Co Twój znak zodiaku mówi o Twoich podróżach?

Ciekawostki podróżnicze


|

Wyjeżdżając na wakacje, zwracamy uwagę na różne elementy podróży. Dla niektórych turystów najważniejszy jest elegancki hotel, a inni wolą oszczędzać na noclegach, ale wydać więcej na zwiedzanie. Dobór towarzystwa w podróży może być więc wyzwaniem. A może, planując z kimś wakacje, wystarczy sprawdzić znak zodiaku? Czy to, kto jak podróżuje, zapisane jest w gwiazdach?

Na podstawie danych z rezerwacji w Kiwi.com opracowaliśmy raport zachowań związanych z dokonywaniem rezerwacji. Nasi analitycy wzięli pod lupę ponad 10 000 transakcji oraz wszystkie grupy wiekowe pasażerów z całego świata, badając czy data urodzenia ma wpływ na styl podróżowania.

Wydatki w podróży

Widok z góry na kobietę z laptopem na kolanach w tle spakowana walizkaNajmniej na rezerwacje wydają Koziorożce. Strzelce często dają się ponieść chwili — Shutterstock

Najmniej spośród wszystkich znaków na rezerwacje wydają Koziorożce, które cechuje praktyczne podejście do życia i przywiązanie do pieniędzy. Z kolei Strzelce, lubią wydawać, często dają ponieść się chwili i potrafią zapłacić najwięcej za wakacje.

Kogo skusi pokładowe menu

Słabość do wygodnego życia często powoduje, że Byki będą skłonne dopłacić za posiłki w trakcie lotu. Oszczędne Koziorożce chętnie zabrałyby swój prowiant, aby tylko nie nadwyrężać portfela.

Przezorny Rak zawsze ubezpieczony

Barany i rozważne Raki częściej od innych inwestują w ubezpieczenia. Beztroskie Bliźnięta ruszają w podróż z motto „I tak wszystko się ułoży”.

Zwiedzanie z grupą? Nie dla Koziorożców

Para na lezakach przed przyczepą kempingowąTowarzyskie Byki często podróżują w parach — Shutterstock

Koziorożce wyróżnia silne poczucie niezależności – zwiedzanie z przewodnikiem, ustalony grupowy harmonogram może się im nie spodobać. Za to samotna podróż nie jest dla nich wyzwaniem. Z kolei towarzyskie i ekstrawertyczne Byki raczej wybiorą towarzystwo. Z danych wynika, że osoby urodzone w tym znaku najczęściej podróżują w parach.

Wakacje z czworonogiem

Wedle raportu Kiwi.com Baran najczęściej zabierają w podróż domowe zwierzaki. Czyżby gorące i czułe zarazem Barany nie potrafiły rozstać się pupilami nawet na wakacje? Z takiej opcji praktycznie nie korzystają Lwy. Być może na urlopie wolą skupić uwagę na sobie? Nie tylko swoją uwagę.

Sportowy ekwipunek w gotowości

widok na zapakowaną walizkę, rece trzymające maskę i rurkę do nurkowaniaZabierać sprzęt sportowy ze sobą czy wypożyczyć na miejscu? Strzelce i Skorpiony mają odmienne podejście — Shutterstock

Skorpiony, kontrolujące wszystko i wszystkich, uwielbiają być w pełni przygotowane do każdej podróży. Ci podróżni sprzęt sportowy zabierają ze sobą, nie zależnie od dodatkowych kosztów. Nie znaczy to, że inne znaki nie cenią sobie aktywnego wypoczynku. Strzelce również uwielbiają sport, ale przede wszystkim stawiają na wolność i wygodę. Dopiero na miejscu decydują się na wypożyczenie sprzętu, zostawiając sobie możliwość odkrywania nowych dyscyplin.

Planowanie z wyprzedzeniem czy spontaniczne wypady?

Kwestie planowania potrafią podzielić nawet najbliższych sobie ludzi. Osoby podejmujące decyzje spontanicznie nie tylko bilety miewają w trybie „last minute”. To nie do pomyślenia dla Strzelców, które uwielbiają planować i żyć kolejną wyprawą. Ten znak rezerwacji dokonuje na długo przed planowanym wylotem. 

Znak zodiaku a kierunek podróży

Panorama Manhattanu o zachodzie słońcaOsoby spod znaku wagi i panny dobrze czują się w Nowym Jorku — Shutterstock

Londyn, Paryż, Barcelona, Stambuł, Wiedeń, Mediolan czy Ateny są popularne wśród wszystkich znaków zodiaku. Jakie są ich indywidualne preferencje? 

Pierwszym wyborem Panien i Wag byłby bez wątpienia Nowy Jork. Doceniające styl i dobrego gust Wagi w jednym z najmodniejszych miast świata czują się jak ryby w wodzie. Z kolei Pannom podoba się Manhattan — czyste, zadbane ulice i przyjemna okolica.  

Tajski pływający market, wąskie łodzie z warzywami i rybami, ajatyccy sprzedawcy w plecionych kapeluszachWodniki cieszy możliwość poznania nowej kultury i kuchni, więc często wybierają wakacje w Azji — Shutterstock

Wodniki i Ryby kierują się na wakacje do Azji, a na czele ich wyborów jest z Bangkok.  Wodniki, które są wszystkim zainteresowane, cieszy tam możliwość poznania nowej kultury i kuchni, podczas gdy melancholijne Ryby przyciąga piękno krajobrazów.  

Plac w Meksyku z flagą meksykuStrzelce wybierają Meksyk na wakacje — Shutterstock


Żądne przygód Strzelce kochają Amerykę Łacińską, w której najczęściej wybierają Meksyk. 

Szukasz więcej podróżniczych inspiracji? Odwiedź Kiwi.com Stories.