wg. Kiwi.com znalazł się Stambuł, Londyn, Miasto Meksyk, Moskwa i Mediolan -zestaw miejsc docelowych potwierdzających, że osoby podróżujące sięgają poza zakres miejsc docelowych w Europie.

Stambuł, Londyn i Mediolan, od jesieni 2020 roku, cieszą się największą popularnością.

W styczniu Miasto Meksyk znalazło się na czele najczęściej rezerwowanych miejsc w wymiarze globalnym. Większość rezerwacji pochodzi od osób podróżujących wewnątrz kraju, a dopiero potem z USA, Francji, Kolumbii, Wielkiej Brytanii i Kanady.

„Odnotowaliśmy niezwykle wysoką liczbę rezerwacji do Miasto Meksyk,” stwierdziła pani Dočkalová.

„W Meksyku nie wymaga się testu na COVID-19, ani żadnej kwarantanny i z tego względu stał się miejscem wybieranym przez tych, którzy chcą teraz wyjechać na wakacje. Niemniej zawsze zalecamy osobom podróżującym sprawdzenie sytuacji oraz konkretnych środki podejmowanych w miejscach przesiadek, jeśli podróż składa się z etapów oraz w miejscu przeznaczenia,” dodała pani Dočkalová.

Odkryj więcej artykułów o podróżach na Kiwi.com Stories.

Powiązane artykuły